[#1] ACA 12xx - prośba do użytkowników
Witajcie.

To że pozbyłem/pozbywam się mojego klasycznego potwora A1200 tower większość z Was wie :) .

Jednak nie zrezygnowałem z A1200. Płytę główną przełożyłem z powrotem do desktopa, podobnie dysk twardy i klawiaturę.
Oczywiście na golasie trudno mówić o komforcie, kiedy po załadowaniu Workbencha 3.1 zostaje mi 1,3MB Chip RAM.

Chciałem sobie dokupić RAM do tej A1200 i zainteresowałem się ACA do A1200.

Moja prośba jest dosyć egzotyczna. Czy mogliby użytkownicy tych kart (różne konfiguracje) zrobić dla mnie mały praktyczny Benchmark subiektywnie pod moje wymagania?

Chodzi o przetestowanie dwóch gier:

1. Frontier Elite II w max szczegółach, start z pierwszego scenariusza z planety ROSS 154. W momencie kiedy statek zacznie się oddalać od bazy przełączyć widok na tył statku tak aby było widać bazę i nie przyspieszać czasu.

2. A-Train - uruchomić grę w trybie Hi-Res (jest w Interlace), pewnie trzeba w tym celu zainstalować grę na dysk HD. Gdy się gra uruchomi otworzyć scenariusz "Down Town Reorganization", a szybkość gry w opcjach ustawić na max.

I teraz najważniejsze. Potrzebuję wyniku w postaci filmiku jak to chodzi na ekranie Amigi. Może być komórką, byle było widać w miarę dynamikę gier :) .

Czy byliby jacyś chętni pomocni forumowicze? :) . Jest mi to potrzebne do zadecydowania jaką dokładnie ACA 12xx kupić.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 19:40:20 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 19:40:36 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 19:40:49 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 19:41:47 przez Azzorek
[#2] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #1

Hmm. Sprobuje. Najlepsze efekty daloby zgranie bezposrednio z tunera TV ale niestety nie ma czegos takiego. Bedzie wiec zrzut z GoPro. W piatek.
[#3] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@_arti, post #2

Arti daj mi tel na priva bo mam jeszcze pytanko w sprawie ACA12xx. Czekam niecierpliwie na filmiki.

P.S.

Będziesz na SACP z A500 i ACA ?

Pozdrawiam,

Azz
[#4] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #3

A ja się akurat nudziłem, więc proszę:

ACA 1232/40 MHz (tylko nie proś o więcej, bo już mi się wena na nagrywanie skończyła acha, no i mam nadzieję, że o to chodziło):

http://youtu.be/iBuYdiVv0zU
[#5] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@lysyzastary, post #4

Nie no super, właśnie o taki test Frontka mi chodziło! :) Wielkie dzięki. Widzę, że płynność jest taka jak na Blizzardzie IV 1230/50MHz (bardzo dobra). Niestety masz najmocniejszą wersją ACA 12xx i tym samym najdroższą. Zobaczę, może ktoś wrzuci np. ze słabszych wersji. Mam nadzieję, że ktoś przetestuje dla mnie też A-Train w Hi-Res.
Ciekawy jestem gdzie jest próg akceptowalności FPS dla tych tytułów w zależności od mocy karty.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 22:15:20 przez Azzorek
[#6] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #3

Hej,
ja mam ACA1232 33 MHz. Niewykluczone, że pojawię się na SACP. Wtedy oczywiście wezmę ze sobą wszystkie zabawki. To sobie sprawdzisz.
[#7] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@wali7, post #6

No fajnie by było jakbyś wpadł :) . Daaaawno Cię u nas nie było, a i ja sporo Cię nie widziałem.

Tym bardziej gorąco zapraszam :)

Pozdrawiam,

Azz
[#8] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #5

Ja mam ACA 1232 @ 25MHz. Jeśli do soboty nikt nie opublikuje tych materiałów z podobnej konfiguracji to z przyjemnością ja to zrobię. Ostrzegam tylko, że jedyną opcją jest nagranie obrazu z TV LCD viFonem 5S ;).
[#9] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@tomekwojcik, post #8

Kręć czym możesz. Byle filmik miał tyle FPS aby widać było płynność gry. Dzięki i czekam na twoje testy!

Pozdrawiam,

Azz
[#10] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #9

Potrzebujesz jeszcze filmik z ACA 1232/40? Bo ja mam właśnie tę wersję a widzę, że filmik jest. Chyba, że ten A-Train.
[#11] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #9

mam lepszy pomysł, jak chcesz to podeślę Ci karte mam 1232/33 potestujesz sam, jak wrócę z trasy i uda mi się być na SACP to oddasz a jak nie to odeślesz :) tylko muszę wiedzieć szybko bo do 2 godzin wyjeżdżam
wal na priv
[#12] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@_arti, post #10

Arti, prosiłbym o A-Traina :) .

Quad, no w sumie fajny pomysł, tylko nie wiem czy ja potrzebuję aż takiej mocnej ACA :) . Ten prosty test ma to właśnie ustalić. Nie chciałbym Ci zawracać niepotrzebnie głowy, ale pewnie, że test na mojej A1200 byłby bardzo pomocny. Jak Ci się chce i możesz wysłać lub podrzucić to daj znać.

Szczerze powiedziawszy najbardziej zależy mi na RAMie, a ten wszystkie ACA mają w ilości 128MB co jest aż nad to. Bardziej mi chodzi czy wystarczy procesor 16MHz, 20MHz, 25MHz czy 33MHz. Mi np. WHDLoad na A500+ z 2MB chip i 8MB fast chodzi elegancko, więc na każdej ACA do A1200 też pewnie będzie. Czy do ACA 12xx wystarczy kickstart 3.0? Muszę wiedzieć, bo aktualnie pozbywam się na Allegro 3.1.

Pozdrawiam,

Azz
[#13] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #12

Tutaj sobie zobaczcie jak działa A-Train w takim teście na mojej A500+ z mojego podpisu.

Filmik

W HiRes nie da się grać, tzn można ale wymaga to dużo czasu :) . Pamiętam czasy jak grałem w A-Train na gołej A CDTV... . Kiedy w miarę opanowałem ekonomię i linie kolejowe przynosiły zyski, zostawiałem komputer na noc z włączoną grą (wyłączałem tylko monitor). Za dnia kontrolowałem inwestycje i wydatki, a na noc wszystko sobie grało samo. W ten sposób Amiga "pykała" sobie w A-Train nawet tydzień non stop :D .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 12:09:38 przez Azzorek
[#14] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #13

a sprawdzałeś A-Train pod jakimś emulatorem Maka na Amidze? Zdaje się, że niektóre gry lepiej chodziły pod emulatorem niż odpalane na Amidze (słabe konwersje z pieca/ST)

http://macintoshgarden.org/games/a-train

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 12:37:43 przez charliefrown
[#15] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #12

Do każdej ACA wystarczy kick 3.0, tylko żeby Amiga zobaczyła RAM na 3.0 trzeba dodać ACAtune do s-s. Przy okazji możesz sobie zmapować do fastu kick 3.1.
A tak poza tym, 1220 (nawet najsłabsza) pięknie kręci się na 28MHz.

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 12:53:36 przez Jenot
[#16] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@charliefrown, post #14

Nie nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby. Te gry na Blizzardach 1230/50MHz i 1260/MHz chodziły pięknie. Natomiast na gołej A1200 nie bardzo wiem jak miałbym odpalić ShapeShiftera, stąd prośba o testy na ACA 12xx. Emulator Maca nic tu nie da jeśli nie ma dopałki.

Jenot:

Dzięki za info!

Pozdrawiam,

Azz
[#17] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #16

Dla mnie zamiana Blizzarda 1230/50MHz na ACA 12xx, to jest zamiana siekierki na kijek. Tak to wygląda, Szczególnie, że Blizzard 1230/50MHz mieści się bez problemu pod klapkę w desktopowej A1200. + jeszcze do tego kontroler SCSI - moje marzenie, chyba nie do zdobycia. I jaka cena!!

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 17:39:54 przez gilban
[#18] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@gilban, post #17

gadasz pierdy , aca1232 33 podkręcona na 40 mhz , bije szybkoscia pamieci i mipsami starego blizzarda 1230 , doom na tym wyciaga srednio 15 klatek nie wierzysz ? mam nagrac filmik ? doomattack z wykorzystaniem blitter 020 plus MMU lata jak szalony
[#19] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #18

To podepnij do ACA kontroler SCSI a potem sloty zorro i jakąś kartę GFX. A jak ci się to spodoba to wymień ACA na takie z 040 jak dalej się będzie podobać to wymień na 060. Ja z blizzardem 030 tak zrobiłem, zrób tak samo z ACA.


Pozdrawiam
[#20] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@RadoslawF, post #19

nie przeczę , scsi , mediator , miewa problemy na aca ale aca zostało stworzone do workbencha 3.1 i gierek , scsi wychodzi z mody , a mediator i a1200 to jakies nieporozumienie tak samo zorro , te zabawki sa do duzych Amig , a tak w ogole to nie przepadam za mediatorem , 1200 tylko dekstop , aca w systemie ma lepsza wydajnosc jak blizzard , prosty wynik w AIBB szybkosc pamiec 17.92 mb sec blizzard niema polotu
[#21] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #20

wszystko prawda tylko zapomniałeś o stabilności i te 15 klatek to chyba do slideshow
[#22] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #20

Nie ma złych kart turbo, ponieważ każda spełnia swoje zadanie do którego została stworzona...
Wszystko zależy od tego co chcemy robić na Ami i od portfela:)
[#23] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@sebbb, post #21

sebb nie pogrążaj sie , stabilniejszej karty jak aca nie mialem w łapach , ale ty sie mało znasz to ja akurat wiem
[#24] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #20

Pamięć rzeczywiście działa bardzo szybko na ACA, ale jeżeli coś mieści się w cache 68030, to Blizzard 1230 MK IV działa szybciej. I ma możliwość podpięcia koprocesora.
Jakbym miał zamienić mojego B1230 MK III (który ma delikatnie słabsze transfery ram od MK IV) na ACA, to i tak zostałbym przy B1230 przez FPU i MHz. Niemniej jednak ACA to fajna karta.
[#25] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #23

potwierdzam, na moim konfigu czyli goła a1200 + dysk nie miałem stabilniejszej karty do tej pory, może to dlatego że jest nowe złącze i wszystko styka idealnie.
[#26] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@QUAD, post #25

W tych rozważaniach wyższości jednym nad drugim zapomnieliście zwrócić uwagę na jeden drobiazg. ACA mogę kupić nową od ręki, w najsilniejszej wersji za niecałe 800zł. Mam wtedy kartę 30/40MHz i 128MB RAM. Teraz pytanie gdzie i za ile kupię analogicznego blizzarda (też ze 128MB RAM)?

Czekam dalej na filmiki od innych użytkowników .

Pozdrawiam,

Azz
[#27] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@sebbb, post #21

Nie badałem ilości klatek na mojej A500 z ACA 1230/40Mhz, ale slideshow toto nie jest. W duma gra się przyjemnie. Do tego mam indiECS - w trybie graffiti NEMAC 4 śmiga jak szatan:). Co do stabilności ACA to jarmułka z głowy - skała.
[#28] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@fazior, post #27

wlacz w doomattack jeszcze obsługe MMU
probój z 1 , 2, 1+1 , 1+2
umnie po przestawieniu na 1 płynność polepszyła sie jeszcze bardziej doomattack przy po dobrej konfiguracji na ACA40mhz chodzi naprawde przyzwoicie

rowniez zainstaluj cmq030 z aminetu

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 21:20:56 przez LF347M
[#29] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@LF347M, post #23

A jakie karty miałeś w łapach i w jakiej konfiguracji skoro o blizardzie piszesz "gadasz pierdy" ?


Pozdrawiam
[#30] Re: ACA 12xx - prośba do użytkowników

@Azzorek, post #26

Teraz pytanie gdzie i za ile kupię analogicznego blizzarda (też ze 128MB RAM)?


Dokładnie w tych samych miejscach co Amigi.
Ale jeśli nie wiesz gdzie to może zmień hobby i zacznij znaczki pocztowe zbierać. Albo lepiej i nie bo też nie znajdziesz miejsca gdzie stare można kupić.


Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem