[#61] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #59

jak wywolujesz funkcje z intuition i graphics lib? macie juz jakies obejscie czy to przez to run68k?
[#62] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #59

Gratulacje
[#63] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #59

No robi się ciekawie. Ech szkoda że Elbox tego nie skończył tak 15 lat temu.... Teraz to dla mnie tylko ciekawostka.
[#64] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #59

Jeśli udało by się z G3 to i z G4 na pokładzie kart Sonnet Crescendo nie powinno być problemu?
[#65] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@michal_zukowski, post #61

@rzookol

Tak właściwie to ten program jest już sensownie napisany, na wszystkich natywnych strukturach operuje procesor 68k. PPC wykonuje tylko kalkulacje. Wymiana danych następuje przez bufor allokowany via AllocVec. Więc tutaj spatchowaliśmy 2 wywołania AllocVec, żeby używał pamięci Sonneta. Poza tym hunki PPC zostały spatchowane, żeby domyślnie lądowały w pamięci Sonneta. Rysowanie i obsługa okna odbywa się przez procesor 68k. Można powiedzieć, że ten program Cybermand to bardzo prosty przypadek do obsłużenia (ale od czegoś trzeba zacząć).

Funkcja Run68K wywoływana przez PPC uruchamia kod 68k przez proces 68k (zwany MasterControl), wewnątrz pamięci PPC. Więc PPC wysyła message (PutXMsgPPC) do procesu MasterControl, i ten kod dalej wywołuje potrzebny kod 68k w pamięci Fast Amigi. Robi to za pomocą oryginalnego tasku, który uruchomił kod PPC, używajac funkcji RunPPC (MirrorTask).

M/w tak:
Program 68k -> RunPPC -> PutMsg MasterControl (program 68k wchodzi w WaitPort()/WaitforPPC() -> MasterControl wysyła message do PPC i przerwanie do PPC -> PPC wykonuje swoją magię -> jeśli wykonuje Run68K -> PutXMsgPPC MasterControl -> przerwanie 68k (przerwanie "Gort") -> PPC wchodzi do Waitfor68K() -> Przerwanie 68k sygnalizuje do MasterControl -> MasterControl GetMsg i wtedy PutMsg do mirror tasku (oryginalnego programu 68k) -> oryginalny program 68K wykonuje swoją magię -> replymsg do MasterControl i oryginalny program 68k wraca do WaitforPPC().

Ciężko to opisać, trzeba byłoby jakiś diagram narysować. Jak jesteś bardziej zainteresowany to zajrzyj do kodu sonnet.library .

@BULI

Nie mamy takiej karty, ale obsługa G4 to akurat żaden problem.

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 18:58:36 przez strim_

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2015 19:08:11 przez strim_
[#66] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #65

http://youtu.be/BRtZmJ36R6M

Filmik z działania cybermand na 68060 i PPC. W sumie nic nowego, ale widać że działa .
[#67] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #66

OK
[#68] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #66

Fajnie widać różnicę OK
[#69] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #66

Leci jak szalone na tym G3 :)
[#70] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #66

No właśnie zobaczyłem ten film i jestem pod wrażeniem OK
[#71] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #66

Dennis dzieli się aktualnościami z developmentu na google plus:
https://plus.google.com/102426340837092881041/posts

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:30:05 przez strim_
[#72] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #71

Walka trwa- SUPER OK
[#73] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #72

Dennis był na Amiga 30 w Neuss, miał tam swój stolik na którym robił prezentację działającego Sonneta.

Z tego co mówił Dennis, sonnet.library wykrzaczył się tylko raz podczas 8 godzin, kiedy Amiga działała. Co świadczy już o pewnej jego stabilności. Jak na razie nigdzie w sieci nie mogę zlokalizować zdjęć jego stolika, ale wspominał, że odwiedzili go nawet ludzie z Hyperionu.

Może ktoś, kto tam był widział i podzieli się wrażeniami?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 18:46:06 przez strim_
[#74] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #73

Alt_ podobno coś widział - było ich dwóch. Mieli czarne płaszcze i kapelusze. Dennis spakował manatki i wyszedł z nimi tylnym wyjściem. Podobno do dziś rodzina nie może się z nim skontaktować

Sorry, udziela mi się już
[#75] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@_arti, post #74

czarne płaszcze i kapelusze
szpiedzy z krainy deszczowców -> kraków -> elpudło -> i wszystko jasne
[#76] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #73

Ja też jestem ciekaw- ktoś coś napisze w temacie?
[#77] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #73

Na eXecu jest jedna fotka.
[#78] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #77

Tymczasem, FlashMandelWOS na Sonnecie:
https://youtu.be/_9EB5jv-hVo
[#79] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #78

OK

Ciekawe jaki poziom kompatybilności finalnie uda się uzyskać?
[#80] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@BULI, post #79

Ciekawe jaki poziom kompatybilności finalnie uda się uzyskać?


Tego jeszcze nikt nie wie, cały czas trwają prace .
[#81] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #80

Quake na Sonnecie:
https://youtu.be/n4jyfy266ho
[#82] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #81

No no, piękny progres. Gratulacje. Jak to wypada na tle BPPC wydajnościowo?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 17:03:29 przez abcdef
[#83] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #81

O kurde!!! Gratulacje!!! OK
[#84] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #81

Strim chyba czas organizować zbiorowy zakup Sonneta. Brawo!!OK
Jest szansa,że będzie działać w medku TX ?
[#85] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@abcdef, post #82

To zależy... z racji tego, że Sonnet ma zupełnie inną konstrukcję niż BPPC i inaczej do Amigi jest podłączony.

W sytuacji, w której cały kod programu i dane są w pamięci Sonneta potrafi być kilka razy szybszy, ale w rzeczywistości taka sytuacja nigdy nie występuje. A szyna pomiędzy Sonnetem i resztą Amigi jest dramatycznie wolna, cierpi na tym każda wymiana danych 68k-PPC.

Przy czym trzeba powiedzieć jasno, że powyższy Quake jest właśnie takim, nieoptymalnym dla Sonneta przypadkiem.

@Grisza

Czysto teoretycznie, Sonnet mógłby działać w modelu 1200TX (zwłaszcza, że on ma zasilanie 3.3V tak jak 3000 Di), natomiast kod, który miałby obsługiwać Mediatory 1200 jeszcze nie został napisany. Dopóki ktoś tego nie zrobi to nie będzie działać ;).


Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 18:04:27 przez strim_
[#86] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #85

Dzięki za odpowiedzi Strim,może autor jeszcze pokusi się o taki kod. Czy orientujesz się,jak jest z "dostępnością" takich kart i czy możliwy jest ich zakup w miarę rozsądnych cenach?
[#87] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Grisza, post #86

Te karty od lat nie są produkowane, raczej tylko z drugiej ręki da się zdobyć.
[#88] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@strim_, post #85

Wiem, że moje pytanie może być odczytane jak prowokacja, ale je zadam. W czym ta karta jest lepsza od PPC w moim PM G4? Nie lepiej mieć klasyka z 68k i do PPC wziąć Maka/Sam/X1000? Na pewno na takim maku mam lepszą grafikę, szybszego proca i system też powinien być lepiej dopasowany do PPC, więc WHY?
[#89] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Ender, post #88

To proste,to nie jest już klasyk z PPC...
[#90] Re: Sonnet Crescendo 7200 w Amidze

@Ender, post #88

1. Nie masz oryginalnej, amigowej płyty głównej w swoim PM G4 ok, racja
2. Nie działasz na oryginalnym, amigowym systemie pod oryginalnym amigowym 68k ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem