kategoria: Sprzęt
[#1] Sam460cr 1.1GHz
Witam, planuję w niedługim czasie zamówienie w ACube. Jeżeli ktoś byłby chętny za zakup płyty głównej Sam460cr 1.1GHz, proszę dać mi znać na priv.
[#2] Re: Sam460cr 1.1GHz

@ITU, post #1

Tak z ciekawości wiadomo coś o Cyrusach i ewentualnych cenach, dostępności?
[#3] Re: Sam460cr 1.1GHz

@Ender, post #2

Cyrusy są u betatesterów porównując z X1000 to myslę że najwczesniej konec tego roku pojawią się w sprzedaży. Cena niewiele niższa niż Nemo może 1000-2000 złoty mniej.
[#4] Re: Sam460cr 1.1GHz

@ITU, post #1

AOS 4.1 FE będzie od razu dodany do płyty czy dodatkowo $$$?

Proszę też o jakąś wypowiedź MOS Teamu na temat MOS dla tej platformy. Czy dużo w % pozostaje do ukończenia? Czy są sterowniki dla dźwiękówki na PCI-Express oraz kontrolera SATA dla PCI-Express? Jest jakiś termin prawdopodobny premiery?
[#5] Re: Sam460cr 1.1GHz

@pong777, post #4

Platforma w MorphOsie jest supportowana, zostały poprawki. O sterownikach do kart na razie nie wiadomo, jest supportowany uklad sm...., ale w tej wersji go nie ma. Sata na karcie mozliwe ze zadziala. Trwaja prace nad supportem do nowych kart graficznych.
[#6] Re: Sam460cr 1.1GHz

@michal_zukowski, post #5

To będą bardzo istotne informacje dla osób, które będą poszukiwały następcy Pegasosa 2 - 1 sprzęt 3 systemy (OS4/MOS3/Linux PPC). Pegi niestety coraz częściej i gęściej padają a naprawa bywa niemożliwa/nieopłacalna.
[#7] Re: Sam460cr 1.1GHz

@pong777, post #4

System AOS4.1 będzie dodany do zestawu (inaczej ACube nie sprzeda płyty - ale cena AOS jako wersji OEM jest wyższa niż tej FE pomysł ).
[#8] Re: Sam460cr 1.1GHz

@michal_zukowski, post #5

Wypytane w Teamie i w Morphosie 3.8 raczej nie bedzie supportu do pcie x1. Nie bedzie więc supportu dla kart muzycznych i sata na pcie. Wbudowane w starszą wersję sama dzwięk i sata oczywiście działają więc z poziomu użytkownika chcącego wykorzystać sprzęt także dla Morphosa lepszym wyjsciem jest starsza wersja Sama460. Support do pcie x1 ma byc dodany w kolejnym po 3.8 morphosie łącznie z supportem do karty sata na pcie.


Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:01:53 przez michal_zukowski
[#9] Re: Sam460cr 1.1GHz

@ITU, post #1

Czy już wiadomo kiedy nastąpi zamówienie w ACube? Czy jest duże zainteresowanie wersją CR czy klienci bardziej pytają o wersję EX?
[#10] Re: Sam460cr 1.1GHz

@pong777, post #9

Acube dał znać, że niebawem będą gotowi do realizacji zamówienia.
[#11] Re: Sam460cr 1.1GHz

@ITU, post #1

Ja myślę o zakupie ale całego zestawu cr.

Na stronie ACube są w tym temacie pustki. Czy na pewno sprzęt jest dostępny??

BTW czy to jakieś zamówienie hurtowe? Czy tylko zysk polega na wspólnej przesyłce?
[#12] Re: Sam460cr 1.1GHz

@DiskDoctor, post #11

Sprzęt zamawiam do RetroAmi. Mam teraz słaby dostęp do netu, ale może uda mi się zaktualizować opis płyty Sam460 do wersji cr.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem