kategoria: A600
[#61] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #52

chętnie wezmę 1 sztukę
[#62] Re: CF2IDE+

@amizet, post #60

Za 16zł to nawet PCB byś nie dostał, gdybym zamawiał je w techno-service ;) ale każda uwaga jest na wagę złota, nawet jeśli wykracza trochę poza rzeczywistość.

Kiedyś myślałem, żeby coś takiego sprzedawał ITU za 50-60zł, ale on się mnie pyta czym się różni ta przejściówka od tej chińskiej za 20zł ;) I TU jest problem, bo może faktycznie, to nie jest tyle warte, ale to ocenią uczestnicy testo-sprzedaży.


1. Mariodj
2. Vojo (?)
3. Dorian
4. Nostrum666

Została jedna do zaklepania.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:14:36 przez sanjyuubi
[#63] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #62

Nie no proszę. Porównywać do chińczyka. Wystaw to na zagranicznych forach a gwarantuje Ci że pójdzie za 10-15f.
[#64] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #62

Jeden proszę zarezerwować dla teo
[#65] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #64

Aha, to mamy komplet.

1. Mariodj
2. Vojo (?)
3. Dorian
4. Nostrum666
5. Teo

Wyszczególnienie panowie(panie) proszeni są o wysłanie swoich adresów na PW.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 18:45:33 przez sanjyuubi
[#66] Re: CF2IDE+

@JaraB, post #63

Spytam się też Lotharka, jeśli faktycznie jest duże zapotrzebowanie, to lepiej to zrobić profesjonalnie i zgodnie z prawem, co by nie mieć na karku urzędników skarbowych.
[#67] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #66

Tylko zrób to z głową.OK
[#68] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #66

Tak,

wiesz o co chodzi, 70
[#69] Re: CF2IDE+

@micromars, post #68

No i się rozeszło. W zestawie nie ma zworki 2mm (zamówiłem zwykłe przez pomyłkę) do przełączania trybu 4xIDE-przelotowy, ale daje radę założyć normalna zworkę. Jak będziecie używać trybu przelotowego, to nie zakładajcie dolnej zworki, chce zobaczyć, czy jest ona w ogóle potrzebna.

Do aktywacji drugiego kanału potrzeba idefixa, atapi.device widzi cd-rom bez uruchamiania idefixa, więc jak podłączacie tylko to, to nie ma potrzeby uruchamiania tego programu. Po uruchomieniu idefixa, cd-romu można używać za pomocą scsi.device, idefix jest potrzebny jak się chce używać stacji ZIP ATAPI (chyba, że są jakieś inne sterowniki, ale o nich nie wiem) albo dysku twardego na drugim pseudo-kanale.

Idefix domyślnie nie działa dobrze z kartami CF. Należy ściągnąć idefix oraz patch, a potem za pomocą programu spatch zaaplikować: łatkę:

spatch.68k -o=idefix -p=IDEFix.pch IDEfix.patched

Odtąd używamy programu idefix.patched zamiast idefix.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2015 18:03:19 przez sanjyuubi
[#70] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #69

siema, właśnie otrzymałem przesyłkę, co prawda jeszcze za dużo nie zdążyłem sprawdzić (tzn. jeszcze nie podłączyłem cd romu), ale już pierwsze wrażenie w porównaniu z chińszczyzną za 20 zł jest o tyle lepsze że dioda hd działa poprawnie, czego nie było na moim poprzednim adapterze, gdzie w czasie pracy karty cf zamiast diody hd świeciła, a w zasadzie mrugała dioda POWER, więc póki co jestem zadowolony, a zobaczymy co będzie dalej jak podłączę cd-rom
[#71] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #70

pierwsze wrażenie w porównaniu z chińszczyzną za 20 zł jest o tyle lepsze że dioda hd działa poprawnie, czego nie było na moim poprzednim adapterze

Ja do tej pory używam "chińczyka" i jakoś wszystko działa: dioda świeci jak ma
Może przez to, że kupiłem ją za 8 a nie 20zł
[#72] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #71

cena czyni cuda
[#73] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #72

A tak na poważnie, to jak miga dioda POWER zamiast HDD to może nie ma gdzieś styku, zwłaszcza masy???
[#74] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #73

nie mam pojęcia, na pewno adapter miałem umieszczony prawidłowo i sama karta cf też była dobrze osadzona, jedyne co mnie np zdziwiło, to fakt, że gdy oglądałem adapter w internecia na aukcji, to na wtyku był komplet otworów, natomiast na tym który do mnie przyszedł środkowy otwór (podobnie jak w taśmach 3,5) był zaślepiony, a w zasadzie wogóle go nie było
[#75] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #74

mam teraz inny problem, mianowicie nie mogę uruchomić cd romu, mam amicdfs i wszystko poprawnie zainstalowane, mountlista w porządku, cd rom niby kręci płytę i działa ale system go nie widzi.... możliwe że mój napęd nie współpracuje z amiga, to napęd dvd LITE-ON, ale próbowałem też LG i to samo, więc chyba coś robię źle..

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 17:22:38 przez nostrum666
[#76] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #75

Ja używam IDEfix-a i wszystko działa, obojętnie czy to to jest CD-Rom czy DVD; widzi bez problemu.
[#77] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #76

zaraz tego spróbuje, zobaczymy co to bedzie
[#78] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #77

przy instalacji idefix-a wiesza mi się system
[#79] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #78

dalej nic
niby idefix widzi mój napęd ale jak daję use to i tak się nic nie zmienia
[#80] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #76

Dodam tylko, że niby wszystko działa, ale;
- po zainstalowaniu systemu wszystko gra, startuje z dyski (CF-ki), można robić wszystko........................
- jednak gdy zainstaluję IDEfix-a .....................na pierwszy rzut oka wszystko gra, ale gdy się kliknie na folder systemowy albo inny to wyskakują błędy badblock
Nie wiecie co jest nie tak????????????
[#81] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #69

Odebrałem dzisiaj paczuszkę :)

Testowałem na ten czas z samym Cf i system startuje ale nie widzi pozostałych partycji

Pokazuje je jako niesformatowane a formatowanie nie daje efektu staje w miejscu wszystko podczas formatowania, testowałem na dwóch kartach CF które z innym czytnikiem pracują bezproblemowo.
[#82] Re: CF2IDE+

@Mariodj, post #81

Możesz zrobić obraz tej karty?
[#83] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #82

To pewnie wina źle ustawionego max transfera.
[#84] Re: CF2IDE+

@Dorian3d, post #83

max trans 001FE00

wieczorkiem sprawdze wszystko na dwóch amigach 1200 plus blizzard i apollo

ale coś mi sie wydaje ze ten sandisk zaczyna cos niedomagac
[#85] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #79

Bo to tak nie działa, cd-rom należy montować ręcznie i musisz posiadać system plików do cd-romu. Sterownik atapi.device widzi cd-rom bez idefixa, poszukaj informacji nt. Instalacji cd-romu m.in. pakiet cachecdfs, w pskiecie idefix97 też powinien być ten instalator. Piszę z telefonu więc się nie rozpiszę.

Pamiętajcie aby założyć zworkę prz scalaczku jeśli używacie portu ide jako secondary albo macie cd-rom ustawiony na stałe jako master.
[#86] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #85

CD-Rom instalowałem ręcznie z poziomu IDEfix-a
Tak samo teraz zainstalowałem na zwykłym twardzielu i wszystko działa jak ma, żaden błąd nie wyskakuje.
Albo z kartą CF coś nie tak, albo nie wiem buuu!
[#87] Re: CF2IDE+

@KRISS, post #86

już trzeci raz instalowałem na nowo system, za każdym razem to samo, jak zainstaluje idefixa pod winuae to niby wszystko ok, ale pod AMIGĄ nie rusza, czarny ekran i tyle, jak instaluje na AMIDZE to zawiecha, sam już nie wiem...
[#88] Re: CF2IDE+

@nostrum666, post #87

Używacie spatchowanego idefixa? Czy wrzucacie po prostu zwykłego idefixa z pakietu idefix97? IDEfix bez patcha zawiesza system jak jest karta CF, spatchowany tego nie robi, jednak nie wiem czy działa w 100% z każdą kartą. Jeśli chcecie używać tylko i wyłącznie CD-romu, to nie używajcie idefixa, tylko:

1). Jeżeli jest to CD-ROM z laptopa ustawiony na stałe jako SLAVE, to nie zakładajcie zworki przy scalaczku (chociaż jak będzie założona to tez będzie działać, tylko będzie wykryte jako urządzenie IDE 3).

2) Jesli CD-rom jest konfigurowalny, to albo ustawiacie na slave i jak w punkcie 1), albo na master i zakładacie zworkę przy scalaczku.


W obydwu przypadkach używajcie sterownika atapi.device, który jest w pakiecie idefix97/idemax97 i nie uruchamiajcie idefixa, idefix jest potrzebny tylko po to by dodać automatycznie napęd ZIP i dysk oraz umożliwia zainstalowanie CD-ROMU na scsi.device zamiast atapi.device

Wrzuciłem tymczasowo spatchowanego idefixa tutaj.

Ja używam karty Sandisk Extreme III, miałem podłączone 3 urządzenia i nawet nagrałem płytę za pomocą makeCD "Beneath a steel sky CD32" i uruchomiłem ją na emulatorze CD32 na A600.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 21:55:57 przez sanjyuubi
[#89] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #88

Poprawka, atapi.device jest tutaj a pakiet idefix97/ide-max97 tutaj.
[#90] Re: CF2IDE+

@sanjyuubi, post #89

A to ze mam kick 3.0 a zainstalowany system 3.1 raczej nie ma większego znaczenia?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem