[#31] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@tOMashBe, post #30

A nie sprawdzałeś przedtem na PC czy stacja działa ? Ja przerobiłem przed chwilą identycznego NECa - jak Twój bez problemów a elektronikiem jestem marnym XD Sprawdziłeś czy nie ma zimnych lutów ? Wlutowałeś sie we właściwą nóżkę scalaka ? Jest inna niż ta na zdjęciu w niemieckiej stronce. Nie zrobiłeś sobie przypadkiem zwarcia gdzieś na scalaku ?
[#32] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@sunater, post #31

Wcześniej stacja działała, widocznie coś źle zrobiłem. Możesz napisać jak przerobiłeś tę stację? Spróbuję znaleźć błąd.
[#33] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@tOMashBe, post #32

Udało mi się przerobić inną stację Samsunga według poradnika z sieci, ale mam 2 problemy:

1. Dyskietki pod DF0 są odczytywane normalnie, ale widać pozostałe stacje (DF1-DF3 ze znakami zapytania).
2. Po sformatowaniu dyskietki wszystko jest w porządku, ale do czasu wyjęcia ze stacji. Potem ta sama dyskietka jest odczytywana jako NDOS. Bez wyjmowania mogę wszystko zapisywać itd. Sprawdzałem na kilku dyskietkach i każdej to samo.

Czym to może być spowodowane?
[#34] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@tOMashBe, post #33

Mile widziane było by zdjęcie twojej przeróbki.
[#35] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@tOMashBe, post #33

Dzisiaj zrobiłem 2 samsungi i działają bez problemów. Pokaż coś zdziałał. Pamiętam że mostek z rdy dajesz na dc a sygnał rdy do pinu 2 stacji, potem ds1 na ds0 i all.
[#36] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@Sosabowski, post #35

Wrzucę fotkę jutro, dzisiaj już nie dam rady. Ale zrobiłem tak jak piszesz według tego zdjęcia:



Ja się chyba nie nadaję do takich prac

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 18:47:33 przez tOMashBe
[#37] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@tOMashBe, post #36

Ja się chyba nie nadaję do takich prac
Daj spokój - jak ja z powodzeniem przerabiałem samsungi to i ty dasz rade :P Dziwi mnie to że system "widzi" stacje df1 - nie zrobiłeś gdzieś zwarcia ? na pewno dobrze usunąłeś cynę ze "zworki" ds1 ? Sprawdziłbym to jeszcze raz miernikiem :)
[#38] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@sunater, post #37

Dobra, już wiem co źle zrobiłem. Faktycznie nie kontaktowała zworka DS0 albo DS1, bo poprawiłem obie i stacja działa super.
Wreszcie mi się udało Dzięki za naprowadzenie.


Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 19:02:11 przez tOMashBe
[#39] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@jogg, post #2

Czy tak przerobiona stacja samsung działa jak typowa stacja 880kB, czyta ADOS i NDOS ?
[#40] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@KrisbA, post #39

Nie jestem pewny... nie sprawdzałem swojej stacji samsung aż tak dokładnie, jednak wydaje mi się że powinna działać jak typowa stacja Amigowa.
Jedyne problemy/legendy o wadliwym działaniu samsungów słyszałem że zdarza im się nie poprawnie zapisywać i formatować na format Amigowy, jednak też nie testowałem tego aż tak dokładnie i nie jestem w stanie potwierdzić bądź obalić tej tezy.
Aczkolwiek wydaje mi się że mogłem próbować odpalić lotusa 1 lub 2 na tej stacji by sprawdzić jak działa i wszystko śmigało, jednak przyzwyczaiłem się do typowej głośnej stacji chinon z oryginalnej A500 pracującej jak stara drukarka, a samsungowe dźwięki wczytywania dyskietki są niemal identyczne jak z winuae gdy emulujemy dźwięk stacji (denerwujące i sztuczne bipczenie). W tej sytuacji stwierdziłem że Albo ustawię głowice w oryginalnej albo umrę.
Także stacja posłużyła do odpalenia lotusa raz by sprawdzić chyba czy czyta NDOS i zaraz szybko potem odpalała X-copy i podmieniłem na włączonej Amidze pod napięciem stacje dyskietek na oryginalną i dłubałem 4h w głowicy aż zaczęła działać idealnie.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 21:49:57 przez jogg
[#41] Re: Przeróbka stacji pecetowej

@KrisbA, post #39

Ja na swoim Samsungu sprawdziłem dyskietki dosowe, w formacie pecetowym i niedosowe.
Stacja wszystkie czyta bardzo dobrze, ale niektóre napędy wymagają dodatkowej przeróbki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem