kategoria: Sprzęt
[#1] Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem
Witam
Chce kupic na allegro kilka rzeczy i muszę wiedzieć czy będą one działały z A1200. Oto linki do aukcji:
Karta CF
Karta CF
Taśma IDE
Adapter IDE CF
Adapter PCMCIA

Gdzieś obiło mi się o oczy że ponoć karty kingstone mogą mieć problemy z amigą, więc chciałem się lepiej o to dowiedzieć.
[#2] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #1

Ja używam 4GB z kwiatkiem na kątówce i działa bez problemów w PFS3AIO, musiałem tylko zmodyfikowac HDToolBoxa z 3.1 żeby mi ją dobrze wykrył i wszystko poszło bez problemu
[#3] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #1

Pamiętaj o ustawieniu prawidłowo max transfer
[#4] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@player_sct, post #2

Ja mam 2 identycznie wyglądające karty CF Kingston 4GB i 8GB. No i 4GB działa bezproblemowo, a 8GB zawiesza losowo Amigę 1200 nawet gdy jest zrobiona tylko partycja poniżej 4GB. Nie gubi danych, tylko zawiesza się w losowych momentach z zapaloną diodą dysku. MaxTransfer ustawione na 1FE00.
Także ostrzegam że różne rozmiary karty CF mogą działać inaczej niż bliźniacze modele tego samego producenta.
[#5] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Davka, post #4

Czyli karty nie powinny robić problemu, a jak z reszta rzeczy? Będą pasować?
[#6] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #5

Lepsze bylaby przelotka 2,5-3,5 cala .Dyski 3,5 cala sa nadal tansze.Chyba,ze juz postanowiles uzywac karty cf.

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 18:51:58 przez simka113

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 18:52:21 przez simka113
[#7] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #1

U mnie Kingston 4GB z kwiatkiem robi problem w CF na PCMCIA ale w adapterze w środku jako dysk (Uwaga na maxtransfer!) działa poprawnie.
[#8] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@simka113, post #6

Rozwiniesz temat? Bo nie mam pojęcia jak zamontować dysk 3.5 cala. A co do CF to po prostu jest to swego rodzaju bajer (21 wiek w amidze), ale rozważę inne zwłaszcza tańsze opcje.

Rozumiem że muszę mieć sanki umożliwiające instalacje dysku 3,5 na 2,5 tylko skąd takie wziąć i co jeszcze jest potrzebne (oczywiście oprócz dysku)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 19:20:26 przez Szynsz
[#9] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #1

Jest jeszcze taki bajer jak adapter CF w którym jest "wkład" w postaci karty SD (lub micro sd w adapterze do sd).

Jest też adapter od razu SD na IDE.
[#10] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #8

Wystarczy wymontowac sanki do 2,5-dysku i miejsce zrobi sie automatycznie.Potrzebny bedzie izolator do blachy oslony plyty.
[#11] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@pong777, post #9

Ale po co kombinować z SD? CF ma wbudowaną obsługę protokołu ATA (IDE), SD nie ma więc trzeba dodatkową elektronikę. Ceny kart CF są przystępne, trwałość markowych również także proponuję zostać przy CF.
[#12] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@simka113, post #6

3,5'' dysk w środku A1200 w dzisiejszych czasach? Dodatkowa przelotka zasilania i większe zużycie prądu? Po co? Nawet dyski ide 2,5' można tanio kupić.

Szynsz:

Karta z kwiatkiem na 99% nie zadziała w przelotce CF-PCMCIA, nie wiem jak ta 256MB to raczej loteria. Przelotka CF-PCMCIA jest ok, sam mam taką, szukaj do niej najlepiej karty Sandisk np takiej: http://allegro.pl/karta-cf-sandisk-ultra-ii-2gb-15mb-s-wawa-i5028335071.html. Adapter IDE-CF też wygląda ok i na 99% karta z kwiatkiem będzie w nim działać prawidłowo.
[#13] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Davka, post #11

Dobra to sprawę kart zostawmy na razie, co z reszta aukcji? Wszystko jest kompatybilne z A1200?
[#14] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@simka113, post #6

Dysk 3,5 cala?
Przecież dyski 2,5 można za kilkadziesiąt złotych kupić.
Nie ładuj się w 3,5 cala.
[#15] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #13

Tą kartę Kigstona 128MB miałem, działała bez problemu w PCMCIA
Karta Kingston z kwiatkiem działała w adapterze IDE, w PCMCIA nie.
Cała reszta też będzie kompatybilna. Nie jestem pewien czy przy użyciu tego adaptera będzie migać dioda HDD, ale na o też jest sposób, jeśli lutownica Ci nie straszna
[#16] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Jacenty, post #15

Ja za Amigą używam te karty link do sklepu:

.

Jak widać nawet napisałem stosowny komentarz.
Również w złączu PCMCIA poza wyżej wymienioną kartą bez problemu działają takie Kingstony:


Mam 2 x 512 MB i jedną 128 MB. Dopiero z tymi nowszymi z kwiatkiem zaczęły być problemy, widać Kingston postanowił obniżyć koszty produkcji. Dodatkowo zauważyłem że z pendrive znanych marek to jedynie te Kingstona się grzeją, reszta jest zimna, ciekawe dlaczego.


Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 23:31:14 przez gilban
[#17] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@gilban, post #16

A jak jest z używanymi kartami? Bo dostałem cynk że potrafią nie działać. A obie są używane. CFkę na dysk kupiłbym w sumie nówkę ale do PCMCIA nie potrzebuje 4GB i to 128 byłoby w sam raz.

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 00:16:14 przez Szynsz
[#18] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #17

a co w końcu z tym teściem i jego dyskiem? może też oszust...
teraz nikomu ufać nie można...
[#19] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@zmiennik, post #18

Teść to zupełnie inna amiga, tą mam z czasów dzieciństwa, zresztą w amidze od teścia tez chyba wymienię dysk na coś większego, bo siedzi tam 20MB
[#20] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #17

Jak nikt karty nie uwalił to będzie dobra. Ja te kingstony mam używane. tak małej pojemności już nie są produkowane. A na tę kartę CF 4 GB wkładaną przez PCMCIA się zdecydowałem, ponieważ jest szybka i robi prawie jak drugi dysk twardy.
[#21] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@gilban, post #20

Czyli chyba wszystko wiem. Dzięki wszystkim, teraz tylko czekać na wypłatę i można poszaleć :)
[#22] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@gilban, post #20

da sié jako sprawdzi transfer karty w pcmcia?
[#23] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@zmiennik, post #22

Np. Sysinfo
[#24] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Norbert, post #23

Tak mnie teraz naszło, czy można jeszcze gdzieś dostać myszkę PC na złącze serial? Bo znalazłem na aminecie coś takiego http://aminet.net/package/driver/input/SerialMouseD staroć to to ale mnie zaintrygował.
[#25] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #24

Ten sterownik umożliwia uzywanie myszy szeregowej.
Działa to tylko pod systemem, po uruchomieniu drivera
[#26] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #24

Znaleźć na Allegro pewnie parę sztuk znajdziesz, ja wygrzebałem starą kulkową MS, można też znaleźć przejściówki PS/2-COM. Ale myszki RS-232 z Amigą zadziałają o ile wiem tylko pod WB. O graniu w Dune czy UFO zapomnij.
[#27] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #24

Ale z tym sterownikiem mysz będzie działała tylko w systemie jako dodatkowa. Gry niedosowe jej nie zobaczą.
[#28] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@gilban, post #27

Czyli takie kaloszki, no to zostajemy przy adapterze na mysz USB
[#29] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Norbert, post #23

a czy to możliwe, że transfery są szybsze w pcmcia niz na kontrolerze ide na plycie?

transfery u mnie wyglądają tak:
hd0: 1.8mb/s
hd1: 2.2mb/s
cf0: 3.2mb/s

gdzie tylko hd0 wygląda jakby cokolwiek testował, dioda od dysku się zapala na jakieś 5sec i dopiero pokazuje wynik. Przy hd1 i cf0 wyniki sa od razu i jakies wyższe, można temu wierzyć?
[#30] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@simka113, post #6

Litości. Ile kosztuje dysk 2.5" że proponujesz do standardowej obudowy dysk 3.5". Mamy 2015 rok a nie 199x
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem