[#1] Amigi igiełki !
Tak dla humoru.

Po okazyjnych cenach

Nawet piesek Amigowiec igiełka !

haha szeroki uśmiech

"Nie rzycze sobie maili typu czemu taka wysoka cena itd ... jak mówie nie zależy mi na sprzedaży a po drugie jest to rzadki model mało co go sprzedawaja! "
[#2] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

No tak. Rzadko kiedy sprzedawowali Amigi 600HD bez dysku twardego. I Amigi 500 z pieskiem.

A propo aukcji, to aż się cisną na usta pewne słowa, ale nie przytoczę ich tutaj, bo będzie kolejny brednioserial. I tak po jakichś 15 komentarzach wątek zostanie zamknięty.

A jak gościowi nie zależy na sprzedaży to po co daje na allegro? Żeby się pochwalić, że ma?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 22:01:13 przez glichtanski
[#3] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Nie taka igiełka ta 600ka. Kolega pomylił chyba śrubki i w plastiku obudowy są z obu stron widoczne "ładne" efekty zbyt długich wkrętów (sam tak swoją NOSową A1200 z jednej strony przez pośpiech załatwiłem).
[#4] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Rozumiem, ze jakis handlarz z PPA chce "pokrecic sobie beke" z selura.

Nic z tego cwaniaczku, tym razem nie skomentuje tych aukcji
[#5] Re: Amigi igiełki !

@Boro, post #3

Dokładnie. Aż sam się zdziwiłem skąd te uwypuklenia w obudowie. Po mojemu to jakaś jego modyfikacja aby obudowa się lepiej trzymała. Fakt że kolor ładny, ale nie wiadomo czy nie odświeżany. Do tego Amiga600HD bez HD LOL
[#6] Re: Amigi igiełki !

@QkiZ, post #5

Te wypuklenia to od przekeconych śrub (na wylot prawie).
A błyszczy sie jak gwaizdka na niebie
[#7] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Uważam że każdy ma prawo do swojej wyceny, ale po co przy tym robić z siebie idiotę
[#8] Re: Amigi igiełki !

@sebbb, post #7

Podobnie kazdy ma prawo skomentowac owa wycene wg swojego uznania, czyz nie? OK
[#9] Re: Amigi igiełki !

@selur, post #8

Wycenić owszem, skomentować to już nie na tym forum. Bo moderatorzy już zadbają aby wątek z komentarzami zamknąć i/lub przenieść do jakichś zakamarków.


Pozdrawiam
[#10] Re: Amigi igiełki !

@selur, post #8

I dla symetrii, również zrobić z siebie przy tym idiotę? Oczywiście!
[#11] Re: Amigi igiełki !

@recedent, post #10

Kolega Recenzent zdecydowanie przedstawia wypaczony obraz rzeczywistosci ok, racja
[#12] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem po co zakładacie takie wątki i przeżywacie jakieś tam aukcje tak, jakby ktoś co najmniej głośno pierdnął w kościele. ;)

Czyżbyście nie wiedzieli, że na świecie roi się od idiotów, analfabetów, kombinatorów, żartownisiów i trolli? Po co zawracać sobie nimi głowę?
[#13] Re: Amigi igiełki !

@Daclaw, post #12

"po co zakładacie takie wątki i przeżywacie..."

Bo to latwiejsze niz kodowanie w asemblerze.
Zeby zakodowac cos przyzwoitego w asm 68k trzeba poswiecic z 5 lat na nauke, bedac przy tym mocno inteligentnym. Po kolejnym roku kodowania moze sie okazac, ze nam sie to nie spodoba i nie bedziemy tego tak przezywac jak bysmy chcieli.
Zeby zalozyc watek na forum, nie potrzeba wiedzy ani inteligencji i wystarczy poswiecic minute. Pozniej mozna przezywac watek do woli.


Tak to, mniej wiecej z grubsza wyglada ok, racja
[#14] Re: Amigi igiełki !

@selur, post #13

Złota czcionka dla Selura za to wyjaśnienie. :)
[#15] Re: Amigi igiełki !

@ZbyniuR, post #14

...ale i rowniez po to, azeby przypominac tajemnice poliszynela, ktora mowi, ze jak amiKali wystawia duzo za to jest ok, a jak dla amiKalego wystawią duzo za, to jest hanba i obraza boska czestochoska .
[#16] Re: Amigi igiełki !

@selur, post #15

to jest hanba i obraza boska czestochoska .


Ty to nawet Boga nie zostawisz w spokoju! Obraziłeś moje uczucia religijne! Proszę moderatorów o podjęcie odpowiednich kroków! Wg art. 196 kodeksu karnego!!
[#17] Re: Amigi igiełki !

@x86, post #16

Cacodemon666, opanuj się, bo my pamiętamy co wypisywałeś o Bogu i religiach na kanale politycznym.
[#18] Re: Amigi igiełki !

@x86, post #16

.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 08:41:09 przez Andrzej Drozd
[#19] Re: Amigi igiełki !

@Andrzej Drozd, post #18

za te pieniądze co ta A600 to ja bym już kupił ZX Spectrum 128K OK lepsza inwestycja
jak widzę jak ceny galopują Amig na allegro to nóż w kieszeni się otwiera
swoją A1200 kupiłem za 220zł gdzieś dwa lata temu na allegro
mikołaj idzie i komuś na prezenty brakuje
[#20] Re: Amigi igiełki !

@JacK_Swidnik, post #19

I jeszcze gość pisze że mu na sprzedaży nie zależy. To po co wystawia. Frajera szuka.
[#21] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Jesli chodzi o Amigi na Allegro (choc pewnie zadna to nowosc), to tak lekko patrzac na od tego co bylo jeszcze rok czy dwa wstecz wystawiany jest prawie wylacznie szrot, czasem pudrowany.

Dodatkowo irytuje, co jest obecnie nader widoczne i szlag czlowieka trafia - podbijanie cen z drugiego konta...

No i rzecz jasna te same przedmioty, ktore nie moga sie sprzedac, te same ksywy, ktore je wystawiaja z uporem maniaka...

Powiem szczerze, ze przestalem sledzic (chociaz jeszcze tam zagladam od czasu do czasu, z nudow), co sie tam dzieje. Ciekawe zakupy to jak dla mnie na dzisiaj tylko zaufani znajomi, amigowe sklepy albo zagranica, na Amibay mam za slaby refleks, hehe :)

Anyway... Allegro is a f***ing desert

---

Mam pytanie do wytrawnych ami-zakupowiczow: jest jakas miejscowka w USA, skad oplaca sie cos pociagnac? Jakis sklep, sprzedawca, cokolwiek? Pomiajac E-bay, bo to sobie przeszukam.

Mam okazje na cos zapolowac w Hameryce, stad pytanie... Z gory dzieki za odp. OK

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:10:04 przez mccnex
[#22] Re: Amigi igiełki !

@mccnex, post #21

"Mam pytanie do wytrawnych ami-zakupowiczow: jest jakas miejscowka w USA, skad oplaca sie cos pociagnac? Jakis sklep, sprzedawca, cokolwiek? Pomiajac E-bay, bo to sobie przeszukam. Mam okazje na cos zapolowac w Hameryce, stad pytanie... Z gory dzieki za odp"

nie jestem wytrawnym zakupowiczem, ale ogólnie moje zdanie jest takie, że wbrew pozorom w Stanach dość cienko z Amigami - sam ostatnio wiozłem jednej osobie A600 z PL w bagażu podręcznym (bezcenne miny ludzi na lotnisku przy prześwietlaniu elektroniki ;)

Miejsca, które mogę podpowiedzieć to:

1) craigslist czyli odpowiednik naszego olx.pl/tablicy. Jest ryzyko, bo nie masz pewności co do autentyczności ogłoszeń i istnienia rzeczywistego sprzętu (sam serwis zaleca rozliczenia gotówkowe i odbiór osobisty), ale kilka Amig (3000 i 4000 z toasterami) z tych ogłoszeń osobiście sprawdziłem w tym miesiącu (Miami/Orlando/Sarasota i pobliskie wiochy)

Trzeba jednak się spieszyć, bo takie okazje jak dwie A3000 za $300, czy A1000 w oryginalnych styropianach i pudłami oryginalnego softu za $150 długo nie poleżą. Kiedyś można było przebierać, teraz w serwisie roi się od ćwaniaków/handlarzy, którzy żerując na naiwności emerytów ogłaszaja darmowe usługi wywozu elektrośmieci w postaci Amig, Atari ST/ Falcon ;)

2) wszelkiej maści garage sales/yard sales, są dostępne wyszukiwarki co mniej więcej można znaleźć w okolicy,

HINT: ogólnie na wschodzie i midwest znajdziesz najwięcej Amig, przy czym najczęściej spotkasz te duże. Takie rzeczy jak CDTV/CD32/A600 i A1200 to u nich towar rzadziej spotykany i bardziej chodliwy niż u nas.

W zasadzie można odpuścić sobie sieciowe ciuchlandy z elektro AGD typu Salvation Army, Goodwill, przeważnie nie znajdziesz tam nic starszego niż PS ONE.
[#23] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #1

Święta idą, zamiast nagodzin łatwiej wystawić "unikat" na Allegro, a przecież potrzeba dużej i łatwej kasy na cebulę pod choinkę.
[#24] Re: Amigi igiełki !

@F7sus4, post #23

Albo poprostu powoli zaczynaja sie kończyć "zapasy". Nie oszukujmy sie tego się już od dawna nie produkuje a gry (co nawet widac po youtubie) sa dalej bardzo popularne przez co rośnie popyt.
Swięta też na pewno się do tego przyczyniaja chociaz patrzac na ebay to tam ceny są dość stabilne bo śledziłem je od dłuższego czasu zanim kupiłem w końcu moją 600 na allegro (oraz wczoraj po mega farcie i totalnym zbiegu okolicznosci dołożyłem do kolekcji 1200 w ładnym stanie za 100 PLN od znajomego :D)
Wiele ludzi wywala takie "złomy" na śmietnik bo im do glowy nie przychodzi, że takie cos ma wartość.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 13:39:56 przez Climat
[#25] Re: Amigi igiełki !

@Climat, post #24

Prawdą jest że sprzęt powolutku zaczyna się wykruszać.
Na Amibay można kupić coś w lepszym stanie ale tam siedzą "wilki" które chyba całymi dniami nic nie robią tylko wyczekują na okazję. Jak się pojawia coś po okazyjnej cenie to masz dosłownie kilkadziesiąt sekund na podjęcie decyzji albo jesteś 2,3,4 w kolejce. W 2012 kupiłem na Allegro zestaw A1200 za 300zł za który dzisiaj trzeba dać 6,7,8 stówek. To i tak tanio w porównaniu z Apple 1 za które muzeum Henryka Forda zapłaciło $905,000 ! Poczekamy jeszcze z 50 lat i zobaczymy po ile będą wtedy Amigi.
[#26] Re: Amigi igiełki !

@Climat, post #24

Albo poprostu powoli zaczynaja sie kończyć "zapasy". Nie oszukujmy sie tego się już od dawna nie produkuje a gry (co nawet widac po youtubie) sa dalej bardzo popularne przez co rośnie popyt.

Ja uważam, że doniosłe znaczenie ma tutaj Ami-zbieractwo. W czasach świetności Amigi zwykle każdy miał jedną Amigę, czasem dwie (np. dodatkowe CD32, wykorzystywane w roli czytnika CD przez Sernet). Jak kupował nową, to starą sprzedawał, tak samo z osprzętem. A teraz - rozejrzyjcie się po zasobach, ile każdy z Was ma Amig, w tym niesprawnych oraz resztek czegoś, co też kiedyś było Amigami ale poszło na części?

Ja mam, lekko licząc, kilkanaście sprawnych Amig a do świadomego zbieractwa mi daleko. Po prostu jakoś się nagromadziły przez lata. A pełno jest w necie zdjęć retrokomputerowych jaskiń, gdzie dziesiątki komputerów piętrzą się od podłogi do sufitu. Tym się zajmują 30-40 latkowie, którzy jakąś stabilną sytuację materialną i lokalową mają, więc mogą sobie pozwolić na gromadzenie, natomiast nie mają specjalnie powodu, żeby te zasoby upłynniać.

Oto jedna z przyczyn drenażu rynku.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 14:48:23 przez Daclaw
[#27] Re: Amigi igiełki !

@Art, post #25

Poczekamy jeszcze z 50 lat i zobaczymy po ile będą wtedy Amigi.

Po wartosci elektrozlomu za kilogram. Bez zainteresowanych (spoczywajacych wowczas w piachu) nie ma "rynku", a muzeum nie magazyn - wybierze od swieta 1 najtansza oferte.


[#28] Re: Amigi igiełki !

@F7sus4, post #27

Coś w tym jest.

Za 50 lat to element wszczepiony w głowę będzie emulował wszystko co wymyślił człowiek.
A na obecne retro sprzęt nie będzie chętnych ,to umrze wraz z nami,pewnie znajdzie się paru pasjonatów i tyle.
[#29] Re: Amigi igiełki !

@damianx, post #28

Patefony, radia lampowe, aparaty mieszkowe, stare książki, albumy, broń, meble - jakoś znajdują swoich amatorów, a są niekiedy dużo starsze, niż Amiga będzie za 50 lat.

Poza tym za 50 lat ja osobiście zamierzam cieszyć sję dobrym zdrowiem i mnóstwem czasu na hobby. :)
[#30] Re: Amigi igiełki !

@Daclaw, post #29

"za 50 lat ja osobiście zamierzam cieszyć sję dobrym zdrowiem"

Plonne nadzieje.
Za 40 lat pewnie co czwarty Polak bedzie mial raka w wyniku strucia calego srodowiska i zywnosci. A jeszcze w Polsce trzeba bedzie wybudowac elektrownie atomowe i skladowac pod wlasna chalupa odpady radioaktywne... zapewne zdrowie bedzie dopisywac jak nic
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem