kategoria: Sprzęt
[#301] Re: pokrywa

@lysyzastary, post #300

Jakiś czas temu próbowałem z kopii, ale to więcej roboty. W sumie lepiej od nowa projektować. Może do A600 ogłoszę pre-order, jeśli się okaże, że jest kilkudziesięciu chętnych, to zrobię.
[#302] Re: pokrywa

@Duddie, post #301

Również do mnie pokrywa dotarła. Dzięki!
[#303] Re: pokrywa

@Duddie, post #301

Pewnie było już sugerowane, ale how about kickstarter?
Jak widać na stronie głównej, na obudowy do C64 gość zebrał 100 tys. zielonych... :)

Obudowa dotarła wczoraj, dzięki :)
Szczerze powiedziawszy myślałem, że plastik będzie cięższy, twardszy i grubszy.
No ale, położyłem na amidze i spełnia swoją rolę, o to chodziło.
[#304] Re: pokrywa

@Tomski, post #298

To nie jest duży wysiłek kliknąć na głównej stronie PPA duży czerwony przycisk:



Możesz to zrobić sam (i to za darmo!). Jeśli zaś chodzi o kasę - można "zainwestować" w reklamę na głównej stronie PPA, albo wykupić reklamę na całą stronę w Amigazynie. Budżetu to chyba nie zrujnuje.
[#305] Re: pokrywa

@Duddie, post #301

Mam obydwie ! Super, wypas, o to chodziło!
Pięknie się prezentuje: pokrywa
Kartony na razie sobie zostawiam bo też git wyszły.

Taki krótki "customer feedback" : jakbyś robił wersje drugą kiedyś, to sugeruje o 1 cm zrobić je głębsze z tyłu i po bokach aby zasłoniły otwór stacji z boku (tam się będzie kurz gromadził) oraz trochę bardziej tył od promieni słonecznych, bo znaczna cześć jest nie osłonięta. Czyli przekrój poprzeczny musiałby być bardziej klinowaty.
Mam nadzieje że jeszcze kiedyś taka powstanie.

Wielkie dzięki za wykonanie i włożoną energie!

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 14:36:07 przez Ankuz MkOne

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 14:37:58 przez Ankuz MkOne
[#306] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #305

Ahh, żeby tak ktoś do Amigi 2/3/4000/ CDTV zrobił taką
[#307] Re: pokrywa

@SuperBuster11, post #306

Można jeszcze zamówić pokrywę do A1200?
[#308] Re: pokrywa

@chicago, post #307

Są na Allegro.
[#309] Re: pokrywa

@bacus10, post #308

allach bisss, mallhah!!! gdzie jest "krzyszszsz"!

Duddie Ty, piekło zamarza!
A myślałem że mamy Ciebie i te Twoje WYJEBISTE ZABAWKI na własność!!!

Jeśli ta pokrywka jest tak samo dobra jak dla Falcon-a, to zakupię ją dla Amigi :)

p.s.
stryjku, tak tak, odpaliłem amigę….! Nie wiem czy się cieszyć czy płakać...
[#310] Re: pokrywa

@bacus10, post #308

Ja czekam na swoją od marca... A tu już na alledrogo ;)
[#311] Re: pokrywa

@Tom Rain, post #310

Ja też czekam już długo, kiedy można spodziewać się wysyłki kolejnej partii pokryw dla A1200?
[#312] Re: pokrywa

@zzielinski, post #311

u Duddiego, zawsze czeka się długo!
Jakieś kable od niego dostałem po 3 miesiącach, ale jakość ich… o panie!!!
[#313] Re: pokrywa

@as..., post #312

Ja na kabel do STE czekałem krótko.
[#314] Re: pokrywa

@as..., post #309

No cóż muszę przyznać, że te pokrywy to najdroższy kawałek plastiku za który zapłaciłem, nie to żebym narzekał czy coś tak tylko stwierdzam fakt. A w kolejce czeka jeszcze parę kompów, chlebak, A500...
[#315] Re: pokrywa

@koxy, post #314

Poniedziałek i wtorek wyjdą ostatnie zamówienia.
[#316] Re: pokrywa

@Duddie, post #315

Otrzymałem dzisiaj :)

WIELKIE dzięki :)
[#317] Re: pokrywa

@Duddie, post #315

Potwierdzam otrzymanie pokrywy. Jest świetna, dziękuję .
[#318] Re: pokrywa

@zzielinski, post #317

Dzięki za miłe słowa. To zachęca do dalszej pracy nad akcesoriami do retrosprzętu.
[#319] Re: pokrywa

@Duddie, post #318

Dotarły i do mnie. Dzięki! Jak teraz zabezpieczyć stację dyskietek przed kurzem?
[#320] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #319

No nie da się zadowolić wszystkich. Stacja i złącza plus slot pcmcia są odsłonięte bo niektórzy chcieli mieć dostęp do nich jak leży pokrywa...
[#321] Re: pokrywa

@Duddie, post #318

No i do mnie też dotarły, wielkie dziękiOK
[#322] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #319

Amiga to nie PeCet żeby wciągała kurz wszystkimi otworami
Raczej kurz jedynie osiada na Amigi, więc luz zią OK

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 18:40:22 przez Vato
[#323] Re: pokrywa

@Vato, post #322

To nie wynika z mojego widzi mi się tylko z wieloletniego doświadczenia. Próbowałem używać A1200 z pokrywą ale jest to wkurzające nawet przy WHDLoad (F10,PrtSc). Dodatkowo mam tam Apollo 1260@80 i IndiAGA, pokrywa zatrzymuje ciepłe powietrze. Nie wiem ile osób używa komputera z pokrywą na nim.
[#324] Re: pokrywa

@Duddie, post #320

Wczoraj zostały wysłane ostatnie zamówione pokrywy, więc dzisiaj lub najdalej jutro powinny dotrzeć do zainteresowanych. Jeśli tak się nie stanie, proszę o informację. Oczywiście osoby zamawiające na adresy zagraniczne muszą jeszcze parę dni poczekać.
[#325] Re: pokrywa

@Duddie, post #324

Wczoraj dostałem swoją dzięki uprzejmości @Flopsa.
Kawał dobrej roboty. Jestem wybitnie zadowolony :) i w związku z tym chciałem za całą inicjatywę mocno podziękować!

Wiem, że na pewno nie wszystkie pomysły na obudowę dojdą do skutku, ale gdybyś w przyszłości chciał stworzyć pokrywę na A500, A600, CD32 lub klawiaturę do A4000 - to możesz mnie liczyć na pewniaka :)

Każdemu kto nie kupił jeszcze - mogę śmiało polecić :)
A karton przywołał najlepsze wspomnienia z lat 90tych ubiegłego wieku ;), kiedy można było się delektować rozpakowaniem świeżych amigowych gratków z oryginalnych pudełek. Bezcenne :)
[#326] Re: pokrywa

@baderman, post #325

Dzięki za miłe słowa, do A500 pewnie powstanie, do A600 - być może. CD32 czy A4000 - zbyt rzadkie modele, aby uruchomienie produkcji się zwróciło. Wszystko będzie jeszcze zależeć od popytu na już istniejące modele (A1200, Atari ST/Falcon, Atari XE, Commodore 64C). Jeśli przynajmniej wyjdę na zero, to jest szansa, że zainwestuję wycofane z obecnych modeli środki na kolejne pokrywy. Pierwsze w kolejności są: C-64/VIC20/C-16 (chlebaki), ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum Plus, A500 i Atari 800XL. A potem się zobaczy... Chciałbym jeszcze C-128, A600, C= Plus/4, Amstrad CPC6128. Póki co, zainteresowanie jest średnie, mam świadomość, że cena jest wysoka i to zmniejsza popyt, ale niestety, tyle to kosztuje w produkcji przy niskich nakładach...
[#327] Re: pokrywa

@Duddie, post #326

Wydaje mi się, że A600 miałaby o wiele większe wzięcie niż C128 mimo wszystko.
Trzymam kciuki, bo robota świetna OK
[#328] Re: pokrywa

@Duddie, post #326

Gratulacje dla TwórcyOK
Ja niestety a może i stety nie mam A1200 ale też nigdy jej nie miałem stąd brak sentymentu ale może to i dobrze bo pewnikiem rozpoczął bym szaleństwo w pogoni za coraz lepszym turbo
A do c64 mam już pokrywę (tą sztywną thx shango) i do A500 też (thx bacus) ale na pewno przytulił bym do A600 i może do c64(chlebak) więc liczę, że się uda wznowić projekt na te kompy.
Pozdrawiam
[#329] Re: pokrywa

@Duddie, post #326

Dzisiaj dostałem swoje obudowy. Opłaciło się czekanie. Obie wyglądają świetnie. Kartony to już w ogóle mistrzostwo świata i klimat.


Pozdrawiam :)
[#330] Re: pokrywa

@Duddie, post #326

Chociaż moje, jeszcze nie dotarły, z góry zakładam, że będzie jak trzebaszeroki uśmiech W każdym razie piszę się na pokrywy do A500,A600,C64 chlebak, Ataryna 800XL. I oby byli chętni coby opłacało się je wyprodukować. Ceny cóż, kto ma mózg ten kuma czemu tak jest.Na Ebayu, widzę też Ci schodzą pokrywki, więc może to jakoś będzie się kręcić, czego Ci życzę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem