kategoria: A600
[#1] CF2IDE+
http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/2095/cf2ide
Kolega rafgc jakiś czas temu podesłał mi do tego dokumentacje.
Ktoś chętny na gołą płytkę ?
Cena (płytka + $ dla autora)
Narazie to tylko rozeznanie......
[#2] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

4 płytki
[#3] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Do A1200 to się nadaje ? A potem to komu taką płytkę można dać aby przylutował gniazdo od CF ?
[#4] Re: CF2IDE+

@gilban, post #3

Mam jedną w A600 i jedną w A1200
[#5] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Piszę się na 1 sztukę.
[#6] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Ja bym się pisał, ale tylko na kompletną płytkę ze złączami.
[#7] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Na gotowa to i ja bym się pisał, niestety zdolności lutowniczych nie posiadam.
[#8] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

+1 dla mnie
[#9] Re: CF2IDE+

@kombinat, post #8

Interested - depends on the price - probably 4-5 pieces.
[#10] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Byłbym chętny na dwie sztuki ale w wersji kompletnej
[#11] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

dla mnie 3 lub 4 sztuki
[#12] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #11

chętnie wezmę 2 sztuki
[#13] Re: CF2IDE+

@gilban, post #3

Do A1200 to się nadaje ?
nadaje
[#14] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

na gotowca się piszę 2 sztuki
[#15] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Chętny na 1 szt., ale gotowca ze złączami.
[#16] Re: CF2IDE+

@lysyzastary, post #15

Również chętny na 1szt gotowiec
[#17] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

1 Sztuka gotowiec.
[#18] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

4 szt. na gotowo.
[#19] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

Jestem chętny na 2 sztuki (najlepiej zmontowane).
[#20] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

2 sztuki zmontowane dla mnie.
[#21] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

chętnie wezmę 4 sztuki

OKSuper AkcjaOK
[#22] Re: CF2IDE+

@stryker, post #1

3 sztuki w pełni gotowe
[#23] Re: CF2IDE+

@Dorrr, post #22

Kolega rafgc pracuje nad nowsza wersją tak wiec chwilowo zbiorka zostaje zawieszona :)
[#24] Re: CF2IDE+

@stryker, post #23

Tak na dobrą sprawę to pytanie, czy łączył ktoś zestaw Karta CF - master, dysk HDD Slave?

Pamiętam kiedyś na CF2ide+ w starej wersji działał mi dysk, a teraz się zawiesza po idefixie i nie wiem, czy to karta CF to powoduje. Ponoć istnieje jakiś idefix, który działa na kartach CF, być może kiedyś taki miałem, a teraz już nie.
[#25] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #24

miałem przez chwilę taki zastaw podpięty via 4xIDE od Tomskiego, do tego idefix i działało to ok
[#26] Re: CF2IDE+

@Kilos, post #25

No właśnie dlatego się zastanawiam, czy zrobić dodatkowe IDE przelotowe, które teoretycznie powinno działać bez dodatkowych ceregieli. Czy tak jak wcześniej - karta CF na kanale 1 i drugi kanał (4xIDE) na dwa urządzenia, ale dostępny dopiero po uruchomieniu idefixa.
[#27] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #26

Nie tylko ja zachwycony tą kartą Jestem.

Funkcja LED istnieje?

Na mój Region jest zbiórka na 25 Kart, w tm czasie.
[#28] Re: CF2IDE+

@micromars, post #27

Tzn. Czym jesteś zachwycony dokładnie? Sygnał Active jest podłączony do portu, czyli dioda HDD w Amidze działa.

Ten adapter ze zdjęcia, to stary patent z 2011, wtedy jak wynika z opisu, udało mi się niby uruchomić drugi dysk i cd-rom na drugim kanale (drugi kanał bazuje na 4xIDE). OD tamtego czasu aż, do teraz nigdy nie próbowałem podłączać nic pod ten dodatkowy port.

Są 3 opcje, mogę:

- zrobić adapter bez dodatkowego złącza IDE.
- zrobić adapter z dodatkowym złączem IDE przelotowym (max 1 dodatkowe urządzenie jak slave lub master jeśli karta CF jest ustawiona jako Slave. Jeśli karta CF będzie akceptowała dodatkowe urządzenia, dodatkowy dysk powinien być wykrywany automatycznie.
-zrobić adapter z dodatkowym złączem IDE na bazie 4xIDE, czyli karta CF i dwa dodatkowe urządzenia, przy czym drugi kanał trzeba aktywować idefixem (atapi.device chyba nie potrzebuje idefixa, by wykryć cd-rom na drugim kanale. Znalezienie idefixa pracującego z kartą CF jest trochę problematyczne.

Jak chcesz potestować CF2IDE+ z drugim kanałem z 4xIDE to Ci mogę wysłać do przetestowania jak coś wygrzebię.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2015 13:50:50 przez sanjyuubi
[#29] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #28

PW wyspana
[#30] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #28

Stary Patent, a jest dobry. Właśnie o to chodzi, aby był dodatkowy port IDE do cd- rom.
Można by zrobić coś takiego, jak Kipper2k

dzięki temu można wyjąć łatwo kartę CF i dodać to tego IDE na cd-rom
To by było coś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem