kategoria: Sprzęt
[#361] Re: pokrywa

@Duddie, post #360

jakby do Timexa 2048 to też chętnie wezmę.
[#362] Re: pokrywa

@BlackTiger, post #358

Będzie pasować do 500+. Przecie to ta sama buda ;)

No i do znudzenia również się powtórzę, po jednej A500 i A600 dla mnie.
[#363] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #362

Pasować będzie i do A500+. Jeszcze trochę cierpliwości, do końca miesiąca powinienem już mieć gotowe. Ale dalej nie wiem, czy byliby chętni na białe wersje? Czy jednak przezroczyste lepsze?
[#364] Re: pokrywa

@Duddie, post #363

a dasz radę zrobić dłuższa trochę by stację zasłaniała? WG mnie biała jest nawet spoko, ale przydałby się jakiś napis na niej.
[#365] Re: pokrywa

@zmiennik, post #364

Żeby zrobić dłuższą, musiałbym zrobić nową formę. Widzisz, zrobiłem taką, bo ktoś mi tu marudził, czy będzie można wkładać dyskietki, jak będzie pokrywa. No i taka jest...
A co do napisów - niebawem będą bardzo eleganckie naklejki, na wysokiej jakości folii samoprzylepnej, z logo/nazwą. Klej na tyle fajny, że jak się rozmyślisz, to bez śladu będzie można usunąć....
[#366] Re: pokrywa

@Duddie, post #365

Widzisz, zrobiłem taką, bo ktoś mi tu marudził, czy będzie można wkładać dyskietki,

Trochę chyba pochopnie się posłuchałeś, no bo kto w dzisiejszych czasach korzysta z dyskietek w A1200? Głównie to dyski/CF siedzą w środku i się gra przez WHDLoad, a przeznaczenie pokrywy to raczej ochrona kiedy ich nie używamy... Z doświadczenia wiem, że właśnie w stacjach dysków gromadzi się najwięcej syfu.

A co do napisów - niebawem będą bardzo eleganckie naklejki, na wysokiej jakości folii samoprzylepnej, z logo/nazwą

a to świetna wiadomość, być może nawet dla tych co nie mają pokryw, na co innego :)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 18:25:08 przez zmiennik
[#367] Re: pokrywa

@Duddie, post #363

Osobiście wolę przezroczyste. Uniknie się kontrastu, no i sprzęt widać. ;)

Co do dylematu zasłaniania stacji - ja akurat jestem po stronie tych, co wolą flopy odsłonięte. Ze swojej A600 nie zdejmuję pokrywy gdy gram w MK2 - niedopalony komputer się nie grzeje na tyle by mu utrudniona konwekcja wadziła.

Generalnie kurz opada z góry na dół więc gromadzenie się syfu w stacjach można zwalić na samo wkładanie i wyjmowanie dyskietek i ruchy mas powietrza z tym związane.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 18:53:17 przez teh_KaiN
[#368] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #367

estem po stronie tych, co wolą flopy odsłonięte. Ze swojej A600 nie zdejmuję pokrywy


Mowa była o A1200, jakbyś nie doczytał, a tam zdecydowana większość użytkowników ma min. rozszerzenie pamięci do WHDLoad... z resztą i tak pewnie nic z tego nie będzie, bo forma została już zrobiona, a nowa to pewnie czas lub/i pieniądze + chęci.
[#369] Re: pokrywa

@teh_KaiN, post #367

też wolę przezroczyste. Amiga to nie trabant jakiś, żeby ją zakrywać brezentem. Amiga to dzieło sztuki. siedzi, pije i chrupki
mam zresztą jedną nieprzezroczystą pokrywę i wygląda toto strasznie kiczowato. Nie wiem czy tylko przez te różne błazeńskie wzorki na niej.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 20:35:04 przez snajper
[#370] Re: pokrywa

@zmiennik, post #368

W A600 czy A1200 mam turbiacze więc nie używam ich z pokrywami! A stacja ciągnie kurz... Moim zdaniem trzeba było zrobić z zakrytą stacją. Porządny nożyk w łapkę i myk stacja odkryta.
[#371] Re: pokrywa

@PrzemasIII, post #370

Jeśli znajdzie się minimum 30 chętnych, mogę zrobić nową formę zakrywającą stację dysków. W A500 i A600 już tak będzie od początku.
[#372] Re: pokrywa

@Duddie, post #371

Biore.
[#373] Re: pokrywa

@Duddie, post #371

też bym się pisał wtedy, na 2szt.
[#374] Re: pokrywa

@Duddie, post #371

No na koszta mnie Panowie znowu naciągacie ; )
Ok, jakby była do A1200 dłuższa, zakrywająca stacje to jeszcze 1 biorę.
[#375] Re: pokrywa

@Ankuz MkOne, post #374

Wiem, że pokrywy dla CDTV nie ma szans zrobić, bo nie znajdzie się 30 chętnych tak łatwo, ale może dałoby radę zastosować podobny napis uformowany na pokrywach dla A500/600/1200 jak na tej pokrywie od CDTV? W sumie fajnie to wygląda.
[#376] Re: pokrywa

@zmiennik, post #375

30 mogłoby się uzbierać. Gdyż pokrywa od CDTV to ta sama co do A4000T/D,3000T/D, a użytkowników razem z CDTV jest na forum troszkę. Może nie idealnie ale powinna również pasować do klawiatury A2000.
[#377] Re: pokrywa

@zmiennik, post #375

Napis można zrobić. Ale zaraz znajdą się osoby, którym on się nie podoba. Dlatego niebawem będą estetyczne, wysokiej jakości naklejki wykonane z białej lub przezroczystej folii zrywalnej.
[#378] Re: pokrywa

@flops, post #376

@flops: ja nie zaryzykuję. Jeśli uzbierasz 30 chętnych, to mogę zrobić, ale najpierw musiałbym kupić CDTV/A3000/A4000. Bo potrzebna będzie do wykonania formy. A kupić nie jest łatwo.
[#379] Re: pokrywa

@Duddie, post #378

Mógłbym pożyczyć Ci klawiaturę od A3000.
[#380] Re: pokrywa

@SuperBuster, post #379

Pożyczać nie będę. Sprzęt może ucierpieć przy projektach, może zostać zabrudzony, zatłuszczony itp. Jeśli ktoś będzie miał do sprzedania, proszę o kontakt. Jak sam wejdę w posiadanie A2000/3000/4000 czy CDTV, to zapewne będę zainteresowany produkcją do tego modelu :)
[#381] Re: pokrywa

@Duddie, post #380

Vampir 2 juz tuz tuz, Amiga 600 juz za chwile zdominuje swiat. Czy w zwiazku z tym planujesz zrobic pokrywy do Amigi 600?
[#382] Re: pokrywa

@sordan, post #381

Przepraszam, że tyle to trwało - smutne wydarzenie nieco pokrzyżowało moje plany, ale w końcu są: pokrywy do Amigi 600, Atari 800XL, ZX Spectrum+, Commodore 64 "chlebak" / C-16 / VIC-20.
Zdjęcia, robione na szybko telefonem można znaleźć tu:

https://onedrive.live.com/redir?resid=B64982F3D64C1722!1018&authkey=!ANLAu9LvwfOltVo&ithint=folder%2cjpg

Jeśli ktoś ewentualnie chce się dopisać do listy chętnych, zapraszam - mail jurek (małpa) retronics (kropka) eu
[#383] Re: pokrywa

@Duddie, post #382

Elegancko. Biore 1 do A600. E-mail wyslany.
[#384] Re: pokrywa

@sordan, post #383

Jedna dla mnie do A600,e-mail wysłany.
[#385] Re: pokrywa

@Duddie, post #382

Jaka cena na chlebak i A600?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 21:26:13 przez wsklive
[#386] Re: pokrywa

@wsklive, post #385

Ceny finalne będą znane lada moment, ale obie pokrywy powinny kosztować w okolicach 60-70 zł.
[#387] Re: pokrywa

@Duddie, post #386

Jurku, a co z A500?
[#388] Re: pokrywa

@Jacques, post #387

A500 też będzie, jest w opracowaniu.
[#389] Re: pokrywa

@Duddie, post #388

Konkurencja nie śpi. ;)
Na tej stronie twierdzą że pokrywy do C64c (kanciasty) produkuje firma Matt, ale na podanym tam linku do ich oferty z allegro jej nie ma.
http://www.retrojoysticki.com.pl/produkt/pokrywa-na-commodore-64/
(można ich zapytać mailem).
Jest tam tylko to, ale bez zdjęcia i nie wiadomo jakiej firmy.
http://allegro.pl/pokrywa-do-commodore-64-c-fabrycznie-nowa-i5944616774.html
[#390] Re: pokrywa

@ZbyniuR, post #389

Jest tam tylko to, ale bez zdjęcia i nie wiadomo jakiej firmy.
http://allegro.pl/pokrywa-do-commodore-64-c-fabrycznie-nowa-i5944616774.html


To jest przecież pokrywa produkowania przez Duddiego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem