kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@zmiennik, post #29

A jak sprawdzasz ?
Uzyj DriveSpeed z pakietu FastAta


Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 07:58:36 przez Norbert
[#32] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Norbert, post #31

Albo SysSpeed
[#33] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@sebbb, post #30

Litości, po co w ogóle dysk(HD) do whdload. Grzeje, hałasuje, dobija zasilacz i się psuje bo pewnie z piątej ręki.
Karta CF to na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie. Włączasz amigę - cisza. Wszystko działa, karta z mediamarktu na gwarancji za grosze...
[#34] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@pawelini, post #33

Skoro już gadamy, na tematy komponentów to mam szybkie pytanie. Wróciła do mnie amiga z serwisu i chciałem ja przetestować. Niestety nie mam Scart- RGB, ale mój LCD ma wejście antenowe. Czy możliwe jest podłączenie amigi do LCD przez ten kabel? Nie chodzi mi o jakość bo to ma być podłączenie na dosłownie 5 min, docelowo będzie Scart- RGB
[#35] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #34

Z tego co kojarzę to masz A1200, a ona ma standardowo wbudowany modulator TV, więc problemu nie powinno być (oczywiście jakość będzie naprawdę kiepska).
[#36] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #34

Twój LCD musi mieć analogowe wejście antenowe a nie tuner cyfrowej TV
[#37] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #34

W a1200 sygnał composite (chinch). Czyli szukaj czincza z tyłu monitora. RF antenowy w modulatorze od a500.
A sorry jest i RF. Chyba jedyne złącze którego nigdy w a1200 nie używałem ;) Masochizm.

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 17:19:52 przez pawelini
[#38] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@pawelini, post #37

Telewizor ma wejście antenowe analogowe, z tego co wiem. No to spróbuję, tak z ciekawości :)


Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 18:08:42 przez Szynsz
[#39] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #38

Szybkie pytanie czy ten adapter można też użyć? Bo w sumie nie wiem czy ma być male czy female, a sprzedawca u którego chciałem kupić wziął urlop
[#40] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #39

Kup to i będzie pasować.
[#41] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@_Skiba, post #40

Dzięki, przeglądając tego sprzedawcę natknąłem się na coś takiego. Czy bez zdejmowania metalowej obudowy, kątówka sięgnie gniazda w płycie głównej? Bo może obejdzie się bez taśmy.
[#42] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #41

Ktoś pomoże?
[#43] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #42

Nie kupuj tego, dalem sie naciac na ten napis amiga jakos przed swietami. Okazalo sie ze ta katowka ma zaslepiony jeden z pinow (a przeciez nie bedziesz na plycie ami nozek odginal/ucinal zreszta po odgieciu i tak nie dzialala).
[#44] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@lysyzastary, post #43

Ja mam taką i wszystko działa

Okazalo sie ze ta katowka ma zaslepiony jeden z pinow (a przeciez nie bedziesz na plycie ami nozek odginal/ucinal zreszta po odgieciu i tak nie dzialala)

A co za problem dziurkę zrobić
[#45] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@lysyzastary, post #43

Szynsz: Niestety z blacha adaptera nie podepniesz.

lysyzastary: Przejsciowka dziala w 100% z Amiga 600 i 1200 tak jak jest w opisie. A zaslepiony PIN jest tylko po to by nie pomylic przy wkladaniu. Tak naprawde nie jest on zaslepiony tylko jest na nim drobna powloka plastiku. Mozna zwyczajnie uzyc suchej igly, szpilki, badz agrafki i przebic. Nie trzeba odginac ani ucinac zadnych nozek w Ami. Przynajmniej kilkadziesiat osob kupilo z tego forum ten adapter i kazdemu dziala. Wiec nie jest prawda, ze adapter nie dziala, bo dziala perfekcyjnie. Zwyczajnie podepnij kompatybilna karte CF z Amiga i rowniez tobie zadziala.
[#46] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@KRISS, post #44

Czyli i tak potrzeba taśmy, to chyba poczekam aż pierwszy sprzedawca wróci z urlopu.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 16:03:48 przez Szynsz
[#47] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@sordan, post #45

Ha, bylem na 100% pewny ze gdzies tutaj siedzisz :-] Nie wiem, w takim razie moja jest zwalona, wyslalem Ci maila o tym (szkoda, ze pozostal bez odpowiedzi), w moich A600/A1200 nie dziala - odgialem ten pin (jak sobie sprawdzisz to kupilem katowke razem z tasma i w niej pin odgialem) i ni chuchu, amiga w ogole tego nie wykrywa, swieci sie na tym dioda i tyle, nawet kick 40068 tego nie wykrywa, bo by przynajmniej dopuscil do odczytu od razu dyskietke a nie czekal ok minuty na hdd jak to jest podlaczone. Albo ja za tepy jestem zeby to uruchomic, ale z drugiej strony naprawde duzo rzeczy okolodyskowych w tych ami jednak juz uruchomilem.
[#48] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #41

kupiłem takie dwa z czego jeden ma pong777 i obydwa działają :)
[#49] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Davka, post #4

Przelicytowano mnie waukcji na karte 128mb, wiec szukam dalej. Co sadzicie o tym, sandiskow juz niestety nie ma.
Myślałem jeszcze o tym, kusi mnie bo to jest canon awatpie bym przenosił pliki wieksze niz 10 mb.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 07:02:04 przez Szynsz
[#50] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #49

Na cholerę ci takie popierdółki? Kup no sobie ze 2x 4GB albo co. Różnica w cenie będzie może z 10PLN w stosunku do tych starych i zajeżdżonych 128-ek.

Jeśli chodzi o ten płaski adapter CF, to mam takie dwa i uważam, że są to najlepsze adaptery ze wszystkich dostępnych na rynku - małe i pasują idealnie a jak nie pasują (turbo, czy inny scandoubler, to można przypiąć je na taśmie (AmigaKit takie sprzedaje) i łatwo dokleić do układu czy karty, żeby nie latał w środku.
[#51] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@_arti, post #50

Arti, nie chce dużej karty do PCMCIA, bo uważam to za bezsens. Co do adaptera to mówisz o tym w pierwszym poście?
[#52] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #41

Sprzęt koliduje z Indi AGA mk2. Lepiej kupić taki kątowy adapter gdzie karta leży w środku tuż nad PCMCIA. Gdzieś też widziałem opcję z portem IDE 40 pin dodatkowo prócz wejścia samej karty CF.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 16:10:37 przez pong777
[#53] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Norbert, post #31

@Norbert ale ja nie mam FastATA.
Przy próbie uruchomienia DriveSpeed pisze, required parametr missing czy coś w ten deseń...
A te wyniki co podawałem to z SysInfo...
[#54] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@Szynsz, post #51

Mówię o tym, z posta #41 ale jak już zauważył @pong777, koliduje on ze scan-doublerem, więc jeśli go rozważasz, to musisz wziąć to pod uwagę. Ja mam tasiemkę z AmigaKit... zresztą podobnie jak w A600, gdzie koliduje on z Furią 020 ale sam adapter jest lux.

Jeśli chodzi o karty CF, to dalej nie rozumiem, czemu upierasz się przy starych, używanych 128-kach, skoro różnica między nowymi, 2-4 gigabajtowymi jest tak niewielka



Ostatnia aktualizacja: 02.02.2015 01:00:30 przez _arti
[#55] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@_arti, post #54

Czyli najlepszy jest adapter z pierwszego postu i taśma IDE? A co do kart, to sprawa jest prosta. Nie bede kupowal tira zeby przewieść puszke piwa. A udalo mi sie kupic 256mb za 25zl nie powiesz mi ze kupie 4gb za 35zl z przesylką. Jednym słowem kwestia podejscia.
[#56] Re: Pytanie o przedmioty z allegro, przed zakupem

@zmiennik, post #53

Fastata nie jest wymaga.
Wpisz:
Drivespeed ?
to dostaniesz opis dostepnych parametrow

Testowanie dysku unit 0
drivespeed scsi.device 0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem