kategoria: A500
[#1] Amiga 500 i stacja dyskietek od PC
Witam, posiadam Ami500 i najprawdopodobniej padla mi stacja dyskietek, niestety nie posiadam innej od amigi a mam 2 stacje dobre od pcta i czy ktos zna sie i moze napisac krok po kroku (o ile to wogole mozliwe) czy da sie podlaczyc od pcta? jesli tak jak to zrobic prosze o fachowa pomoc pozdrawiam serdecznie i dziekuje za kazda odpowiedz
[#2] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #1

da się podłączyć niektóre modele po wprowadzeniu odpowiednich przeróbek. Ja sam przerobiłem tak jedną, gdzieś była lista stacji które działają z Amigą, ale nie pamiętam gdzie, może ktoś inny poda link. Tu szerszy temat o przeróbkach eab.abime.net/showthread.php?t=30944 siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #1

Wpisz w google symbol stacji + Amiga fix.
Powinno znaleźć strony z przeróbkami.
[#4] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@snajper, post #2

Hmm niestety raczej z przeróbka sobie nie poradzę :( czarna magia dla mnie... no nic moze znajde kiedy jaka stacje od Ami sprawna... a jak sie restartuje Ami500 z klawiatury?
[#5] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #4

Naciśnij jednocześnie Ctrl + LAmiga + RAmiga (LAmiga i RAmiga to te przyciski z dużymi literami A)

Jak chcesz mogę przerobić Ci stację z PC. Aktualnie posiadam Mitsumi, którą można przerobić na amigową. Trzeba będzie tylko dopasować przycisk wysuwania dyskietki.


Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:15:04 przez glichtanski
[#6] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@glichtanski, post #5

Dziękuję, działa restart, ja tak wypytuje co nieco bo wygrzebalem ami po 20l z piwnicy ale cos mi nie chce tego workbencha czytac :/ jak sie wlacza ami zielony przez chwile swieci od stacji ale jak wsadze dyskietke to warstwe zapisujaca kręci bo widzialem jak rozebralem obudowe od stacji wiec sie kreci warstwa zapisujaca lecz to co odczytuje nie tyka w przod i tył :( (ta cala glowica sie nie porusza na tej prowadnicy spiralnej)
[#7] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #6

Napisz skąd jesteś i poszukaj dobrej duszy w Twojej okolicy która przerobi Ci stacje PC i ew. wyczyści tą którą masz... Jak z okolic śląska to pewnie paru sie znajdzie w tym ja XD
[#8] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #6

A jak przesuniesz głowicę ręcznie do przodu? Przesuń, włóż dyskietkę i zobacz, czy zacznie się przesuwać.
[#9] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@glichtanski, post #8

Kaput:/ tzn stacja kręci dyskietke ale ta glowica ani wte ani wte nie idzie :/ hm a ciekawe jakbym ten silniczek odlutowal i od pc stacji dal...bo chyba ten silnik nawalil od przesowu tej glowicy ...
[#10] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@sunater, post #7

Ja z Opolskiego jestem... tutaj w mojej okolicy PRASZKA niestety nieznam takich magików
[#11] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #10

Zrób tak:
Wyłącz amigę włóż dyskietkę do stacji, a następnie włącz amigę. Jeśli stacja zacznie czytać, to problem jest z brudnymi przełącznikami w stacji.
[#12] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@jarob, post #11

jakimi przelacznikami? w stacji jest jeden od wyrzucenia dyskietki, chyba ze o czyms wiecej nie wiem ;)
[#13] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #12

W dyskietce masz "okienko" do zabezpieczania przed zapisem. W tym miejscu gdzie jest to okienko po włożeniu dyskietki w stacji znajdują się mikrostyki. Prawdopodobnie trzeba je przeczyścić.
[#14] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@glichtanski, post #13

Jednak cos wiecej sie dowiedzialem od Pana :) jutro zobacze, dziekuje za info i odezwe sie
[#15] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #14

Może na wałku po którym przesuwa się głowica zasechł smar albo jakieś zanieczyszczenia.
[#16] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@jaa2, post #15

Nie no no bez sciemy... stacja walnieta no bo wszystko ok niby, te walki, smar, styki, no chyba ze ten silniczek od napedu walka?- bo ten siklnik od krecenia dysietki kreci... prosze moze krtos ma jakas sprawna w 100%stacje na sprzedaz- prosze na priva, ja spadam do pracy bede po 22 pozdrawiam
[#17] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #16

zrobiłeś próbę, o którą Ciebie prosiłem?
[#18] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #16

Prześlij mi zdjęcie tej stacji, może mam taką, z której części będą pasować, to sobie przełożysz.
[#19] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@glichtanski, post #18

jarob robilem i nic, a zdj nie bede robil mam jednak sprzedawce zobaczymy narazie mi da na probe swoja... a czy moze byc tak ze stacja np jest dobra a to wina kompa? podkresle ze komp sie zalacza ok i wyskakuje obrazek z dyskietka workbench'a ale czy np wina moze byc kompa?
[#20] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #19

Tak, któryś pin w złączu na płycie może mieć "zimny lut", tzn. połączenie lutowane wygląda na dobre, ale w rzeczywistości dobre nie jest.
[#21] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@jaa2, post #20

No i kupilem amige jednak za pare zlotych 30zl bo kolo nie mial reszty, wyciaglem stacje, wlozylem no i .... cyka tzn zaladowalo cos tam z dyskietki workbencha i takie okno mam ...

SYSTEM REQUEST
VOLUME WORKBENCH 1.3D
HAS A READ/WRITE ERROR. -CO TO ZNACZY? wsadzilem workbencha 1.3 oryg dyskietke i zaladowalo mi takie okna niebieskie z takimi napisami..?

a jak sprawdzic ile ona ma ramu? komende jakoms? jakis test? jak sie laduje test amigi?- czy dalej dyskieti stacja walnieta nastepna ze takie komunikaty mam?? hmm czy moze dziure zakleic w dyskietce?
[#22] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #21

Jeśli masz inne dyskietki i one działają, to dyskietka jest uszkodzona.
A komunikat oznacza błąd odczytu na dyskietce. WB1.3 działa na 512kB.
[#23] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #1

kup gotka
[#24] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@Dorian3d, post #23

Kolega erhlik jeszcze musi poznać podstawy, czyli budowę i działanie Amigi oraz systemu operacyjnego.
[#25] Re: Amiga 500 i stacja dyskietek od PC

@erhlik, post #1

Ja bym kupił stacje na pendriva do Amigi 500 no wiadomo że dyskietki nie wejdą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem