kategoria: Sprzęt
[#1] Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.
Jak w temacie, chce zlecić kompletny przegląd i ewentualne prace techniczne by moja Amiga znów mogła funkcjonować. Interesują mnie tylko serwisanci z Łodzi, gdyż sam nie mam auta a kurierem boje się to wysyłać.
[#2] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #1

Jak chcesz usługę mieć wykonaną w domu to z dojazdem mogę zrobić to za 700zł a jak po pracy będzie wiecha to 100zł rabatu. W cenie markowe kondensatory, wymiana, mycie płyty po lutowaniu moja praca i dojazd.
[#3] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #1

Poszukaj dobrego zakładu elektronicznego w swojej okolicy. Amiga to nie jest jakiś cud techniki żeby elektronik miał z nią jakieś problemy.
[#4] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@mikser, post #3

Tylko weź poprawkę na to, że niektórzy mogą uznać to za stary złom i podejść do Amigi jak do jakiegoś taniego dziadostwa.
Jak dasz Amigę nie-amigowcowi to mu dokładnie wyklaruj o co chodzi.
[#5] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #1

Skąd ty jesteś, że jeszcze się nie znamy?
Będzie ciężko w Łodzi znaleźć kogoś kompetentnego. Ja wysyłam Amigi do naprawy aż na Śląsk.
[#6] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #5

Śląsk Górą. Szczególnie Gliwice ;)...

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 17:26:15 przez wilkwcieniu
[#7] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #5

arti polecasz kogoś, też szukam ludzi do roboty, pewnie w styczniu coś z tematem zadziałam...póki co brak czasu
[#8] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@wilkwcieniu, post #6

Nie tylko Śląsk, Pomorze również szeroki uśmiech
[#9] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #1

Firma eFunzine z Łodzi zajmuje się naprawą komputerów Amiga.
[#10] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@BlackTiger, post #7

Z Łodzi niestety, jak już pisałem, nie mam nikogo ale Śląsk świetnymi serwisantami stoi - @alt_ - na pewno, @bacus10 - jeśli nie ona, to ma znajomych
[#11] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #10

@bacus10
co to za persona?
[#12] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #10

Mam znajomychszeroki uśmiech Co może zrobic Daniel zrobi, reszta idzie do znajomych, dzięki temu wiele rzeczy sie uratowało, obecnie A2000 jest dopieszczana i A600 z PCB rev.1
[#13] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@bacus10, post #12

to jak idzie przez pośredników, to będzie drożej niż u mnie!
[#14] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Mariusz M, post #9

Myślałem właśnie o firmie eFUNZINe, muszę się z nimi skontaktować, dwie osoby poleciły mi tez użytkownika superbonio z forum (który swoja droga jest z wielkopolski) problem w tym że boje się wysyłać amigę w Polskę, pocztę polska nawet nie biorę pod uwagę ale nawet kurierom jakoś tak średnio ufam...
[#15] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #14

I nie ufaj, bo mi kurier uszkodził dwie Amigi 4000 (na szczęście jedną naprawił mi alt,a w drugiej połamały sie plastiki). Co prawda szły Niemiec i Belgii ale tak czy siak Amiga jest zbyt cennym towarem którego nie odzyska się tak łatwo, nawet po zwrocie kasy z ubezpieczenia...
[#16] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Davka, post #15

Ubezpieczasz na tysiaka-dwa i zaczynają dbać
[#17] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@jarob, post #8

a ja polecam kolegę jarob. Szybko sprawnie tanio. Płytę wysłałem pocztą i doszła bez problemu. Wróciła też pocztą.

Oczywiście nauczyłem się dobrze pakować takie "sprzęty" nie żałuję papieru czy folii bąbelkowej.
[#18] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@x86, post #11

Godna polecenia :)...
[#19] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #1

W Łodzi polecam mojego brata bliźniaka pracuje w serwisie laptopów, specjalista od BGA i wymiana kondensatorów to pikuś. Siebie nie będę polecał niech wypowiedzą się zadowoleni lub nie forumowicze;)
Jaroba też polecam - widziałem jego pracę:)
Stachu100 też godny polecenia!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 21:14:34 przez dez3
[#20] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@dez3, post #19

wiem wiem już rozmawiałem z Twoim bratem, drugą osobę z jaką gadałem o naprawach to CJ Warlock, decyzję podejmę po świętach, na początek zasilacz, później pewnie wszystkie amigi bo młodsze się nie robią
[#21] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@dez3, post #19

Krzaku? ;)
[#22] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #21

Krzaku? ;) nie wiem, nie znam

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 21:24:04 przez BlackTiger
[#23] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@BlackTiger, post #22

proponuję zrobić ranking fachowców z przykładem wykonanej pracy, zobaczymy wtedy kto ma pojęcie o lutowaniu a kto dopiero się uczy na cudzych sprzętachOK
[#24] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@x86, post #23

Hmm i mam dylemat, skontaktowałem się i z superbonio i z jarob, cena za usługę podobna i zadowalająca, jestem w kropce :P
[#25] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #24

ile? tylko nie superbonio
[#26] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@_arti, post #5

A odpowiadając na twoje pytanie Arti, jestem z centrum ale w świat amigi dopiero wkraczam raczkując, wiec pewnie dla tego się nie poznaliśmy :)
[#27] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Szynsz, post #24

dobrze się zastanów:) kolejny wątek może mieć tytuł szukam osoby, która poprawi po fachowcu... dlatego wzywam wszystkich AMIGOWCÓW którzy korzystali z usług forumowych fachowców o głosy i przyklady pracy, może to pomóc w wyborze dobrego specjalisty.
[#28] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@x86, post #27

Ja ze Śląska a wysyłam na Pomorze jak muszę.

Jarob +1 za naprawę A500+, +1 za naprawę A600

Dez3 +1 za wlutowanie podstawki pod kicka A600

He, he jak tak czytam co piszecie jak te amigi po Polsce krążą to mi się przypomina film "Co to konia obchodzi", kto nie widział zapraszam na youtube, pozycja obowiązkowa szeroki uśmiech
[#29] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@x86, post #27

Mam nadzieję, że nie jesteś alter ego jednego z dożywotnio zbanowanych.
[#30] Re: Szukam serwisanta dla mojej A1200 w Łodzi.

@Ender, post #29

nie Twoja to rzecz po raz kolejny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem