kategorie: A600, Sprzęt
[#61] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@vojo, post #45

Ja juz myslalem o hipotetycznej wersji A1200 :).
[#62] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #60

...i żeby jeszcze Blizkick działał :)
[#63] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #54

Czemu te PCB są takie duże? :)
[#64] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #63

A zrobisz cztero warstwowe mniejsze w przyzwoitej cenie ? szeroki uśmiech
[#65] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Andrzej Drozd, post #60

Przydałaby się wersja dla CD32 nawet ta z 68020, ale dodatkową pamięcią i ide OK
[#66] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #54

chętny
[#67] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Ender, post #65

Zaprojektuj OK
[#68] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@strim_, post #67

zdaje sie ze powoli zaczyna robic sie z tego ruch wampira.
[#69] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #64

Jak czterowarstwowe? Przecież to się na dwuwarstowej zmieści i będzie mniejsze.

Mógłbym, ale widzę, że chyba macie projekt w eagle.



Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 17:33:46 przez sanjyuubi
[#70] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@wawrzon, post #68

Pytanie tylko jak ze stabilnoscia wkladu, video pokazuje tylko pare minut dzialania.
[#71] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #69

Mamy w Eagle i w AD. W oryginale jest jeszcze trochę większe i w czym to przeszkadza ? Dla mnie to ma działać a nie ładnie wyglądać.
[#72] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #71

Ten projekt jest w pełni otwarty ? Wsad będzie do pobrania za darmo?
[#73] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@strim_, post #67

Tak się zastanawiałem, czy dałoby się zaadaptować projekt prostego turbo do A500 nakładanego na procesor (dostępne chyba na aminecie) i zrobienie takiego samego, nakładanego na procesor w CD32, ale z szybszym 68020, bez kontrolera pamięci (to ból) i ide (mniejszy ból)? Pytam serio?
[#74] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Pawelek, post #72

2x Tak - patrz link w pierwszym poście.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 19:28:33 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#75] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Ender, post #73

Nie.

Praca domowa: spójrz na płytę główną A500, A600 i CD32. Porównaj technologię produkcji (w szczególności w zakresie montażu CPU). Praca nie powinna przekraczać 3 zdań.
[#76] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #74

projekt nie jest otwarty, tzn., hardware powinno byc (nie sprawdzalem), natomiast core jest "closed source" z wszystkimi tego implikacjami. wprawdzie zasadniczo optowalbym za otworzeniem, ale rozumiem autorow i mysle ze w tym momencie maja racje. mysle natomiast ze jast tzw. "dobra wola" i mozna sie z nimi poukladac.

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 22:17:33 przez wawrzon
[#77] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@wawrzon, post #76

ale rozumiem autorow i mysle ze w tym momencie maja racje


A jakie "zalety" Twoim zdaniem ma to dla środowiska, że core jest closed source?

Jedyny powód jaki ja widzę, to że mógłby powstać na bazie tego jakiś komercyjny produkt i obawiają się, że jak grzyby po deszczu wyrosną konkurencyjne karty . Ale może czegoś nie wiem?

Majsta fajnie zaczął z Vampire 600, gdyż cała dokumentacja i źródło wsadu było (jest dalej z tego co wiem) publicznie dostępne. Ten projekt dla mnie ma nieocenioną wartość edukacyjną. Dzięki takim projektom faktycznie coś się w środowisku dzieje.

Dzięki Apollo Core jak na razie powstało trochę wątków na forach i tyle (tak, wiem, że teraz Majsta jest niby w tym teamie co robi Apollo Core).

mysle natomiast ze jast tzw. "dobra wola" i mozna sie z nimi poukladac


Dzięęęki, to brzmi dokładnie jak ostatnie 20 lat ami-developmentu. Cały czas trzeba liczyć na czyjąś "dobrą wolę". Np. dzięki dobrej woli developerów mamy z 5 niekompatybilnych "standardów" do obsługi PCI, i wszystkie za wyjątkiem tego z AROSa są pilnie strzeżoną tajemnicą. Ciekawe czy taki sam syf powstanie w rozwiązaniach FPGA.


Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 23:23:10 przez strim_
[#78] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@strim_, post #77

A jakie "zalety" Twoim zdaniem ma to dla środowiska, że core jest closed source?


jak wiesz jestem zwolennikiem open source, przynajmniej w tym srodowisku. natomiast rozumiem ze jezeli ktos wlozyl w cos sporo pracy to ma prawo wybrac sobie pod jakimi warunkami bedzie to udostepnial. nie uwazam ze "closed source" ma jako takie zalety w tym kontekscie i nie sforulowalem tego w ten sposob.

Jedyny powód jaki ja widzę, to że mógłby powstać na bazie tego jakiś komercyjny produkt i obawiają się, że jak grzyby po deszczu wyrosną konkurencyjne karty . Ale może czegoś nie wiem?


mysle ze tak, mysle ze chca z tego zrobic produkt ale mysle tez ze moze byc on konkurencyjny i pewnie znajdzie sie w miare atrakcyjna metoda licencjonowania tego. jak do tej pory pojawilo siew pare wkladow do fpga, ktore pozostana w obiegu, i to za darmo, wiec mysle ze nie ma powodow narzekac. a pozatym koledzy udowodnili ze znaja sie na rzeczy, pomimo niewiary, oporow i otwartej wrogosci na tora napotkali po drodze. wiec warto dac im fory.

Dzięęęki, to brzmi dokładnie jak ostatnie 20 lat ami-developmentu. Cały czas trzeba liczyć na czyjąś "dobrą wolę". Np. dzięki dobrej woli developerów mamy z 5 niekompatybilnych "standardów" do obsługi PCI, i wszystkie za wyjątkiem tego z AROSa są pilnie strzeżoną tajemnicą. Ciekawe czy taki sam syf powstanie w rozwiązaniach FPGA.


no wiec ja to widze w sposob troche bardziej zroznicowany. osobiscie nie czekam na dobra wole i preferuje rozwiazania otwarte. natomiast obserwujac osoby zwiazane z tym projektem nie wydaje mi sie by pasowaly one w raster tych normalnych amigowych naciagaczy. zwroc uwage na to ze nawet mikej niby chce otworzyc swe zrodla, a tymaczasem twierdzi ze wszystko zastapil wlasnym kodem, z czego wynikaloby ze wcale nie musi. zreszta wszystko przeciaga sie w nieskonczonosc i nie wiadomo co w koncu z tego wyniknie. to ja wole juz takich co graja w otwarte karty i przyznaja ze prztynajmniej tymczesem projekt jest zamkniety.
[#79] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@wawrzon, post #78

natomiast rozumiem ze jezeli ktos wlozyl w cos sporo pracy to ma prawo wybrac sobie pod jakimi warunkami bedzie to udostepnial.


Co do tego nie mam wątpliwości.

Reszta... cóż ciężko w sumie cokolwiek powiedzieć na tym etapie. Mam nadzieję, że masz rację.
[#80] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #71

W niczym. Po prostu mogłoby być mniejsze i ładniejsze, a do tego tańsze ;) i tyle (mam jakiś nawyk miniaturyzowania wszystkiego). AD zarejestrowane?
[#81] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #80

A tak przy okazji, wiadomo coś kiedy vampire 500 się ukaże??
[#82] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Ale normalnie LOL, na ppa-giełdzie już widać, że cena wampirka wzrosła od razu dwukrotnie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:00:50 przez lysyzastary
[#83] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@lysyzastary, post #82

Niecierpliwi niech płacą :) .. wsad jest ogólnodostępny schematy Vampira tez wystarczy trochę pracy i każdy może sobie sam zbudować na własne potrzeby ..
[#84] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@sanjyuubi, post #80

Tańsze, to już wiadomo coś o cenie?
[#85] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #84

http://kipper2k.com/accel600.html przeca to już jest na rynku.
[#86] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@lysyzastary, post #82

Lenistwo lub brak umiejętności kosztują :D
[#87] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@lukzer, post #83

A skąd to można pobrać w wersji do budowy we własnym zakresie ?
[#88] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@lysyzastary, post #85

To to ja wiem. Chodzi o cene polskiej wersji.
[#89] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@KrisbA, post #87

schemat link
[#90] Re: Apollo Phoenix Core v2000 Vampire 600

@Architect1200, post #54

Również chętny
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem