kategoria: A600
[#1] Rezystor 4R7 Amiga 600
Witam, pilnie poszukuje kupić 2 sztuki rezystorków do amigi 600 model 4R7 poniewaz mam spalone tzn nie one lecz LUTY spaliły się i odleciały- znajduja się na płycie głownej obok złącz Mouse oraz Joystick- zapewne wiecie o co chodzi ... i pytanie gdzie mogę je nabyć i ile kosztują oraz za co one w amidze odpowiadają? (bo nieznam się zabardzo) Proszę o pomoc Pozdrawiam
[#2] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@erhlik, post #1

Kupic to może slawimir, tme… poguglaj ;) pewnie kosztują grosze… Ale jak nie spalone to jaki problem uzyc te same ?? a za co odpowiadają to ja nie odpowiem bo nie wiem ;)
[#3] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@erhlik, post #1

To są rezystory o wartości 4,7 ohm. W jakiejś większej obudowie SMD Pewnie łatwo będzie przylutować zwykły rezystor THT o tej wartości. Gorzej że piszesz o spalonych punktach lutowniczych jeśli odpadły ścieżki to naprawa będzie trudniejsza. Poza tym pewnie spaliły się z jakiegoś powodu - wiesz w jakich okolicznościach i dlaczego ?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 00:22:16 przez KrisbA
[#4] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@KrisbA, post #3

wlasnie ze nie wiem dlaczego, kupilem a600 za pare zł odpala sie mimo ze ich nie ma prawidlowo- obraz jest prawidlowy, dzwiek rowniez, gry sie odpalaja z dyskietek wiec nie wiem za co one odpowiadaja (jestem "swieżakiem" ze tak powiem ;) ) hm sciezki sa ok poprostu odpadly bo ten lut co je trzymał poprostu byl jakby nadpalony... a jak wyczyscic te miejsca po "niby spaleniu"? za necie widze ze cos przykladaja jakies czysciwo i lutownice i usuwaja zabrudzenie -jak to sie nazywa? a uzyc ich ponownie? hm ale jak to sprawdzic (miernik mam) ale jak ustawic miernik? na jaka wartosc? sam juz nie wiem- moze poprostu jechac na niej dalej ale boje sie ze z powodu ich niekatywnnosci wlanie cos dalej ... :(
[#5] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@erhlik, post #4

Te rezystory są od zasilania portów myszki i joya. bez nich nie będzie działać ani mysz ani joy. Tak myślę patrząc po schemacie. Jak się mylę nich ktoś mnie poprawi tez chętnie się dowiem jak jest w rzeczywistości. Rezystory są na linii +5V

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2015 02:26:46 przez KrisbA
[#6] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@erhlik, post #4

miernik ustawiasz na mierzenie rezystancji w zakresie takim żeby rezystory się w nim mieściły i odczytujesz na skali lub wyświetlaczu wartość. Powinno być ok 4,7ohma
[#7] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@KrisbA, post #5

mycha działać nie będzie, ale większość dżojów tak, najwyżej auto-fire nie będzie działał, bo układ potrzebuje zasilania
[#8] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@erhlik, post #1

Najlepiej kupić zwykłe 4,7Ohma. U mnie też pady były wypalone i musiałem lutować do ścieżek.

[#9] Re: Rezystor 4R7 Amiga 600

@Davka, post #8

Świetne zdjęcie- dokładnie mam to samo spalone aha czyli takie mogę zamontować? fakt mysz nie działa bo sprawdzalem... ale jeszcze jedno pytanko - jak usunać tą spaleniznę? gdzieś widziałem że jak wymieniaja coś z SMD to przykladaja "coś" jakieś czyściwo i lutownicą usuwają- jak to "coś" się nazywa? -kto by mi sprzedał z was takie 2układy 4R7??? wziolbym z 4 szt na zapas bardzo prosze odpisać pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem