kategorie: A600, Programy, Sprzęt
[#1] Zniknęła mnie partycja
Mam następujący układ partycji.

(screenshot z emulatora uruchomiony z obrazu dysku, niestety obraz jest już nieco nie aktualny, tzn dane w nim, ale układ partycji ten sam)
Od lewej: partycja z AmigaOS3.1, potem tzw Work, potem mała 40MB partycja z 2.1 i na samym końcu 3.9
Zniknęła mi nagle partycja Work z systemem plików AmiFS. Jej rozmiar to 3769MB. Co robiłem przed: uruchomiłem z dyskietki (a dokładniej z HxC) DCTV, aby chwilę go potestować. Podczas tego testowania komp się zawiesił. Gdy chciałem go uruchomić z dysku okazało się, że podczas startu sypał błędami, że nie może zamontować dysków logicznych (assigns). Gdy uruchomi się system do końca, system widzi urządzenie Work, ale nie ma ikonki na pulpicie, zupełnie jakby była niesformatowana. Gdy uruchamiam HDToolBox ten twierdzi, że dysk nie jest zainicjowany (czyli nie sformatowany do używania pod Amigą) i nie widzi zupełnie żadnych partycji. Ale każdy system (2.1, 3.1, 3.9) wstaje bez problemów.
Czy rozsypał mi się RDB czy może coś złego stało się z samą partycją

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 10:26:36 przez QkiZ
[#2] Re: Zniknęła mnie partycja

@QkiZ, post #1

- sprawdz jakie partycje widac z bootmenu oraz pod uruchomieniu Amigi bez s-s po komendzie INFO ( czy pokazuje wielkosc WORK)
- da sie podmontowac WORK za pomocą SCSIMounter ?

Jesli jest mozliwosc, zrob kopie dysku i "pracuj" na nim.
Mysle ze RDB jest w porzadku.
[#3] Re: Zniknęła mnie partycja

@Norbert, post #2

Już naprawione, jednak to RDB. Z bootmenu widać było urządzenie. SCSIMounter wmiękał podczas montowania.
Zrobiłem obraz dysku i zamontowałem w UAE. Miałem jeszcze starszą wersję obrazu dysku, z działającym RDB. Skopiowałem ze starego na nowy za pomocą tego programu:
http://aminet.net/package/disk/salv/2b_RecoverRDB
Teraz plik z RDB trzymam na każdej partycji, wraz z tym programem w razie przyszłych padów RDB. Do tego kopia dysku na lapku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem