kategoria: A600
[#1] Bakcyl połknięty :)
Witam wszystkich.
Od jakiegoś ze względów sentymentalnych łaziła mi po głowie Amiga (stary już jestem i pamiętam Giełdę Bajtka w Warszawie jak własną kieszeń :D) więc zrobiłem to co powinienem i nabyłem A600HD :)

Stąd pytanie:
Kupiłem przez allegro i zastanawiam się czy poddać ją jakiejś konserwacji jak się pojawi. Izopropanol może coś jeszcze? Ogólnie to w tego typu sprawach mam dwie lewe ręce ale jak już w to inwestuję (turbo, pamięć i CF już w drodze) to może warto to wszystko zrobić na początku?

Jakieś wskazówki? Domyślam się, że macie wiele wspólnego z podobnymi zakupami z racji wieku maszynek szeroki uśmiech

PS. Fajnie znaleźć takie miejsce (jak ta strona) w którym jest tyle ludzie z retro zajawkami OK
[wyróżniony] [#2] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

Wejdź sobie na retroami masz sklep z zabawkami do ami.
[wyróżniony] [#3] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

Możesz zechcieć przeczytać artykuł "Odprawiamy czary, czyli krótki poradnik jak ustrzec się od potencjalnej śmierci Amigi" autorstwa Stacha. Dotyczy co prawda Amigi 4000, ale pewne fragmenty są uniwersalne, niezależnie od modelu.
[wyróżniony] [#4] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

I wymień kondensatory dla własnego komfortu pracy :>

Sam też odsyłam do retroami.com.pl gdyż sam tam kupuję zabawki do igraszek ;) hehe
[#5] Re: Bakcyl połknięty :)

@Tom Rain, post #4

Dziękuję za link a na retroami już robiłem zakupy :)
Kondensatorów to samemu nie wymienię bo coś podpalę.

Jest ktoś godny polecenia kto może to zrobić? (najchętniej okolice Warszawy)
[wyróżniony] [#6] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #5

Klimat giełdy przy Grzybowskiej w drugiej połowie lat 80 i w latach 90 niepowtarzalny. OK



ps
Nawet nie wiesz w co się wpakowałeś pomysł

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 21:41:59 przez chicago
[#7] Re: Bakcyl połknięty :)

@chicago, post #6

Żeby kupić amigę pozbyłem sie mojej kochanej PS3 tak więc już w kościach czuję, że portwel będzie ryczał :)
[#8] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #7

Cholera, przypomniałeś mi, że mam gdzieś XBOX-a i PS One. Czterytysiączki z tego nie będzie ale może chociaż na jakieś ACA wystarczy
[#9] Re: Bakcyl połknięty :)

@_arti, post #8

Zapomnij, xboxa 360 ledwo za 250 PLN sprzedalem, wiec moze na Sakure styknie
[#10] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

Daję Ci góra miesiąc i fascynacja się skończy na odpalaniu Superfroga i Lotusa 3
[#11] Re: Bakcyl połknięty :)

@lupus, post #10

Amiga została zakupiona głównie pod kątem przygodówek więc mam jakieś 50 obowiązkowych tytułów do przejścia Jestem fanem Click & Play (obecnie pracuję nad moja pierwszą grą w tym gatunku) tak więc bardziej się martwię czy 20to letni komputer wytrzyma moje wymagania niż tym, że mi sie znudzi :)

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:05:38 przez Climat
[#12] Re: Bakcyl połknięty :)

@lupus, post #10

eyyyy cóż za pesymizm....

Z braku kasy na rozbudowę Amigę odstawiłem w latach 96-2001 by powrócić wraz z zaistnieniem PPA.PL do niej z powrotem... i fascynacja juz ma 2cyferki w latach..
[#13] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #11

Amiga do przygodówek ? Trzeba było poskładać sobie jakiegoś Pentium 60/90 z Gravisem Ultrasound i wrażenia z gier przygodowych będą lepsze niż z Amigi. Większość przygodówek jest lepsza na PC
[#14] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

A ja dzisiaj Amigę 600 dostałem za darmo. Zapakowaną w oryginalny karton, w środku styropiany i Amiga w oryginalnej folii. Komputer leciutko tylko pożółknięty, zasilacz chyba stał na oknie niestety bo odcień pomarańczu. I właśnie w nim trzeba będzie kondensatory wymienić na początek, chociaż działa. Na razie nie mam niestety odpowiedniego wyświetlatora i kabla video. Póki co wyjąłem tylko kredkę ze stacji dysków , sprzęt włączyłem, stacja zaczyna cykać, więc najprawdopodobniej Amiga jest sprawna. Pora zorganizować kabel i podpiąć na początek do jakiegoś telewizora. A potem pokombinować nad stworzeniem dyskietki z WB. A za jakiś czas będzie można rozpocząć wydawanie kasy...

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:51:02 przez Krashan
[#15] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #11

mam nadzieję, że miałeś na myśli przygodówki inne niż te klikalne (bez wklepywania poleceń) tytuły Sierra On-Line. W przeciwnym razie może spotkać Cię rozczarowanie, zwłaszcza w przypadku amigowych odpowiedników ich gier w wersji VGA.
[#16] Re: Bakcyl połknięty :)

@lupus, post #13

Zależy co kto lubi. Ja sie jeszcze do C64 przymierzam, żeby min. Maniac Mansion w oryginale przejść

Co do gier na PC to mam min. dysk z XP tylko po to, żeby The Longest Journey śmigała OK

Natomiast co do wersji VGA to ja je wszystkie znakomicie pamiętam więc rozczarowania tu nie będzie

Krashan zazdroszcze takiego prezentu! ok, racja



Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:55:08 przez Climat
[#17] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #14

Krashan i Classic Amiga? ....

Dodaj w sygnaturce obok motylka coś jeszcze pomysł
[#18] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #14

A za jakiś czas będzie można rozpocząć wydawanie kasy...

He, he szeroki uśmiech
[#19] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #11

tym z #10 się za bardzo nie przejmuj, to taki swoisty gatunek trola siedzi, pije i chrupki
btw jak chcesz to Ci opchnę ACA1232 40MHz bez MMU za jakieś powiedzmy 3 stówki siedzi, pije i chrupki bo mam dwie i zbieram na Vampire Apollo Phoenix Natami OK
[#20] Re: Bakcyl połknięty :)

@snajper, post #19

Dzięki za ofertę ale postanowiełm do 600 włożyć ACA 620kę. I tak z tego co czytam trochę sie to grzeje a ja mam zamiar sporo grac.
Jak już sie z tym uporam i będzie mi za mało to mam plan kupić 1200 i w niej grzebać na powaznie.
[#21] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #20

Poczytaj jeszcze o Furii 020, w aktualnościach było info że ma być dostępna w RetroAmi i u Lotharka jakoś na świeta 2014:)
[#22] Re: Bakcyl połknięty :)

@Sadun, post #21

Dziekuje za info. Zaraz pogrzebie w wiadomościach :)

Jeszcze mam takie pytanie do znawców.

Oryginalny monitor 1084S czy scandoubler? Mam wolny LG Flatron E2251 i w sumie mógłbym go do gier wykorzystac pod warunkiem, że to będzie dobrze wyglądało. Monitory teraz na allegro chcą po 270PLN + kabel więc to już jest właściwie 3/4 scandoublera. Czytam ale nigdzie nie mogę znaleźć sensownego info (albo jestem zbyt zielony, żeby wiedzieć jak szukac :P )
[#23] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #22

Ja Mam kabel RGB-SCART do 17 cali samsung 711p - workbench itp..obraz piękny
A do gier i dem 1084s przez kabel RGB-RGB.
A jak zamierzasz mieć commodorka lub atari ( ja tak mam) to 1084s nadaj się znakomicie ( przez wejście composite )

Taki zestaw jest dla mnie optymalny.
Wcześniej próbowałem sobie wmówić że na LCD obgonie wszystko. G. prawda. Jak zobaczyłem kolory i płynność w CRT to się podjarałem na maksa. 1084S kupiłem za 150 zł razem z amigą 500 :)
[#24] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #22

Daj znać w Wigilię jak tam bakcyl
[#25] Re: Bakcyl połknięty :)

@pabloz, post #23

Z 1084S widze, że będzie problem bo jak mam być szczery 250+ to juz za dużo moim zdaniem. Może sie nie znam ale więcej jak 180 za dobry stan to bym nie dał.

A takie coś ktos miał okazję używac z amigą?
Oglądam na YT i wygląda to ok. YT nie odzwierciedla kolorów ale ludzie ogólnie nie narzekają a cena nie taka tragiczna.

http://allegro.pl/nowiutki-konwerter-speaka-professional-scart-hdmi-i4813523355.html
[#26] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #1

Ja również witam wszystkich serdecznie. Dołączam się do wątku bo także nabyłem dziś Amigę i jestem mocno podekscytowany :):) Kupiłem 500 (bo taką miałem za czasów małolata). Czasy giełdy grzybowskiej wspominam równie miło. To było magiczne miejsce. Mam nadzieje że obcowanie z amigą pozwoli przenieść się w sentymentalną podróż :):)

Od dziś będe spełniał swoje dziecięce marzenia i rozbudowywał swoją amisie, a co tam, dziś mnie na to stać, kiedyś ledwo ubłagałem rodziców na dodatkowe 512ram ;) nie mówiąc o amidze kupionej na raty w oskarze na grochowie.

Nie wiem jak się odnajdę w dzisiejszych realiach z Amigą ale liczę na wyrozumiałość i ew pomoc ;):) To na pewno będzie powrót do delux painta, disney animation i jakiś protrakerów :):)

PozdrawiamOK
[#27] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #26

Witam/y :D

Trzeba będzie ustanowić jakieś spotkania na wymiany dysków
[#28] Re: Bakcyl połknięty :)

@Krashan, post #14

Krashan. Amiga RULEZ!
[#29] Re: Bakcyl połknięty :)

@zeter, post #26

protrakerów :):)


Zapraszam do wzięcia udziału w forumowym konkursie muzycznym PPA. Konkurs odbywa się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Aktualny już wystartował, a po 20 grudnia będziemy głosować na muzykę.
[#30] Re: Bakcyl połknięty :)

@Climat, post #27

racja - piszę się na wymiankę :)
kilka pudełek /pustych/ jest
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem