kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1] Drukarka sieciowa
W domu mam sieć składającą się z 2 pecetów, Amigi i drukarki sieciowej. Zastanawiam się nad możliwością drukowania z Amigi. Drukarka jest wpięta bezpośrednio w sieć, nie udostępniona przez żadne Samby. Co trzeba zainstalować aby to hulało?
[#2] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #1

zwykle potrzebny jest sterownik...
[#3] Re: Drukarka sieciowa

@Kilos, post #2

No raczej. Ale mi chodzi o samo drukowanie przez sieć, sam sterownik nic nie da. Potrzebny jest jakiś interfejs który będzie pośredniczył pomiędzy programem który możliwości drukowania z takiej drukarki nie przewiduje, a drukarką. Testowałem kilka programów z Aminetu ale żaden nie działa. Ma ktoś jakiś przetestowany patent?
[#4] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #3

Na początek.
Czy jest sterownik do tej drukarki dla Amigi ?
Jesli nie ma, to oprogramowanie do drukowania po sieci nic w tym nie pomoże, bo drukarka nie bedzie "rozumiała" co do niej przesyła Amiga


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 18:32:28 przez Norbert
[#5] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #3

ale sterownik to podstawa... jak chcesz zawalczyć z czymkolwiek skoro go nie masz?
możliwość ustawienia komunikacji via TCP/IP i program to zupełnie inna bajka
[#6] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #3

Potrzebujesz sterownik do drukarki i device który dane do drukowania wyśle w sieć.
Pod Morphosa jest device do drukowania przez sieć, ustawia się sterownik do danej drukarki i ten device sieciowy. Może istnieje wersja tego device dla AmigaOS3?
Co do sterownika, to można też spróbować ustawić sterownik drukarki którą nasza drukarka potrafi emulować np. wiele drukarek potrafi używać PCL, wtedy powinny drukować pod sterownikiem dla LaserJet.
[#7] Re: Drukarka sieciowa

@Norbert, post #4

Wydaje mi się że do drukowania samego niesformatowanego tekstu nie trzeba sterowników. Zwykły generic powinien wystarczyć, czyli:
echo "jakiś tekst" > PRT:

Sterowników oczywiście nie ma bo drukarka nowa i HP raczej się nie bawiło w pisanie sterów na Amigę.
Po za tym nie widzę żadnego interfejsu IPP dla Amigi klasycznej...
[#8] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #7

sprobuj czy dziala ten sposob na windowsie.
pamietaj aby odinstalowac sterowniki.
dla pewnosci przetestuj winuae i drukowanie do prt:
[#9] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #7

Jeżeli drukarka obsługuje PostScript, to ze sterami nie będzie problemów. Do tego AmiTCP/Miami + NetPar albo NetPrinter i jedziesz.



Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 20:29:42 przez APC74
[#10] Re: Drukarka sieciowa

@Norbert, post #8

Nie mam Windowsa ;) Na Linuksie na domyślnym sterze drukuje bez problemu.
Sprawdzę na WinUAE pod Crossover.
Do tego AmiTCP/Miami + NetPar albo NetPrinter i jedziesz.

Używałem NetPar - wywala błąd że nie może się skomunikować z drukarką. NetPrinter to już w ogóle nic nie mówi.
[#11] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #10

i tu jest błąd. brak windowsa

pingi do drukarki, amigi przychodzą?
[#12] Re: Drukarka sieciowa

@Norbert, post #11

No proszę Cię. Amiga bez problemu telnetuje IPP.
[#13] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #10

Mnie pakiet Netprinter+Genesis+Turboprint działał na A1200 podłączonej kablem do routera. Drukarka HP drukowała przez WiFi. Teraz mam OS 4.1 update 6 i netprinter.device często się "sypie" w trakcie drukowania. Nie wiem w czym tkwi problem.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 12:38:45 przez Olek
[#14] Re: Drukarka sieciowa

@Olek, post #13

Jakiego używałeś sterownika?
[#15] Re: Drukarka sieciowa

@QkiZ, post #14

HP_DeskJet_1000C, teraz HP_Photosmart

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 12:36:06 przez Olek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem