kategorie: A500, Sprzęt
[#31] Re: Vampire 500 is back!

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Apollo Team ogłosił na FB zbieranie preorderów na V500. Nikt nie zauwazył ? Ja od paru godzin jestem na liście :) . cena 300 E ...

link

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 18:35:25 przez twardy
[#32] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #31

a limit 600 zł ?
[#33] Re: Vampire 500 is back!

@Dorian3d, post #32

nie no, na dwa mnie nie stać... zastanawiam się który lepiej zamówić? V500 czy V600? Przyjmując, że mam obie te Amigi i że mogę to kupić od ręki :D

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 18:58:42 przez zmiennik
[#34] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #31

Ciekawe jak ten moduł sieciowy czy działa.


Produkują to nawet setka V2 do 600 ostatnio była

Ale widać że ESD jest im obce ale tam ten Cyclone to wytrzymały przecież jest na pewno.

Ja sobie na razie poczekam niech inni co nie mają Vampiryzują swoje Amigi. Jak bym miał brać to bym wziął do 500 szybkie IDE jest.

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 19:03:03 przez TechNineWonder
[#35] Re: Vampire 500 is back!

@Dorian3d, post #32

Właśnie zmieniłem robotę ;) to i limit się zmieni.

Swoją drogą liczyłem na niższą cenę i jeszcze nie wiem czy tyle będę chciał wydać...
[#36] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #35

Ja po przebojach z V600 V2 dziękuję bardzo za V500.
Wolę już swojego GVP A530, ACA500 co mam i jak się coś naszego pojawi to chętnie pewnie wezmę.
Vampiryzm mi przeszedł bo... to taka ciekawostka jedynie, a uruchamianie gierek w 3D to się szybko (z)nudzi. Bo co z resztą softu?
[#37] Re: Vampire 500 is back!

@Tom Rain, post #25

Ja bym kupił do A600 a jeszcze chętniej do A1200, ale...
...dopracowane, w prosty, przejrzysty sposób i bez oczekiwania jak na boże zmiłowanie.

Doczekam się kiedyś?
[#38] Re: Vampire 500 is back!

@Duracel, post #37

Pewnie tak jak ja na maile o tym, że padły dwie sztuki ;)
Jedną udało się chłopakom z RetroLaba uruchomić...
[#39] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #35

Szczerze mówiąc to z tym 300E nieźle wyskoczyli. Chyba sobie odpuszczę...
[#40] Re: Vampire 500 is back!

@tbone, post #39

Zobaczyli za ile to schodzi na allegrach i ebajach i dali trochę taniej - proste :D
[#41] Re: Vampire 500 is back!

@tbone, post #39

Do 500 to pewnie lepiej kupić ACA 500 plus za jakieś pincet plus jak wyjdzie i dokupić jeszcze jedną ACA aby w "miarę" jakoś dało się tego używać i taki komplecik z 030 pewnie 1500 to prawie jak za darmo w porównaniu z V2.

Bo tak naprawdę nikt z was nie ma jednej Amigi i pisanie w stylu że coś mi nie działa jest śmieszne. Bo zawszę można włączyć drugą Amige na której to działa.
[#42] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #31

Też się zapisałem widać po liczbie osób które czekają, że Vampire do A500
mam szansę dostać jakieś 5 razy szybciej niż do A600, dzięki za newsa!
[#43] Re: Vampire 500 is back!

@TechNineWonder, post #41

Tos zrobil porownanie swiata :) Porownales nowe Ferrari Testarossa do uzywanego Fiata Punto i cieszysz sie, ze jest duzo taniej jak kupisz Punto. Porownaj Vampire2 do najszybszej 060 + karta graficzna (bo tyle mniej wiecej oferuje na chwile obecna Vampire2) i wtedy juz nie wyjdzie 300 euro tylko duzo, duzo wiecej.

Po 1 godzinie odpalenia preorderu bylo juz 100 chetnych, teraz pewnie juz jest kilkaset wiec placz garstki osob, ze jest za drogo nic kompletnie nie zmienia.

I tak jak napisales, wyzej. Wiekszosc amigowcow ma wiecej Amig, ale dla kogos Amiga 500 moze byc ta druga albo osma Amiga, gdzie moze byc sam FAST RAM, a dla kogos innego moze byc pierwsza Amiga, ktora chcieli by dopalic na maxa. Wiec twoja porada by kupic sobie 030 do Amigi 500 dla kogos dla ktorego Amiga 500 jest najlepsiejsza na swiecie i odpalac sobie reszte na innej Amidze jest bez sensu.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:58:26 przez sordan
[#44] Re: Vampire 500 is back!

@sordan, post #43

nie jest drogo, aczkolwiek mnie nie stac i dlugo nie bedzie stac, bo uzywane beda jeszcze drozej... moze predzej sie doczekam jakiejs 040 w spadku??
[#45] Re: Vampire 500 is back!

@juen, post #44

Dziwię się, że nie idą śladem nazewnictwa Amig jak 500, 600 i 1200 Euro, ale przynajmniej sprzęt w końcu będzie naprawdę.
[#46] Re: Vampire 500 is back!

@sordan, post #43

Widać że nie zrozumiałeś oco chodzi jeśli dla kogoś jest ważna "kompatybilność" to niech sobie kupi ACA i nie narzeka że drogo za V2 bo kosztuje tyle samo zestaw 030 do A-500.

i to nie jest porównanie szybkości bo jak widać dla nie których wcale nie musi być szybko ważne aby było nowe stabilne i w miarę dostępne.

Jak ktoś ma jedną Amige 500 i chce ją dopalić na maksa to nie narzeka że mu coś nie działa. Tylko kupuje V2 i czeka na nowe Core.

Widać że chciałeś coś napisać ale nie wiedziałeś dokładnie co.
[#47] Re: Vampire 500 is back!

@TechNineWonder, post #46

Ja tam z tym "brakiem kompatybilności" Vampirki zbytnio też nie przesadzał.... Przeca raczej nie kupuje się najszybszej dopałki 68k żeby sobie w przysłowiowego Superfroga pogierczyć (chociaz ten akurat chodzi bez problemów, jak wiele innych tytułów). W nowym GOLD2 będzie coś takiego jak Turtle mode (cache on/off w Early Startup bądź w tooltypach WHDLoad), co powinno dodatkowo sytuację w tym względzie poprawić. Ale nie czarujmy się 100% to to nie będzie ( bo i też nigdy nie było wcześniej przy nowszych prockach )
A co do ceny... pewnie nie jest to to na co niektórzy liczyli ale wciąż myślę że jest adekwatna do możliwości.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 14:33:50 przez pisklak
[#48] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #47

Vampire 500 na ebay osiągają 500£
[#49] Re: Vampire 500 is back!

@sebbb, post #48

Już osiągają? A skąd ktoś ma, jak dopiero preordery zbierają?
[#50] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #49

Odsprzedają miejsce w kolejce .

Żartuję. Na sieci są jakieś unboxingi, zgaduję, że jacyś ludzie dostali egzemplarze do przetestowania z testowej, przedprodukcyjnej serii.

(a mogli by poczekać 10 lat i sprzedawać V500 numer seryjny 000003 za X razy tyle , albo NOSy zafoliowane ).
[#51] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #49

były sztuki na jebaju, pewnie od testerów albo oni sami rynek badali
[#52] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #49

Wpisz na ebay Amiga Vampire zawsze jest jedna wystawiona cena 445 $ ale aukcja trwa.
[#53] Re: Vampire 500 is back!

@Mariodj, post #51

Tam na eBay to majsta sam sprzedaje.
[#54] Re: Vampire 500 is back!

@Raybeez, post #53

Prawdopodobnie tak. Zawsze obserwuje te aukcje z ciekawości za ile sprzedadzą się te Vampire. Wydaje się mi że popyt jest większy niż dla A600.
[#55] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #47

Cena jest spoko najlepsze w tym wszystkim jest to że dużo osób twierdzi lub też twierdziło że na Amidze w dzisiejszych czasach nie można zarobić. Co tutaj widzimy że można i to nawet spoko.

Nie chodziło o brak kompatybilności bardziej może o brak wyrozumiałości. tzn. płace to wymagam bardziej można stwierdzić nawet żądam "gdzie jest moja karta"...

Przecież widać na stronie do zamawiania jest tekst w stylu czekałeś dwadzieścia lat to możesz jeszcze chwile poczekać.

Coś w stylu kupuje jedną kartę i ma działać wszystko ludzie są przyzwyczajanie teraz do tego typu rozwiązań. Po prostu przekładają świat Realny na Amigowy. Co nie ma odbicia w realiach Amigowych.

Sandały w Boingi lub też

Amiga... Gdzie nie widzę.
To jest właśnie ta abstrakcyjna rzeczywistość. Amigowa rzeczywistość poniekąd.

Wydaje mi się że z czasem nastawienie do kart od Apollo się zmieni. Z IC było podobnie tylko Blizz i w ogóle. Co nie którzy muszą dorosną to prędkości jaką serwuje FPGA.
[#56] Re: Vampire 500 is back!

@TechNineWonder, post #55

Niektórzy już dawno dorośli do takiej, a nawet znacznie większej prędkości. I nie musieli w tym celu wydawać 300 EUR plus cena klasyka.
[#57] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #56

Ale czego prędkości MorphOS-a czy może wujek podarował Ci w prezencie używanego BlizzaPPC?

Miało być jeszcze możliwości koło prędkości. Bo chcesz mi wmówić że w cenie 300 euro miałeś kiedyś botowalne IDE, RTG i szybkie CPU w Amidze 500?

Chyba w MorphOS-ie pod UAE bo nie w rzeczywistości.

To jest właśnie to o czym pisałem...

Jakie prędkości czego Apollo przetaktowanego na 100mhz.

Możesz rozwinąć swoją ideologiczną myśl "prędkości" i w których latach było to "dorastanie"


Do tego UAE w MorphOS na PB 1.6 ma ~80 Mipsów a V2 na x11 110Mipsów. Tak że dorastanie to dopiero się zacznie.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 18:45:16 przez TechNineWonder
[#58] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #56

W chwili gdy ja "dorastalem" MorphOSa jeszcze nie bylo na tanim sprzecie i placilem za uzywanego Pegasosa 2 800 euro (o ile dobrze pamietam) + 150 euro za system, wiec wyglada na to, ze ja jakos inaczej "dorastalem"
[#59] Re: Vampire 500 is back!

@sordan, post #58

Nie wiem jak się rozwinie przyszłość Vampirka, bo phase5 właśnie zaczyna rozpętywać wojnę. Jeśli faktycznie rzucą pozwem/pozwami zrobi się niesmacznie. Plus jest taki że zarówno Majsta jak i Kipper są poza eu. Ciekawym, czy mogą im zabronić sprzedaży do eu. Oby nie.
[#60] Re: Vampire 500 is back!

@TechNineWonder, post #57

Ale Po co komu UAE i Mipsy w tymże? A500 sprzedałem, bo nie miałem dla niej zastosowania i tylko się kurzyła. A1200 trzymam w szafie w razie gdyby naszła mnie ochota na klasyczne gierki na starym hardware. A do Mipsów mam nowszą maszynę, która ma ich "ciupkę" więcej niż Vampire, niechby i nawet "Unobtanium Core".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem