kategorie: A500, Sprzęt
[#61] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #60

A do Mipsów mam nowszą maszynę, która ma ich "ciupkę" więcej


... i na której Superfrog ruszy co najwyzej pod emulatorem. Co to ma do rzeczy? Kto będzie chciał, zostanie przy klasyku. Kto będzie chciał, pójdzie w Amiga + FPGA, albo FPGA standalone (i nie będzie rywalizował o sprzęt z tymi, którzy koniecznie chcą ten sprzed ćwierć wieku). A ktoś inny zostanie przy swojej ulubionej odmianie UAE.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie równie głupich i śmiesznych wojenek, jak pomiędzy fanatykami AmigaOS 4 i MorphOS...
[#62] Re: Vampire 500 is back!

@Cedrat, post #61

... i na której Superfrog ruszy co najwyzej pod emulatorem.


Och nie, przegrałem
[#63] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #60

głową w mur Nie.. Sancho Pansa mówił nie...
[#64] Re: Vampire 500 is back!

@Cedrat, post #61

Święte słowa. Bo jakoś nie ma przymusu zakupu Vampirki. Komu pasuje to sobie kupi i będzie zadowolony. A reszta... będzie równie zadowolona ze swojego MOSa czy tam innego JITa...
Tak w zasadzie "prawie amigowanie" to też jednak amigowanie
A jak ktoś lubi powiedzmy trochę bardziej ekstremalne amigowanie to właśnie dla niego są te wszystkie Vampirki, ACA czy inne wynalazki. No i ten niemal erotyczny dotyk 30 letniego plastiku i elektroniki, prawie widać pędzące elektrony
A jeśli komuś nie sprawia zbytniej różnicy czy siedzi przed realnym retro-sprzętem czy przed emulatorem to... cóż rzec, jego wybór.
[#65] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #31

czyli złudne wydają się nadzieje na V1200 w cenie poniżej 500 EUR

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 21:57:21 przez charliefrown
[#66] Re: Vampire 500 is back!

@charliefrown, post #65

Cena V1200 nie jest jeszcze ustalona. Osobiście myślę że będzie jednak taniej niż te 500

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 22:01:38 przez pisklak
[#67] Re: Vampire 500 is back!

@Mariodj, post #51

były sztuki na jebaju, pewnie od testerów albo oni sami rynek badali

Te co ja widziałem były od Majsty, złożył kilka sztuk i dał na Ebay w formie aukcji.
[#68] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #66

499 ojro:)
[#69] Re: Vampire 500 is back!

@madman15, post #67

Te co ja widziałem były od Majsty, złożył kilka sztuk i dał na Ebay w formie aukcji.


"Pan jesteś spekulant! Pan handlujesz tymi wampirami!"
Coś jak Pewex. Albo czekasz w kolejce, albo kupujesz od ręki w cenie "eksportowej". W sumie ciekawy pomysł, nie powiem. Wprowadzenie kartek i przydziałów byłoby przecież kompletnie niepraktyczne w tej sytuacji.
[#70] Re: Vampire 500 is back!

@recedent, post #69

No cóż może lepiej wzorować się na "lepszych" i wprowadzić jakieś kody, np startujemy z poziomu 50 MIPS a później 1 MIPS 1 Ojro.... możliwości jest sporo

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 09:25:40 przez pisklak
[#71] Re: Vampire 500 is back!

@baderman, post #59

"Good news for those paying attention to it : next year Vampires will have the CE certification and will be manufactured in Germany. We are looking forward for even more Amiga computing in 2017 !"
[#72] Re: Vampire 500 is back!

@tbone, post #71

CE to żaden argument- mogę mu to zrobić już teraz.. inne - (?) pewnie trzeba będzie poczekać..
Zlecenie firmie zewnętrznej pewnych prac może okazać się czymś bardzo korzystnym...
[#73] Re: Vampire 500 is back!

@MaaG^dA, post #72

CE to żaden argument
Myślę, że bardziej chodzi tu o zatkanie gęby pewnemu panu z Niemiec...
[#74] Re: Vampire 500 is back!

@Krashan, post #73

Bingo ! Rzekłbym nawet że panom....
[#75] Re: Vampire 500 is back!

@tbone, post #71

"Good news for those paying attention to it : next year Vampires will have the CE certification and will be manufactured in Germany. We are looking forward for even more Amiga computing in 2017 !"
Więc jeszcze cena pójdzie ponad te 300 euro przy fabrykowaniu.
[#76] Re: Vampire 500 is back!

@Architect1200, post #75

Podejrzewam, że gdyby, zajmował się tym Jens, to wyszłoby taniej, niepotrzebnie się spalił. Założę się, że gdy Majsta próbował się go kiedyś czegoś pytać, to go zbył po kilku pytaniach i tak się narodziła miłość.
[#77] Re: Vampire 500 is back!

@sanjyuubi, post #76

Majsta twierdzi wręcz że Jens CELOWO wprowadził go w błąd...
[#78] Re: Vampire 500 is back!

@sunater, post #77

Pewnie nie założył, że znajdą się inni, którzy go z tego błędu wyprowadzą.
[#79] Re: Vampire 500 is back!

@sanjyuubi, post #76

Tu możesz mieć racje, wiem ze też jakaś sytuacja ze złączami do A1200 była a wiadomo że Jens się nie zdradzi, bo jaki miałby w tym cel. Nie przemyślał chyba do końca że zawsze szło się dogadać z produkcja bo już to robi jakiś czas.
[#80] Re: Vampire 500 is back!

@Architect1200, post #79

Jens może ci sprzedać złącza jakie chcesz, ale w ilościach, których nie jesteś w stanie kupić.
[#81] Re: Vampire 500 is back!

@sanjyuubi, post #80

Jak widać to celowa sprawa.
[#82] Re: Vampire 500 is back!

@Architect1200, post #81

Akurat temat złącz jest już ogarnięty. Jak ruszy produkcja V1200 to myślę że dla chcących kupić znajdzie się parę sztuk ok, racja


PS. Kra$hcore rulez ! super

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 09:42:44 przez pisklak
[#83] Re: Vampire 500 is back!

@pisklak, post #82

Ja do tej pory tez nie miałem, ale cena mi nie odpowiadała szeroki uśmiech
Z Majsta już nie rozmawiałem dawno, jakiś czas temu nam się temat skończył i nie zamierzam. Umawiał się ze mną ze 7x na TV i nic z tego nie wyszło. A chodziło o stwierdzenie przyczyny dziwnego zachowania jednej z jego kart, przyczynę po 2 miesiącach znalazłem sam. Prawda jest taka że klient na naprawę u niego nie ma na co za bardzo liczyć.
[#84] Re: Vampire 500 is back!

@Architect1200, post #83

Pewnie boli serducho, bo nie może w tym czasie klepać vampirów jak z klientem musi rozmawiać
[#85] Re: Vampire 500 is back!

@sanjyuubi, post #84

Nie wiecie może tak czasem czy tego vampira pójdzie wmontować do A2000? bo mam okazję kupić takowy sprzęcik i chciałem zaczerpnąć informacji
[#86] Re: Vampire 500 is back!

@Paul149, post #85

Trzeba mieć riser i kartę i oficjalnie to nie wiem czy A2K jest supportowana.


Video, news.
[#87] Re: Vampire 500 is back!

@Paul149, post #85

Według Kippera 2k bez problemu : link
[#88] Re: Vampire 500 is back!

@twardy, post #87

To znaczy że mogę śmiało zakupić A2K szeroki uśmiech
[#89] Re: Vampire 500 is back!

@Paul149, post #88

Panowie i Panie miło mi obwieścić że po długich bojach ukazał się wsad GOLD2. Jak zwykle do pobrania z TEJ lokacji. Lista zmian jest spora. Niedługo powinna zostać wypuszczona na Aminet nowa RIVA + pakiet różnego rodzaju narzędzi. Bywalcy IRCa już od paru dni mogli testować GOLD2RC jak i nową Rivę. W śród wielu zmian - min. poprawiona kompatybilność z grami (WHDLoad - trzeba i tak Tooltypami popracować trochę).
Zapewne będą pytania o FPU.... nie jeszcze nie ma FPU. Może GOLD3...

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 10:07:02 przez pisklak
[#90] Re: Vampire 500 is back!

@abcdef, post #1

Lekki offtop:
FGPA Vampire2 to Altera Cyclone III.
I oglądam sobie fajne rozszerzenie do C64 link a tu BUM, Altera Cyclone IV w środku :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem