kategoria: A600
[#31] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #30

Tobie działa ten drugi port z idefixem i twardym dyskiem? Mi się idefix zawieszał ostatnio jak próbowałem podłączyć HDD.
[#32] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #31

A próbowaliście loadeide z eide.device ?
Na tym fastata widzi oba kanaly i to bez swoich sterownikow.
[#33] Re: CF2IDE+

@Norbert, post #32

Nie mam tego wynalazku, ale kiedyś działała mi któraś wersja idefixa, tylko już jej dawno nie mam. Dlatego lepiej zrobić przelotowe gniazdo, które powinno działać bez kombinowania.
[#34] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #31

tak cd-rom działa bez problemu z idefixem a Hdd nie podłączałem .
[#35] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #30

Jak by ktoś zasponsorował, to by może i można.
[#36] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #30

A tak w ogóle, to warto rezać otwory w obudowie jak jest port PCMCIA?
[#37] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #36

nie warto.
[#38] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #34

Śpioch

jak daleko jest projektok, racja ?


Mam nadzieję, że jest napędzany
[#39] Re: CF2IDE+

@micromars, post #38

na półmetku
[#40] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #39

Jaka będzie cena???
[#41] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #39

Możesz pokazać/napisać jak to ostatecznie planujesz zrobić?
[#42] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #39

Kolega JaraB zamówił sobie wersję próbną i oddał 5 PCB mi, więc mogę je komuś wszystkie też oddać. JaraB mówił, że udało mu się uruchomić kartę CF z dyskiem twardy, ale nie udało mu się wykryć CD-ROMu, trudno powiedzieć, czy to wina karty.

Na bieżącym PCB, przy zastosowanych złączach nie można używać napędów microdrive, bo złącze jest odwrócone o 180*, dodatkowo zworka opiera się o metalowe dławiki pod spodem, co generalnie nie m znaczenia jeśli karta jest ustawiona na master (można sobie z tym poradzić). Pierwsza osoba, która napisze w tym temacie dostanie 5 PCB + 3 złącza CF za 10zł + przesyłka.

To wszystko powinno być poprawione w następnej wersji.
[#43] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #42

Chętnie wezmę 1 sztukę. Ewentualną nadwyżkę oddam zainteresowanym

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 21:08:48 przez KrisbA
[#44] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #42

Wezmę 1 sztukę
[#45] Re: CF2IDE+

@KrisbA, post #43

OK. Jak dla mnie możesz nawet sprzedać.

Podaj namiary na PRIV.
[#46] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #45

Dzięki uprzejmości sanjyuubi otrzymałem płytki 5 szt. 2szt zostawiam sobie, 2 szt wędruje do Kriss jeszcze dziś. 1 szt jest do wzięcia - liczy się kolejność zgłoszeń. Wyślę na swój koszt.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 15:09:15 przez KrisbA

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 15:25:45 przez KrisbA
[#47] Re: CF2IDE+

@KrisbA, post #46

chętny
[#48] Re: CF2IDE+

@Kilos, post #47

ok zarezerwowane daj namiar na, wyśle po niedzieli
[#49] Re: CF2IDE+

@KrisbA, post #48

Chętny na 50 Sztuk.
zainteresowanie jest niezłe, i oczekiwania jeszcze większe.
[#50] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #42

zlepiłem swoje CF2IDE+ i hula elegancko, postaram się podpiąć CD w najbliższym czasie, może udało by się zrobić fixa dla problematycznych kart z którymi nie gaśnie led, szkoda chlastać ścieżki
przy 10k oporu led na płytce ledwo bździ, 1k wystarczy choć to też za dużo, ale to już drobnostka
[#51] Re: CF2IDE+

@Kilos, post #50

10k dla leda było gdzieś w dokumentacji karty CF, przy 5V daje się normalnie 330Ohm, prawidłowo powinno się sterować LEDem przez tranzystor, ale po co komu LED jak ma zamkniętą obudowę. Sygnał Active jest używany nie tylko do zgłaszania aktywności, ale też do wykrywania czy jest napęd slave po zapodaniu zasilania/resecie.

W praktyce wyszedł mały fix do zrobienia, należy połączyć PIN PDIAG (46) karty CF z PDIAG (34) złącza IDE, rozwiąże to problem z nie startowaniem karty CF, gdy na linii jest napęd slave, niektóre napędy nie chcą działać jak nie ma tego sygnału i karta CF też nie ruszy.

CDN

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 13:31:23 przez sanjyuubi
[#52] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #51

http://zapodaj.net/6badda6484733.jpg.html

Druga wersja. Nie obyło się bez niedopatrzeń jak w pierwszej zwykłej wersji, stąd dodatkowy kabelek na płytce.

Mam 6 sztuk złożonych na testo-sprzedaż (kolejność w wątku się liczy, jedna sztuka rezerwowana dla micromarsa?).

Na płytce zworka do wyboru trybu 4xIDE lub przelotowego, w trybie 4xIDE należy użyć idefixa (łatanego z powodu obecności karty CF) aby można było wykryć urządzenia na pseudo-kanale 2.

Urządzenie może kolidować przestrzennie z starymi kartami turbo do A600, które sięgają aż do złącza IDE. Wtedy trzeba zakupić takie samo złącze jak jest przylutowane do adaptera i zrobić kanapkę.






Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 22:02:00 przez sanjyuubi
[#53] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #52

bym sie pisał na to cacko
[#54] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #52

Jaka cena ?
[#55] Re: CF2IDE+

@Siege77, post #54

Oto jest pytanie! A ile byście za to dali?
[#56] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #55

Jak będzie nie więcej niż za podobny adapter od Kippera2k (16 USD) to piszę się na 1 sztukę :)
[#57] Re: CF2IDE+

@vojo, post #56

Testowa sztuka na pewno będzie tańsza.
[#58] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #57

ja na 1 sztukę
[#59] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #52

Wysyłaj dane na priv i finalizujemy akcje;)
[#60] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #55

16 złotych plus wysyłka

Tak naprawdę napisz ile mniej więcej kosztowało zbudowanie jednego adaptera i do tego jakaś roboczo godzina. I wtedy można wywnioskować ile może kosztować jeden adapter.


Tak to widzisz większość ma szklane kule w serwisie po zostali wróżyć za darmo nie chcą, tak że ciężko jest coś wywnioskować bez żadnych danych.


Ja bym gdzieś obstawiał pomiędzy 15 a 20 Euro, biorąc pod uwagę że olo ostatnio sprzedawał 4xIde za 50 złotych. A tu dostajemy trochę więcej .


Czyli moje spostrzeżenia są takie 15-20 Euro na PPA / 20-25 Euro reszta Świata.
Oczywiście Ceny bez pośredników. Pośrednikowi zawsze tam możesz jakiegoś eurosa czy dwa dać zarobić.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 09:24:12 przez amizet
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem