[#1] Amiga 500, kabel scart i TV
Mam następujący problem. Wygrzebałem do amigi stary TV color (bańka) i przez kabel scart podłączyłem Amisie. Obraz jest ale lata - widać takie ukośne paski ale między tym można dostrzec łapke z dyskietką. Tym samym kablem podłączam amige do LCD i jest wszystko ok, więc kabel odpada (chyba) Idąc dalej. Podłączyłem do tego starego TV pleja 2, do tego samego gniazda euro co amige i obraz jest ok. Nie znam się na tym ale sprawa dziwna. Ktoś wie w czym może być problem i jak to ugryść??

O tak to wygląda: http://www.fotoszok.pl/show.php/2253654_tv.jpg.html
[#2] Re: Amiga 500, kabel scart i TV

@zeter, post #1

Coś jest nie tak z sygnałami synchronizacji (tzn. najprawdopodobniej ich brakuje). Zbadaj połączenie pinu 10 w gnieździe Amigi z pinem 20 złącza Scart. Jeżeli masz oscyloskop to sprawdź też obecność tych sygnałów na pinie 10. To jest sygnał Composite Sync czyli połączone impulsy odchylania pionowego (50 Hz) i poziomego (15,625 kHz).
[#3] Re: Amiga 500, kabel scart i TV

@Krashan, post #2

No wielkie dzięki za pomoc! Oscyloskopu nie mam ale zatrudnie wkrótce rodzinnego elektronika. Jeszcze raz thx! piwo OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem