kategoria: A500
[#1] Uwalona Amisia?
Witam
Podłączyłem nowo nabytą A500 do monitora przez RGB.
Niestety nie ma dźwięku.
Przez chinch dźwięk jest.
To uwalona Amisia czy raczej monitor?
pzdr
PTR

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 22:12:57 przez PTR
[#2] Re: Uwalona Amisia

@PTR, post #1

Podpinasz tylko kabel RGB, bez chinchy? To nie dziw się że nie ma dźwięku. Musisz podpiąć dodatkowo chinche, żeby był dźwięk.

Wyjście RGB Video w Amidze jest tak skonstruowane, że nie ma tam wyjścia dźwięku. Do tego służą 2 gniazdka chinch na płycie głównej.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 22:03:00 przez glichtanski
[#3] Re: Uwalona Amisia

@PTR, post #1

Przez RGB nie uzyskasz dzwieku tam leci tylko "wizja" 
[#4] Re: Uwalona Amisia

@glichtanski, post #2

o ja pierdzielę, ale fail :D
a najlepsze że osobie która mi tą Ami sprzedała już dałem znać, że nie ma dźwięku
aż sam się z siebie śmieję.
I fakt, jakoś połączyłem RGB z euro, bo tak miałem dotychczas podpiętą Ami.
Ale, ale, to jakim cudem miałem dźwięk na tv, bo chyba miałem?
[#5] Re: Uwalona Amisia

@PTR, post #4

Bo kable Euro-rgb mają często dodatkowo 2 chinche które wpinasz w gniazda audio ami... Przez złącze scart idzie sobie ładnie sygnał audio do tv i gra muzyka XD
[#6] Re: Uwalona Amisia

@PTR, post #4

Pewnie miałeś kabel, który z jednej strony miał wtyk EURO, a z drugiej strony DB23 i 2x chinch. Ja mam taki .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem