kategoria: A600
[#31] Re: A600HD i ram 2MB

@kutafon, post #29

Można wyłączyć preload, dużo gier będzie działać, prócz tych, które wymagają też fastu, jednak granie w niektóre z nich jest niekomfortowe, przy każdym doczytywaniu danych whdload wraca do systemu, co powoduje wyłączanie muzyki i ekranu. Przy niektórych grach jest to tak uciążliwe, że szybciej trwa ładowanie z dyskietki. Stąd właśnie poleca się przynajmniej te 2MB fast dla zwiększenia komfortu.
[#32] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #30

A taka płytkę z defektem można odkupić spróbuję sobie z tym poradzić mam sprzęt i trochę w tym działam. Mógłbym też spróbować pociągnąć jakieś niewielkie zbiorowe zamówienie. Jeśli znajdą się chętni.
[#33] Re: A600HD i ram 2MB

@KrisbA, post #32

Mogę odsprzedać. Jeśli chodzi o zbiorowe zamówienie, to miałem na myśli Strykera, ale jeśli złożysz sobie układ i uznasz, że dasz radę, to można o tym pomyśleć jeśli Stryker nie będzie chciał.
[#34] Re: A600HD i ram 2MB

@KrisbA, post #32

jestem zainteresowany jeśli wyjdzie to w rozsądnych pieniążkach
[#35] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #33

Oki. Niech wypowie się Stryker. Płytkę chętnie wezmę daj na PM info o szczegółach.
[#36] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #33

chętnie odkupił bym sztukę PCB jeśli mógł byś odstąpić, nigdy nie programowałem CPLD więc jest to dobra okazja żeby poćwiczyć
[#37] Re: A600HD i ram 2MB

@erhlik, post #22

czy taka karta wpięta pod slot PCMCIA działa z automatu?
Dorwałem jakąś dzisiaj - niestety brakuje jej ważnej etykiety.
Są tylko jakieś napisy PM21013 i FL512-20
podejrzewam 512kB ale nie chcę wciskać bez uprzedzenia się.
[#38] Re: A600HD i ram 2MB

@Fiszer18, post #37

Tutaj może coś znajdziesz co do tej karty. Tzn. ten numer seryjny tam widnieje klik.
[#39] Re: A600HD i ram 2MB

@Fiszer18, post #37

Tak, działa z automatu. 512kB sprawi jedynie tyle, że będzie trochę więcej wolnej pamięci CHIP i powinna amiga działać odrobinkę szybciej. Na whdload specjalnie wrażenia nie zrobi.
[#40] Re: A600HD i ram 2MB

@amizet, post #38

widziałem tę stronę.. tylko bałem się wkładać kartę ...
dzięki za informacje.
[#41] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #39

przynajmniej sprawdzę czy PCMCIA działa.
Karta podłączona i RAM dalej na poziomie 1047552

teraz zastanawiam się nad tym czy moja Amiga jest w pełni sprawna.


Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 19:30:10 przez Fiszer18
[#42] Re: A600HD i ram 2MB

@Fiszer18, post #41

Sprawdź, czy nie masz przełącznika na tej pcmcia, takie karty miały przełącznik do przełączania trybu pamięć RAM - pamięć przenośna.
[#43] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #42

to chyba jednak nie SRAM - bo jest write i procet
[#44] Re: A600HD i ram 2MB

@Fiszer18, post #43

Pomyliło mi się nie ma przełącznika od trybu, tylko od zabezpieczenia zapisu. Musisz uruchomić program prepcard z workbencha i w nim przygotować kartę jako RAM. Jeśli prepcard jej nie wykryje, to jest uszkodzona. Ten przełącznik od trybu to mi się pomylił, bo w Sakurze zmienia się tryb przełącznikiem, a nie prepcardem.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2014 19:45:50 przez sanjyuubi
[#45] Re: A600HD i ram 2MB

@sanjyuubi, post #44

tak, racja.. Sakura miała taki "pstryczek" Ta też ma ale to nie do tego :)
[#46] Re: A600HD i ram 2MB

@Fiszer18, post #45

Karta nieznana dla AMIGI :)
Na szczęście karty LAN PCMCIA działają - są rozpoznawalne tak więc slot jest ok :)

Może uda się coś "przeszczepić" na części z tej "nieznanej"
[#47] Re: A600HD i ram 2MB

@KrisbA, post #32

JBC zapisuję się na gotowy, działający produkt.ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 11:08:55 przez movin
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem