kategoria: Sprzęt
[#481] Re: pokrywa

@Duddie, post #479

Czy można wprowadzić (zamówić) pewną zmianę do obudowy zx spectrum + aby pasowała do 128? Mam na myśli fachowe wycięcie boku pokrywy, tak aby nie kolidowała z radiatorem? Wiem, że nikt nie zrobi specjalnej edycji do 128, ale czy może jest opcja, żeby ten fragment pokrywy usunąć. Spodziewam się oczywiście, że większa część radiatora znalazłaby się poza pokrywą, no ale pokrywa za zadanie głównie chronić klawiaturę i mnie osobiście taka zmiana nie przeszkadzałaby. Bardziej boli mnie, gdy "maszyna" jest pokryta kurzem niż przeróbka tego typu.
[#482] Re: pokrywa

@misiek2, post #481

Możesz wyciąć taki otwór. Materiał nie pęka, poddaje się łatwo cięciu ostrymi nożyczkami krawieckimi. Do 128 jest zaprojektowana, ale też raczej nie powstanie. Niestety, temat okazał się ślepą uliczką. Do tej pory nie zwróciły mi się koszty produkcji niektórych modeli, a do innych wciąż mam sporo pokryw (np. Spectrum Plus).
[#483] Re: pokrywa

@Duddie, post #482

Ok, odezwę się na priv wkrótce (do końca miesiąca). Teraz urwanie ... przed urlopem, który przez to urwanie systematycznie się przeciąga w czasie.
[#484] Re: pokrywa

@Duddie, post #482

ile masz tych pokryw do zx spectrum plus?
możerzuć hasło na speccy.pl
[#485] Re: pokrywa

@JacK_Swidnik, post #484

Jeszcze z 50-60 mam.
[#486] Re: pokrywa

@Duddie, post #485

Hej Duddie, daj proszę znać czy masz jeszcze jakieś pokrywy, pod jakie komputery. Dzięki!
[#487] Re: pokrywa

@Sokok, post #486

Mam jeszcze do: Amiga 500, Amiga 600, Amiga 1200, Atari STFM/STE/Falcon, Atari 800 XL, Atari 65/130/800XE, Commodore 64 (chlebak)/16/VIC-20, Commodore 64C, ZX Spectrum Plus.
[#488] Re: pokrywa

@Duddie, post #487

dawaj do amigi cd 32
[#489] Re: pokrywa

@Duddie, post #487

Po ile są?
[#490] Re: pokrywa

@Creonix, post #489

Od 40 do 90 zł, w zależności od modelu. Wszystkie są na Allegro.
[#491] Re: pokrywa

@Duddie, post #482

Ehhh fajny chlop z Ciebie tylko czemu co ktorys post w tym watku te same zale ;)
Czyz nie o to chodzi w biznesie ze jest to ryzyko - inwestujesz w cos chcac zyskac. Czasem inwestycja jest nietrafiona i juz. Tym pisaniem ze ciagle masz zalegajace stany magazynowe nie napedzisz sprzedazy - kto chcial ten kupil, ja sam jeszcze cos planuje choc moje komputery raczej do uzywania i kurzenia sie sluza ;) na litosc raczej sie nie uda zareklamowac - moze zagramanica sprobuj? Albo popchnij komus hurtowo na jakies nagrody czy cos?
Ale przestan juz pisac jakcy to ludzie be bo nie kupuja - bo to zycie "biznesmena" jest;)

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 16:54:52 przez WojT_GL
[#492] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #491

Tym pisaniem ze ciagle masz zalegajace stany magazynowe nie napedzisz sprzedazy - kto chcial ten kupil, ja sam jeszcze cos planuje choc moje komputery raczej do uzywania i kurzenia sie sluza ;)


Będę szczery - jak zwykle
Widziałem na Allegro po 50 zł, kupiłbym pewnie to nawet ty sprzedajesz, dlatego pytałem. A 50 zł to bardzo sporo jak na pokrywę. Ja nie wiem jakie są koszty produkcji może tyle akurat ale czy na pewno 50 zł to nie za dużo za pokrywę do Ami? Mimo to spoko inicjatywa zasłużyła na docenienie. Postaram się pomóc.

na litosc raczej sie nie uda zareklamowac - moze zagramanica sprobuj?


Zagranica tak. Pytaj na EAB, może na ircowych kanałach? Mogę zapytać wśród znajomych z zagranicy.

Ale przestan juz pisac jakcy to ludzie be bo nie kupuja - bo to zycie "biznesmena" jest;)


Niech pisze ;) Czasami pomaga.
[#493] Re: pokrywa

@Creonix, post #492

Widziałem na Allegro po 50 zł, kupiłbym pewnie to nawet ty sprzedajesz. A 50 zł to bardzo sporo jak na pokrywę.


Jakby te pokrywy byly za tylko 5 dych to ludzie kupowali by na zapas.

Pokrywy Duddiego sa na Allegro, ale za:
Amiga 500 - 117 zl wraz z wysylka
Amiga 600 - 103 zl z wysylka
Amiga 1200 - 117 zl z wysylka.

Nie wiem skad wytrzasnales nowe pokrywy na Amige za 5 dych z Allegro :)


Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 19:27:35 przez sordan
[#494] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #491

moze zagramanica sprobuj?

Ja też sugeruję . Np. na Amibay Krashan ostatnio sprzedaje swoje różne płytki i jakoś schodzą .

Na AmiBay w przeszłości były składane też zapytania o deklaracje czy są chętni na zakup jakiegoś sprzętu (taki bieda-kickstarter) - jak byli to ludki startowały z produkcją... może udało by się w końcu zebrać minimalną ilość chętnych aby opłacało się zrobić pokrywy do klawiatur do A3000/A4000(T)/CDTV . Ja nadal się deklaruję na 3 sztuki .
[#495] Re: pokrywa

@sordan, post #493

sordan masz rację, sprawdziłem teraz jeszcze te linki które oglądałem, musiałem spojrzeć na tę ZX.

To tym bardziej.
[#496] Re: pokrywa

@WojT_GL, post #491

Ależ ja się nikomu nie żalę, mówię jak jest. Dorian wyskakuje z CD32, a ja wiem, że to zwyczajnie nie zejdzie. W biznesie jest ryzyko i ja to doskonale wiem, bo prowadzę firmę nie od dziś. Na zachodzie się sprzedają jakoś, ale nie na tyle szybko, żeby opłacało się w to pakować kasę - zwłaszcza w rzadkie modele. Do C-64C zostały 3 sztuki. Reszta też się jakoś sprzeda. Z doświadczenia wiem jednak, że ten co chciał wcale nie kupił i zaraz będą chętni, jak już się wszystko sprzeda. Tak przecież było z A1200.
[#497] Re: pokrywa

@sordan, post #493

Ja tam do Jurka nie mam jakichkolwiek pretensji za cenę pokryw - przy takiej małoseryjnej produkcji to ma tyle kosztować. Kupiłem kilka przez sieć, a w ostatni weekend spotkaliśmy się osobiście (pokrywa do A500 jest niesamowita, dzięki! ). I, że tak się wyrażę, jestem pełen podziwu dla zaangażowania jaką wkłada w swoją pracę, no i jeszcze te gierki do Atari. Może kiedyś doczekamy się takich pudełkowych reedycji dla Commodore 64/Amigę.

W każdym razie czekam na pokrywę do A3000/4000/CDTV
[#498] Re: pokrywa

@amigachelm, post #497

Zbierając doświadczenia w hobbystycznej produkcji wyciągnąłem dwa wnioski:
1. Jak tanio by nie było, zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie narzekał, że za drogo.
2. Narzekanie, że „słabo schodzi” jest niemarketingowe.
[#499] Re: pokrywa

@amigachelm, post #497

Ja rowniez nie mam zadnych pretensji, wrecz przeciwnie. Sam kupilem pokrywe do Amigi 600 i Amigi 1200 od Duddiego. A czy drogo? Oczywiscie, ze jest mega drogo za kawalek plastiku, ale sam sobie nie wyprodukuje, a chciec, chce wiec albo zaciskasz zeby, kupujesz i masz fajny, drogi kawalek plastiku, albo dalej przykrywasz Amige recznikiem :)
[#500] Re: pokrywa

@sordan, post #499

Ja kupiłem 3 x do a 1200
[#501] Re: pokrywa

@Duddie, post #496

No to do C64C są jeszcze tylko dwie sztuki - zmotywowałeś mnie tym wpisem :). Pozostało mi jeszcze kupno jednej pokrywy dla Atari 800XL :).
[#502] Re: pokrywa

@zzielinski, post #501

No i wyczyszczony magazyn dla Commodore 64C :)
[#503] Re: pokrywa

@Duddie, post #502

będą jeszcze, nie załapałem się ?? ;(
[#504] Re: pokrywa

@BlackTiger, post #503

Standard.... Tak jest zawsze. Być może dorobię jeszcze trochę za jakiś czas. Ale jedną sztukę mam schowaną, możesz zamawiać.
[#505] Re: pokrywa

@Duddie, post #504

spoko biorę
[#506] Re: pokrywa

@Duddie, post #504

Czy ktoś jeszcze byłby chętny na pokrywy do C-64C lub innych? Rozważam dorobienie kilkunastu sztuk.

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 19:00:28 przez Duddie
[#507] Re: pokrywa

@Duddie, post #506

Mam jeszcze kilkanaście sztuk pokryw do C-64C. Przy okazji pytanie: pokrywa do C-128D, jeśli zdecydowałbym się ją zrobić - ma być tylko na klawiaturę, czy na jednostkę główną też?
[#508] Re: pokrywa

@Duddie, post #507

Mam w planach zakup takowej (C-64C). I do A1200. I do Spectrum+. Ale przed Bożym Narodzeniem. Może jeszcze będą

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2016 22:06:53 przez perinoid
[#509] Re: pokrywa

@Duddie, post #507

Zainteresowanym tematem polecam śledzenie profilu Retronics tu:

www.facebook.com/retronics.eu

Najnowsze informacje, promocje itp.
[#510] Re: pokrywa

@Duddie, post #509

Warto śledzić bo dzisiaj promocja z okazji Black Friday. Pokrywy po 60 zł. Tylko do północy...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem