[#1] Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?
Pytanie może banalne ale zastanawiam się nad zakupem czytnika CF na PCMCIA ale widzę, że potrzebny jest specjalny sterownik. Problem polega na tym, że mam A600 z WB2.05 w którym nie obsługi systemu plików FAT więc nawet jeśli kupię taki zestaw to chyba nie wgram sterownika... ktoś wie jak obejść ten problem ?
[#2] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@kataklysm, post #1

Widzę takie wyjścia:
- poszukać w okolicy innego Amigowca co by nagrał dyskietkę ze sterownikami,
- skorzystać z emulatora Amigi pod Windowsem, Linuxem - co tam masz

Gdybyś miał A1200 i stację dyskietek w PC, oraz dyskietkę, to można by to zrobić. A1200 ma crossdos'a i przegranie z PCetowej dyskietki nie było by problemem. CrossDos chyba dopiero pojawił się od systemu 3.0.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 21:04:41 przez Tomski
[#3] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@Tomski, post #2

CrossDos chyba dopiero pojawił się od systemu 3.0.


2.1. No ale jak, kolega pisze, że ma 2.0 bez obsługi FAT, to pewnie CrossDOSa nie ma.

Tak w ogóle, to koledze co założył wątek, polecam przejrzeć artykuły na PPA dotyczące przenoszenia danych .
[#4] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@kataklysm, post #1

Zakładam, że chcesz w łatwy sposób przenosić pliki z peceta na ami - taniej i bez problemów z poszukiwaniem odpowiedniej karty wyjdzie Ci zakupienie przejściówki IDE-CF +
karty (przejściówka np ta http://allegro.pl/a26-adapter-katowy-44-pin-female-ide-na-cf-amiga-i4652848620.html ale znajdziesz też taniej jak poszukasz). Wtedy na pececie w winuae postawisz sobie system i w ten sposób nabędziesz też możliwość bezproblemowego przenoszenia plików do Ami. Przemyśl to sobie raz jeszcze.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 21:13:34 przez lysyzastary
[#5] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@lysyzastary, post #4

Potwierdzam, ja tak zrobiłem.
[#6] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@kataklysm, post #1

Można Maca z Morphosem demo i nagrywać dane bezpośrednio na CF lub HDD przez USB.
Działa, sprawdzałem.
[#7] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@bogumil, post #6

I co z tego ze mozna, jesli ich nie odczyta.
Narazie autor pytania nie ma mozliwosci przeniesienia FAT95 i compactflash.device do swojej Amigi
[#8] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@Norbert, post #7

Jeżeli ma dysk z systemem w A600 to tak zrobi.
Wypnie ten dysk (HDD lub CF), podepnie do Maca z Morphosem przez np. przejściówkę na USB, i wgra sobie co chce. Morphos zobaczy ten dysk bez problemu.
Czy da radę postawić system 2.05 przez Morphosa na CF/HDD i wpiąć do A600, musiałbym sprawdzić. Choć po tym jak udało mi się odznaczyć możliwość zabootowania dysku z poziomu Morphosa, czego nie mógł zrobić instaler X10.3 na Macu Mini, jestem prawie pewny, że to jest możliwe. Sprawdzę jednak wolną chwilą i dam znać dla potomności.
[#9] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@bogumil, post #8

nigdzie nie jest napisane ze ma dysk.


ps.
o jakim wylaczeniu bootowania z poziomu Morphosa piszesz? mozesz to rozwinąć tu lub w nowym wątku ?
[#10] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@kataklysm, post #1

Tu masz rozwiązanie twojego problemu, tyle, że musisz kupić np. na Allegro kabel null modem wraz z dyskietką z programem sterującym.

Aukcja

Mój manual - post nr 4

Pozdrawiam,

Azz

P.S.

Ja mam wszystkie pliki i mnie i tak karta CF 2GB nie działa na mojej A1200 na adapterze PCMCIA-CF :( . Powyższe rozwiązanie (na kablu null-modem), choć wolniejsze w transferach, na pewno jest niezawodne i działa na każdej Amidze. Twin Express działa natomiast tylko z Kickartem 2.0 lub wyższym. Dla Amig 500 i CDTV używa się innego programu.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 00:05:12 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 00:06:41 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 00:08:07 przez Azzorek
[#11] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@lysyzastary, post #4

Zakładam, że chcesz w łatwy sposób przenosić pliki z peceta na ami - taniej i bez problemów z poszukiwaniem odpowiedniej karty wyjdzie Ci zakupienie przejściówki IDE-CF +
karty (przejściówka np ta http://allegro.pl/a26-adapter-katowy-44-pin-female-ide-na-cf-amiga-i4652848620.html ale znajdziesz też taniej jak poszukasz). Wtedy na pececie w winuae postawisz sobie system i w ten sposób nabędziesz też możliwość bezproblemowego przenoszenia plików do Ami. Przemyśl to sobie raz jeszcze.


Dzięki, ta opcja wydaje się najlepsza ale czy po połączeniu tej przejściówki system ją zobaczy bez dodatkowych sterów ?
[#12] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@kataklysm, post #11

Żadnych sterów nie potrzeba, system taką kartę zobaczy jak dysk twardy.
Nie mniej jednak o ile nie ma problemów z tą przejściówką to ponoć Ami "nie lubi" niektórych kart CF, w tym przypadku najlepiej zorientować się najpierw na forum (są wątki, np. ten), które karty CF będą pasować, a które nie.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 04:52:13 przez glon
[#13] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@Norbert, post #9

Instalator OSX 10.3 dzielił mi dysk na partycje, formatował ale nie odznaczał jako startowej.
Załączyłem Maca z płytą instalacyjną Morphosa z wciśniętym klawiszem C.
Następnie był chyba wybór z czego chcę startować i wybrałem Morphosa.
Po ukazaniu się Morphosa wybrałem opcję ZAINSTALUJ OD NOWA.
Przy zakładce PATRITION THE HARD DISK wybrałem Manually.
W następnej odznaczyłem STARTUJĄCA ( wcześniej wybrałem język polski ).
Następnie wróciłem do początku ( czy chciał zapisywać zmiany już nie pamiętam ) i wyjąłem płytę a potem zrestartowałem Maca.
Instalator OSX 10.3 poradził sobie dalej bez problemu.

Jeśli zaś o główny wątek, postaram się sprawdzić, czy da radę zainstalować system na dysku pod Morphosem i uruchomić na Amidze. Mam jedynie A1200 i na takiej zrobię test.
Czyli czysty dysk do Morphosa, formatowanie, odznaczanie dysku startowego, przegrywanie systemu z płyty CD i podłączenie do A1200 jako dysku startowego.
Wynik testu w późniejszym terminie.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 09:21:02 przez bogumil

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 09:26:37 przez bogumil
[#14] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@bogumil, post #13

Da radę zainstalować system jak powyżej, sprawdzone na A1200 CF 8MB i Morphos 2.7 na Mac Mini 1.33Ghz. System 3.0 z płyty AmosPD.
Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę zrobić opis.
[#15] Re: Karta CF na PCMCIA - jak wgrać sterowniki ?

@bogumil, post #14

Tu inny opis na instalację dysku w A600 przy pomocy Morphosa. Jak widać częściowo korzysta z dyskietek WB, ja zaś testowałem wszystko na Morphosie i gotowy CF podłączyłem do A1200.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem