kategoria: Sprzęt
[#331] Re: pokrywa

@koxy, post #330

Paczka dotarła do mnie wczoraj. Kawał dobrej, profesjonalnej roboty. Dzięki! W razie czego jestem zainteresowany jeszcze pokrywą do A600.
[#332] Re: pokrywa

@Duddie, post #326

No i ja po raz kolejny przypominam o swoim zainteresowaniu po jednej sztuce dla A500, A600 i C64G. Jeśli by Cię coś podkusiło to dla atari2600jr (a raczej jego klona) też ;)
[#333] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #332

Tez bardzo chetnie bym jeszcze przytulil pokrywe do A600.
[#334] Re: pokrywa

@sordan, post #333

Paczka dotarła i do mnie, no panie... czapki z głów. Twoje pokrywy na moich precious Atarynach,C64 i Amidze wyglądają prze kozacko OK Jestem zadowolony, profesjonalna robota. Mimo wszystko będę Cię męczył o pokrywy do reszty retro sprzętów w tym A600, za bardzo się kurzą Nie chce mi się wierzyć w małe zainteresowania, dbanie o sprzęt to podstawa każdego retroświra. Pozdro i dzięki za pokrywy !!!
[#335] Re: pokrywa

@koxy, post #334

Kilka dni temu dotarła do mnie nieco pokrętną drogą pokrywa do A1200. Bardzo fajna, wreszcie koniec kurzu na A1200. Na pokrywę do A500 jak najbardziej się piszę!
[#336] Re: pokrywa

@koxy, post #334

Cieszę się bardzo, że Wam się pokrywy podobają.
@koxy: masz rację, to podstawa dbania o retrosprzęt dla każdego retroświra. Jednak cena dla wielu osób jest nie do przełknięcia. Mam tego świadomość. Ale taniej się nie da, chyba, że zamówiłbym 10k sztuk. A tyle się nie sprzeda do końca mego żywota. Zamówione 90 sztuk będzie się jeszcze pewnie z pół roku sprzedawać, z czego połowa poszła w preorderze, za niższą kwotę (tak naprawdę, to poniżej kosztów produkcji).
Czy powstaną do reszty modeli będzie zależało czy i jak szybko sprzeda się obecna partia do A1200, Atari ST, C-64C i Atari XE. Pomału schodzą, ale naprawdę wolno...
[#337] Re: pokrywa

@koxy, post #334

(usunięty)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 17:17:41 przez Duddie
[#338] Re: pokrywa

@Duddie, post #336

Ile ich zostało tak orientacyjnie? Pytam, bo chcę oszacować czas, w którym by się miały ewentualnie kolejne pojawić.
[#339] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #338

Wrocilem z wakacji i.... U sasiadki czekala paczuszka - super karton i super pokryea - warto bylo czekac. Zona oczywiscie pokiwala tylko glowa bo zamiast rozpalowywac walizki rozpakowalem paczke i gapilem sie w karton oraz pokrywe prze kilka minut ;)
Mowisz ze czekasz az sprzedaja sie kolejne i masz do c64c - po ile ona bo chetnie sie skusze :)
[#340] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #339

Do C64C po 69 zł.
[#341] Re: pokrywa

@Duddie, post #340

Dzisiaj dopiero bylo mi dane odebrac pokrywe do A1200. Jak juz ktos wczesniej tutaj wspominal to najdrozszy kawalek plastiku jaki kupilem w zyciu, ale naprawdę warto dlatego ze sam sobie takiej nie zrobie, a kawalek recznika ktory mialem polozony na Amidze sie kryje przy tej pokrywie. Taka jeszcze niezjechana funkiel nowka, bez rys i odciskow palcow wyglada slicznie na mojej przyjaciolce. Dzieki i czekam na pokrywe do A600.
[#342] Re: pokrywa

@sordan, post #341

ja do A500 siedzi, pije i chrupki
[#343] Re: pokrywa

@snajper, post #342

A ja na jedną i drugą. OCS/ECS rulz! ;)
[#344] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #343

Jako wcześniej wspomniałem - i ja jestem chętny na obie :)
[#345] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #305

Jakby powstała taka wersja to też bym się pisał. OKok, racja
[#346] Re: pokrywa

@Duddie, post #340

Ja kupiłem na Allegro, dwa dni temu przyszła pokrywa do A1200.

Bardzo dobra robota, pudełko rewelka (pewnie sporo kosztowało) no i sama pokrywa sztywna, transparentna. Moja A1200 wygląda w niej jak nowa :) .

Moja wersja ma niestety malutki feler w postaci małego pęcherzyka powietrza na dole pod spacją. Ciągle się nabieram, że to malutka kropelka wody i próbuję odruchowo zetrzeć :) . Ktoś inny pewnie nie zwróciłby na to uwagi, ale ja jestem menda .

Jedna prośba Dudie. Czy dałoby radę robić te pokrywy trochę dłuższe przy stacji dyskietek? Wtedy mogłyby zasłaniać otwór i stacja by się tak nie kurzyła. Taka mała wskazówka ode mnie :) .

Ogólnie bardzo pozytywne wrażenie.
Obudowę wraz z opakowaniem zabiorę na najbliższy SACP zatem ci co się zastanawiają nad zakupem (a będą na zlocie), mogą się zapoznać z towarem osobiście .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 00:15:31 przez Azzorek
[#347] Re: pokrywa

@Azzorek, post #346

O zakryciu otworu stacji dyskietek już było. Podobno są tacy którzy używają A1200 z założoną pokrywą...
[#348] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #347

Podobno... bo chyba zdecydowana większość jednak te pokrywy zdejmuje ; )
[#349] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #348

Większość nie ma pokryw
[#350] Re: pokrywa

@Vato, post #349

hehehe


ok, miałem na myśli , iż pracują na amigach z odsłoniętymi klawiaturami ; )
[#351] Re: pokrywa

@baderman, post #344

Do A500 i A600 zapewne powstaną, inne, bardziej egzotyczne modele - raczej nie ma szans, ze względu na mały popyt. Oczywiście mogę je zrobić, jeśli zbierze się przynajmniej 50 osób chętnych. Może być oczywiście i 5 osób, ale wtedy cena pokrywy x10. Takie są niestety koszty uruchomienia produkcji. Jak już nie raz pisałem, forma, wykrojniki i inne narzędzia do produkcji, a przy tym masę zmarnowanego materiału i czasu na prototypy - podnoszą cenę. Mam świadomość, że cena jest wysoka jak na polskie (i nie tylko) realia, ale niskonakładowe produkcje muszą kosztować. Dobra wiadomość jest taka, że pomału dochodzę do momentu, W którym zacznę zarabiać na istniejących modelach, głównie dzięki kupującym z zagranicy poprzez ebay. Wtedy jest szansa, że istniejące modele nieco stanieją.
[#352] Re: pokrywa

@Duddie, post #351

To może by odpalić sklep internetowy z preorderami na różne modele z zastrzeżeniem, że produkcja odpali się dopiero po danej liczbie chętnych? Będziesz wiedział, na czym stoisz.
[#353] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #352

Pomyślę nad tym. Ale widząc ile jest osób chętnych na najbardziej popularne modele (niestety mało), muszę stwierdzić, że egzotyka nie ma tu najmniejszych szans. Do A1200 jeszcze nie sprzedałem pierwszej partii, a to jest warunek wyjścia na zero....
[#354] Re: pokrywa

@Duddie, post #351

Do A500 i A600 zapewne powstaną


Jak będzie do A500 to ja biorę.
[#355] Re: pokrywa

@g0trek, post #354

W oczekiwaniu na pokrywy do A500 i A600, wyprodukowałem białą wersję pokrywy na próbę, z grubszego materiału, jest o 0.5 mm grubszy, co skutkuje większą sztywnością całości. To jest akurat pokrywa do C-64C, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie same zrobić do innych modeli. Ktoś tu się pytał o nieprzezroczyste...
Niestety, cena o 10 zł wyższa...

Link do fotek:

https://onedrive.live.com/redir?resid=B64982F3D64C1722!11447&authkey=!ANmEXOcpJXaKE7Q&ithint=folder%2c
[#356] Re: pokrywa

@Duddie, post #355

Z jednej strony czad, z drugiej strony kontrast z beżem obudowy jak cholera ;)

Super, że będą obudowy do A500 i A600!
[#357] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #356

Kontrast jest z moim roboczym, próbnym, pozółkniętym Commodore... Z normalnym dużo mniejszy, aczkolwiek pokrywa jest śnieżnobiała, a Commodorek raczej kość słoniowa. Mogą być ewentualnie czarne, szare.... Bo taki jest dostępny materiał.
[#358] Re: pokrywa

@Duddie, post #357

Duddie jaki koszt obudów do A500 i A600 ? na obie jestem chętny.
Czy obudowa od A500 pasuję do A500+ ?
Za Twoją świetną robotę wielki dzięki, wiem powtarzam się, ale co zrobię jak to prawda.
[#359] Re: pokrywa

@BlackTiger, post #358

moje marzenie to kupić pokrywę na Timex 2048 :D
ale sobie tylko mogę pomarzyć
[#360] Re: pokrywa

@JacK_Swidnik, post #359

Akurat do Timexa 2048 jest szansa. Bo sam mam ten model i go uwielbiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem