kategorie: A2000/A3000, Sprzęt
[#1] A2000 - montowanie stacji dysków
Czy ktoś mógłby mi pokazać jak wygląda oryginalnie przykręcona stacja FDD w Amidze 2000? Jak to jest generalnie rozwiązane - fotka? Ja mam do jednej jakieś gumki podpórki wycięte z kabla, które średnio pasują. Mam też drugą stację - też oryginalną od A2k ale tu żadne śrubki ani riser screws (nie znam polskiego odpowiednika), które mam, do niej nie pasują - inny gwint. Zupełnie nie wiem


Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 10:54:36 przez _arti
[#2] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #1

Mam coś takiego w domu, tylko muszę poszukać. Będę wieczorem.
[#3] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #1





Tutaj w prawym górnym rogu na telewizorze są dwie stacje z A2k z podstawką. Ogólnie to są tam zastosowane tulejki i śrubki i podstawka jest najważniejsza, oczywiście masz podstawkę.
[#4] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@amizet, post #3

Ja mam sześciokątne tulejki. Podobne do tych co montuje się płytę główną w PC, tyle że mają wiekszą średnicę.
[#5] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #1

Nie przypominam sobie aby były tam jakieś dystanse Ale mogę się mylić.
[#6] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@Skiba, post #5

Być może zależy to od podstawki, lub sposobu jej montażu. Nie mam już A2000 od kilku lat i nie pamiętam dokładnie jak to było, ale zachowałem sobie dystanse, tak na wszelki wypadek. Poniżej fotka z dystansami.
[#7] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@glichtanski, post #6

Jest dokładnie tak, jak piszecie. Między płytką, a flopami są dystanse - tak jak to jest pokazane na zdjęciach.
[#8] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #1

Znalazłem. Niestety mam tylko 2 takie dystanse. Mają 7 mm wysokości, nie wiem tylko jaki rozmiar gwintu, bo nie dysponuję suwmiarką, ale ten sam co w standardowych śrubkach do przykręcania floppa lub CD-ROM'u. W HDD są inne.

[#9] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@glichtanski, post #8

No to wszystko już wiem. Lecę w sobotę do Praktikera na zakupy. Dzięki wszystkim!
[#10] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #9

Hej, kupiłeś już takie dystanse? Bo właśnie dzisiaj znalazłem kolejne 2, czyli razem mam 4. Jak by się uparł, to można na nich 2 stacje zamontować :)
Jak chcesz to mogę Ci je jutro wysłać pocztą.
[#11] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@glichtanski, post #10

Podbijam temat. W całej Łodzi nie znalazłem sklepu, który miałby takie śrubki. Potrzebuje osiem sztuk. Wysokość chyba 7mm... z odpowiednim gwintem
[#12] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #11

Weź na wzór i leć do porządnego serwisu komputerowego. Ja mam wiaderko po lodach pełne różnych śrubek, takie dystanse są montowane pod płyty główne w desktopach PC. Gwinty i długość może się różnić ale z pewnością coś dobierzesz. Chyba że chcesz wysłać jedną na wzór. Z tego co widzę w tym wątku to wysokość mam podaną, gwint cienki (taki jak do przykręcenia CD i FDD w PC) a otwór w tym dystansie jaki jest? Jaki gwint? Też cienki? Można jeden dystans wkręcić w drugi?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 16:09:15 przez Romlen
[#13] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #11

To mogę w poniedziałek Ci wysłać 4 szt.
[#14] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@glichtanski, post #13

No to super. Napisz tylko na prv ile i gdzie przelać OK

@Romlen
Chyba zarówno z jednej jak i z drugiej strony jest ten cienki gwint. @glichtanski, zgadza się?
[#15] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #14

@Romlen
Chyba zarówno z jednej jak i z drugiej strony jest ten cienki gwint. @glichtanski, zgadza się?

Tak, zgadza się.
[#16] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #14

W poniedziałek poszukam takowych i zrobię fotki. Zawsze będziemy mądrzejsi na przyszłość. A gdyby ktoś chciał jakieś śrubki to służę pomocą :) Zawsze coś można z PCtów podpasować: taśmy, zasilania, zasilacze, adaptery, wspomniane już wkręty i dystanse, jak widzicie w innych wątkach stacje FDD, pamięci etc.
[#17] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@Romlen, post #16

OK
[#18] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@_arti, post #17

Tutaj masz trzy dostępne w PC dystanse:

(od lewej: cienki gwint pasujący do FDD, średni gwint pasujący do tylnych paneli ATX na złącza LPT, RS, VGA a po prawej gwint najgrubszy)



Pierwszy i ostatni dystans są stosowane do mocowania płyt głównych do obudowy typowych blaszanek.

Na kolejnych obrazkach widzisz jak fajnie można dystans zamontować do napędu FDD. I po co Castorama, Praktiker?





[#19] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@Romlen, post #18

A jak wygląda taśma na dwie stacje
[#20] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@adammis56, post #19


(obrazek zapożyczony z portalu elektroda.pl)

Widoczny jest przeplot umożliwiający rozpoznanie stacji A i B w PC bez grzebania w zworkach stacji. Natomiast taśmy tej raczej nie wykorzystasz w Amidze.
[#21] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@Romlen, post #20

W a2000 taśma tez ma przeplot 4, 5, 6 kabelek taśmy jest obrócony.
aaa o ile pamiętam, aby uzywac drugiej stacji na płycie trzeba dać zworkę J301.
[#22] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@robertos231, post #21

Dziękuję wszystkim kolegom materiał bardzo pomocny.
[#23] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@robertos231, post #21

Zworki w stacji df:0 i df:1 ,df:0 bez przeplotu?
[#24] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@adammis56, post #23

DF0: z przeplotem

Taśma na końcu:

DF0: i DF1:


Zworki w stacji nie wiem. Fotki miałem w telefonie.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 00:56:02 przez robertos231
[#25] Re: A2000 - montowanie stacji dysków

@robertos231, post #24

Srodkowa df1, ta po prawej df0. Jak chcesz odwrotnie, to tasiemke trzeba tez przepiac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem