kategoria: A4000
[#1] nie działa dzwięk w A4000D
elo
nie działa mi dzwięk w A4000D co i gdzie pomierzyć bo doczytałem że może być problem z zasilaniem, mam miernik tylko nie wiem, w którym miejscu mierzyć :)
[#2] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #1

Ale że w ogóle go nie ma? Sprawdź napięcia +12v i -12v na układzie TL084/LF347 (jeden z dwóch, stosowane zamiennie). Jest też opcja, że ten układ padł. Trzebaby go wymienić - można podłożyć z uwalonej płyty A1200/A600.
[#3] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@alt_, post #2

spoko, wieczorem jak będę miał więcej czasu to obczaje co i jak, na razie wymieniłem kondensatory ale dalej cisza, jak włączyłem demko to coś jak by w jednej słuchawce delikatnie zabrzęczało, na pewno napisze co mi się udało w tej kwestii, wizualnie jest wszystko ok
[#4] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@alt_, post #2

na szybko zmierzyłem i na wzmacniaczu jest +11 i -11 czyli zasilanie jest, przelutowałem na taki jaki miałem czyli LF347M z a1200, ciągle nie ma dzwięku, co dalej zrobić ?
[#5] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #4

witam , schemat w lape i jedziesz :) uklad audio nie jest skomplikowany kilka polaczen miedzy oporami po drugiej stronie plyty i na froncie , moge jedynie podpowiedziec ze dokladnie przyjrzyj sie sciezka miedzy tranzystorami MPF102 Q440 i Q430 , to one rowniez sa odpowiedzialne za wzmocnienie dzwieku moga miec przerwane sciezki na skutek wylanych kiedys kondensatorow ja przy swojej musialem 2 tranzysotry wymienic bo byly uszkodzone i w jednym byla przerwa !!! duza lupa wprawne oko i miernik z piszczalka wszzystkie 3 nogi trnazystora musza miec gdzies przejscie pradu nie bede ci mowil gdzie bo schemat tych tranzystorow jest prosty jak drut wiec mysle ze jak sie bierzesz samemu za takie rzeczy to powinienies obczaic temat

mala uwaga tranzystory te sa bardzo malutkie , he he
[#6] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #4

[#7] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@TUPCOM, post #6

ten poradnik widziałem, aktualnie jestem za granicą, ale nim wyjechałem udało mi się ustalić że paula działa i sygnał wychodzi z układu LF347 ( do nóżki 8 dolutowałem kabelek, do masy drugi i usłyszałem dźwięk z jednego kanału oczywiście) ale nie wiem co dalej bo ten schemat mnie przeraża i nic z niego nie rozumiem :(
nie wiem gdzie ten sygnał mierzyć dalej, jak ktoś może mnie uświadomić jak czytać taki schemat albo najlepiej gdzie dalej mierzyć to będę bardzo wdzięczny
[#8] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #7

A może po prostu wyjście czyli gniazdo CHINCH jest zepsute?
[#9] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@lekarz_med, post #8

No niestety gniazda wykluczone :(
trzeba szukać dalej
[#10] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #9

No to teraz podłącz ten kabelek do nóżki 2 lub 6 układu U403 LM833. Jesteś już prawie w domu OK
[#11] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@Esio, post #10

w razie czego zamówiłem LM833 i kilka rezystorów, jak przyjdą to będę walczył dalej ale chyba już znam przyczynę, pod rezystorami, które usunąłem są popalone ścieżki, wydaje mi się że jak je połączę to będzie git.
Czym najlepiej połatać ścieżki ?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 09:31:26 przez QUAD
[#12] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@QUAD, post #11

Czym najlepiej połatać ścieżki ?

Najlepiej drut w izolacji kynar.
link
Ale przymusu nie ma, może być zwykły drucik w emalii.
[#13] Re: nie działa dzwięk w A4000D

@stachu100, post #12

Dzięki Staszku, powymieniałem elementy, połatałem ścieżki i .....
Usłyszałem dzwięk, po chwili radości i uruchomionym demku 242 stwierdziłem że nie słychać pewnych dzwięków więc odpaliłem protrackera i po kolei sprawdzałem kanały bo myślałem że któryś nie gra ale grają wszystkie tylko jak by charczały delikatnie i przez to nie słychać wszystkiego :/

Czy ktoś ma jakieś sugestie ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem