[#1] MagicWB
Po instalacji pakietu magicWB otrzymuje się poprawiony wygląd blatu. W jaki sposób podmienić ten wygląd na inny. Mam jeszcze dwie dyskietki jak sądzę z innymi ikonami ale nie potrafię tego podmienić. Wytłumaczy ktoś ?
[#2] Re: MagicWB

@KrisbA, post #1

A ile masz ramu w Amidze ?

Jak 2 Mega to ja proponuję pozostać przy max 8 kolorach, bo inaczej za wiele pamięci Ci się nie zostanie. Oczywiście obrazek podmienić można, tylko, że przy takiej ilości pamięci lepiej jest zostawić patterny.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 10:44:35 przez gilban
[#3] Re: MagicWB

@gilban, post #2

Wszystkiego mam 2,5MB, chwilowo korzystam z dodatkowej karty PCIMCI 512kB ustawionej jako RAM, po instalacji WB i MagicWB pozostaje ok 1.8MB wolnej pamieci ale nie w tym problem bo Ram się rozbuduje. Chce wiedzieć jak podmieniać te pakiety ikon.
[#4] Re: MagicWB

@KrisbA, post #3

Ikona na dysku to jest plik z rozszerzeniem ".info". Musisz je podmienić, tylko uważaj, bo ikony mogą mieć różne rodzaje i nie każdy pasuje do każdego pliku/katalogu.
[#5] Re: MagicWB

@tOMashBe, post #4

Nie rozumiem tego. Myślałem że magicWB ma narzędzie do podmiany ikon. Czy aby na pewno każdą ikonę trzeba podmieniać osobno ? Po za tym na jednej z dyskietek znalazłem jakiś instalator ale niestety po kliknięciu komunikat: "Niemożna otworzyć tego narzędzia". Na Aminecie jest sporo ikon pod magicWB czy to znaczy żeby jakiś wybrany pakiet podmienić to trzeba kolejno każda ikonę podmieniać ?
[#6] Re: MagicWB

@KrisbA, post #5

W pakiecie może być skrypt który kopiuje ikonki programów systemowych na standardowe miejsca i nadpisując zastępuje stare nowymi, w pozostałych przypadkach trzeba robić to z palca. Są programy które to ułatwiają ale i tak trzeba mychą przesunąć do okna ikonkę starą i nową.


Pozdrawiam
[#7] Re: MagicWB

@KrisbA, post #5

Jeżeli ściągasz cały pakiet, który ma instalator to wtedy ikony instalują się automatycznie. Jest sporo takich pakietów np. na Aminecie. Ale jeżeli ściagnąłeś same ikony to trzeba je podmienić ręcznie.

Niemożna otworzyć tego narzędzia

Możliwe, że chodziło o "Installer". Zobacz czy masz taki plik w systemowym katalogu "C". A jeśli nie to zainstaluj to:

http://aminet.net/package/util/misc/Installer-43_3

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:08:09 przez tOMashBe
[#8] Re: MagicWB

@tOMashBe, post #7

Installer 43.3 mam zainstalowany, dokładnie jest w katalogu C.
[#9] Re: MagicWB

@KrisbA, post #8

Systemowy komunikat z błędem podaje nazwę pliku, który nie został odnaleziony, więc po prostu przeczytaj co tam jest podane.
Chyba że na tej dyskietce masz nietypowy instalator, to wtedy może być już różnie.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:27:50 przez tOMashBe
[#10] Re: MagicWB

@tOMashBe, post #9

Komunikat brzmi: "unable to open your install tool" i nic więcej, może ten plik instalacyjny ma być najpierw skopiowany na dysk do katalogu C i wtedy uruchomiony ?
[#11] Re: MagicWB

@KrisbA, post #10

Instalator nie potrafi zlokalizować pliku "Installer". Sprawdź, czy ścieżka się zgadza.
Tego by jeszcze brakowało, żeby każdy program, który chce się zainstalować wrzucało się najpierw do C: szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:34:59 przez _arti
[#12] Re: MagicWB

@KrisbA, post #10

Tu nie trzeba nic zgadywać, tylko sprawdzić.
Jeżeli ten komunikat pojawia się po kliknięciu w ikonę to wywołaj informacje o ikonie na Workbenchu i zobacz jaki wpis jest w polu "Program".
Pewnie będzie "coś tam...Installer", więc zmień na "Installer" albo "C:Installer" i powinno być w porządku.
A najlepiej kup poradnik na temat systemu i wszystko będziesz wiedział

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:44:04 przez tOMashBe
[#13] Re: MagicWB

@tOMashBe, post #12

poradnik już mam i przeczytałem od deski do deski, ale nic z tego nie wynika. Tam niema odpowiedzi na takie pytania. Forum ppa to ostateczność jak nie znajdę w necie i publikacjach. odpowiedzi.

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:48:19 przez KrisbA
[#14] Re: MagicWB

@KrisbA, post #13

Nie ma opisu argumentów ikony? Jak coś uruchamiasz z ikony to wystarczy wejść w okno informacyjne i wszystko wiadomo.
Co masz napisane w polu "Program"?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 16:51:22 przez tOMashBe
[#15] Re: MagicWB

@tOMashBe, post #14

Pomogło. Po wpisaniu C:Installer . Instalacja poszła sporo się zainstalowało ale zmian w wyglądzie niema, pewnie trzeba zmienić wszystko ręcznie.
[#16] Re: MagicWB

@KrisbA, post #15

No to już zależy od skryptu, ale najważniejsze, że udało się go odpalić.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem