kategoria: A2000/A3000
[#1] Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji
A2500 w kawałkach

Jakbym tak miał miejsce łyknął bym ten sprzęcik... tylko ile to wyjdzie do kupy, pewnie jak za zboże...
[#2] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #1

Bardzo rzadki model. Miałem taki, szukałem bardzo długo i musiałem ściągnąć z USA, bo to zabytek klasy 0. Ktoś kto chce mieć w swojej kolekcji, przeważnie szuka latami, tak jak wersje UX, czy A4000T z C= (ale to też dodatkowo ogromny koszt).
[#3] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@flops, post #2

No właśnie w tym rzecz... to niesamowity fun mieć taki rzadki model... Pamiętam kiedyś w latach '90 jakiś program TV na naszej misyjnej, gdzie pokazali studio Walta Disneya gdzie takie właśnie model 2500 wyświetlał poglądowy Animatix wektorowy bajki. Potem na tym rysowali właściwe klatki już w 2D - bo animatix był prostym 3D. I tam ze zdziwieniem zobaczyłem 2500 model właśnie (nie wiedziałem o jego istnieniu nawet)... A dziś proszę... mając lekką ręką 1000 zeta (no zobaczymy ile to będzie warte na licytacji w sumie ) mogę ten model po prostu mieć....
[#4] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #3

Szkoda tylko , że nie ma doń klawiatury...
[#5] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #1

Ładny stan tej Amigi
[#6] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #4

Klawiaturę dokupi się w okoli 150pln oryginał A2000. Pasuje też od 3000/3000T/4000T i od A4000D z przejściówką ps/2 DIN, i sprytną przejściówką również od CDTV. Do tego za 70pln można kupić nowy interface klawy PS/2 od PC.
[#7] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@flops, post #6

Nie no jak już mieć taki rodzynek to skompletować wszystko jak trzeba - oryginalne. Owszem kosztuje to krocie, ale z drugiej strony ja myślę, że taka Amiga - zresztą każda Amiga rozbudowana to jest jak uncja złota w skarpecie - zawsze można opylić w cięższych czasach... Dlatego zostawiam swoją 1200 z Apolciem....
[#8] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #1

Raz na kilka lat pojawia się A2500 na allegro.
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji
[#10] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #7

zresztą każda Amiga rozbudowana to jest jak uncja złota w skarpecie - zawsze można opylić w cięższych czasach

Obserwując różne aukcje, to czasami więcej płacą za nierozbudowane Amigi 1200 od rozbudowanych 2/3/4 tysiączek
[#11] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@Xilinx, post #9

A2500 nie miala specjalnej tabliczki znamionowej z tylu - jest to zwykla a2000 z dodana karta turbo i ew. kontrolerem hd a2090 lub a2091. No i z inna naklejka z przodu :)
[#12] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@xtro, post #1

To jest SD czy sam FF bo jakoś mało tych układów na tej płytce. //
[#13] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@docent, post #11

Dokładnie, moja też miała napis A2000 z tyłu. Oryginalnie karta turbo w niej, to A2620, a później A2630. Więc to jest oryginalna A2500, a jak komuś nie pasuje GVP, to może tanio kupić A2090.

#12 to jest bardzo prosty SD: http://www.bboah.com/index.php?sid=635093&lang=en&action=artikel&cat=53&id=2243&artlang=en

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 21:10:26 przez flops
[#14] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@flops, post #13

Spoko, a nie wiesz może albo kto będzie wiedział

The card is only suitable for 15Khz modes (NTSC, PAL, Euro36)

Vs
doubles all 15.75 kHz screen modes to 31.5 kHz


To nie są przeciwieństwa.

--

in A2000-A an adapter socket has to be placed in the Denise socket which connects to the card with an 8 pin ribbon cable


Do karty ma być adapter? dla kości Denis.

--

tzn.

integrated stereo amplifier (2× 1 Watt sinus)
volume knob on slot cover
two 3.5 mm jack audio connectors


że na karcie jest wzmacniacz stereo. dostajemy dźwięk z Pauli w stereo?

sources
[#15] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@amizet, post #14

Adapter nie jest potrzebny, jest tylko potrzebny w pierwszej wersji A2000 (tak zwanej A2000 German, projektowanej przez niemiecki zespół, taka A1000 z Zorro). W zwykłej z tego co się orientuje nie potrzeba.
To jest SD (ScanDoubler), który tryby Amigi 15kHz przemienia w 31.5kHz (VGA). Opis jest troszkę pokrętny, ale chodzi o to, że pewnie głupieje kiedy chcemy użyć odchylania np Euro 36 (więcej jak te 15kHz) itd. dla ECS/AGA (przynajmniej ich nie dubluje). FF (Flicke Fixer) nie ma na sobie, czyli w rozdzielczościach interlace na monitorze VGA i tak będzie mruganie.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:44:38 przez flops
[#16] Re: Hmm... bardzo ciekawy sestaw aukcji

@flops, post #15

Aha. spoko, dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem