kategoria: A2000/A3000
[#1] Bootowanie z SCSI CD-ROM
Mam A2000 z kontolerem Impact A2000-HC+8 Series II, do którego chciałbym podpiąć napęd CD-ROM. Czy taka konfiguracja umożliwi zabootowanie maszyny z płyty CD?
[#2] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@tcz, post #1

Nie.
[#3] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@strim_, post #2

A czy znasz jakiś sposób aby A2000 zabootować z płyty CD?
[#4] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@tcz, post #3

Sposobów jest kilka lecz są drogie i ciężkie do zdobycia a są to np.
1. eflash Elboxu - wrzucasz sterowniki do CD-ROMu podpiętego do A2000 HC+8, podczas włączenia komputera zostaną one załadowane z pamięci flash do pamięci RAM i tym sposobem jest taka możliwość.

2. DENEB USB - taka sama jak wyżej opcja lecz większa pojemność pamięci flash, dodatkowo możesz użyć opcji bootowania z USB, Karta CF, pendrive, CD-ROM USB.

3. Budda Flash IDE - Nie wiem czy się da, ale opcja taka jak w pkt.1 mniejsza pojemność pamięci. Ale przypominam sobie że ten kontroler miał chyba wbudowaną opcję bootowania tak jak Amiga CD32, lecz z napędu IDE podpiętego właśnie pod niego.

4. Podłączyć sobie do gniazda procesorowego w tej A2000 napęd A570 i używać jak w CDTV

Swoją drogą chcę zapytać, co tak właściwie chcesz bootować z płyty CD, lub po co Tobie taka opcja ?
[#5] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@superbonio, post #4

Swoją drogą chcę zapytać, co tak właściwie chcesz bootować z płyty CD, lub po co Tobie taka opcja ?


NetBSD. Wydaje się że najtaniej będzie podpiąć dysk do PC z kontrolerem SCSI i z poziomu fs-uae zainstalować NetBSD.
[#6] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@superbonio, post #4

Cd-rom może być tańszy od dysku, i bootowanie systemu z płyty do tego gry i programy. Fast Ram i możemy korzystać z Amigi bez dysku.
[#7] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@tcz, post #5

NetBSD.


Płyty NetBSD/amiga nie są bootowalne. Najłatwiej byłoby zrobić tak:
- zrobić partycje HDToolBoxem jak nakazuje dokumentacja
- zrzucić obraz instalatora z płyty na partycję swap
- zabootować w early startup menu z partycji swap i jako źródło instalacji wybrać CD

Jaką turbinę masz w tej Amidze?

z poziomu fs-uae zainstalować NetBSD


Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł.

Developerzy NetBSD nie gwarantują jego działania na żadnym emulatorze.

WinUAE dopiero niedawno dorobiło się sensownego wsparcia dla NetBSD (głównie chodzi tu o obsługę MMU), nie wiem na ile fs-uae odstaje od WinUAE.
[#8] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@amizet, post #6

Nowy czytnik SCSI CD-ROM kosztuje znacznie wiecej niż nowy dysk SCSI 80-PIN.
[#9] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@tcz, post #8

NetBSD zdaje się wymaga MMU, jak masz goły 68000 to zapomnij o nim.


Pozdrawiam
[#10] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@RadoslawF, post #9

NetBSD planuje uzywac z Blizzardem 2060.
[#11] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@tcz, post #10

NetBSD planuje uzywac z Blizzardem 2060.


Powinno działać bez problemu.
[#12] Re: Bootowanie z SCSI CD-ROM

@superbonio, post #4

Ad 3 - dysk owszem w boot menu będzie widoczny do wyboru. CD-romu jednak jeszcze nigdy nie spotkałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem