kategoria: A500
[#1] ACA500 + Gotek
Dzisiaj podłączyłem ACA500 do mojej 500-ki. Wszystko działa prawidłowo (z poziomu Amigi podzieliłem kartę CF na partycje, sformatowałem i zainstalowałem Workbench 3.1 - jestem z siebie dumny :)), ale jest jeden dziwny niuans związany z emulatorem stacji (gotek). Normalnie (bez ACA500) gotek działa tak, że z poziomu selectora przypisujemy obrazy dyskietek do slotów, a potem po wybraniu opcji "save and restart" amiga restartuje się i wczytywana jest dyskietka z 1 slotu. Po podłączeniu ACA500 wybranie opcji "save and restart" powoduje, że system się zawiesza. Pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje. Należy wtedy wyłączyć zasilanie i włączyć je ponownie. Komputer uruchomi się i poprawnie rozpocznie wczytywanie dyskietki z 1 slotu. Nie jest to duży problem, da się z tym żyć, ale zastanawiam się czy ktoś jeszcze ma taki objaw i czy sobie z nim poradził ?
[#2] Re: ACA500 + Gotek

@g0trek, post #1

Jaką masz karte CF ? U mnie był podobny objaw przy sandiscu ultra 4GB - co ciekawe przeszło gdy podpiołem aca 1232 O.o Nie musisz wyłączać i włączać zasilania - u mnie wystarczył soft reset z ctr+A+A.
[#3] Re: ACA500 + Gotek

@sunater, post #2

Też mam Sandisk Ultra 4GB. Dokładnie taką:

Na innej karcie nie miałeś tego problemu ?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 22:04:59 przez g0trek
[#4] Re: ACA500 + Gotek

@g0trek, post #3

mam jeszcze tylko "kwiecistego" Kingstona 1GB i maleńką 32Mb karte Canona - na nich żadnych problemów. Jak pisałem problem sie skończył jak dołożyłem turbo - choinka wie dlaczego...
[#5] Re: ACA500 + Gotek

@g0trek, post #1

Najwyraźniej masz problem z ciepłym resetem Amigi przy ACA500, dość typowy. Czy gdy po czarnym ekranie wcisniesz Ctrl +A +A to już dalej się resetuje i działa poprawnie? Upewnij się też, że masz najnowszy firmware w ACA500.
[#6] Re: ACA500 + Gotek

@Jacques, post #5

Macie rację, wystarczy reset z klawiatury, nie trzeba odłączać zasilania. Firmware mam 0.99, czyli najnowszy.
[#7] Re: ACA500 + Gotek

@g0trek, post #6

Problem jest znany i najwyraźniej żadne obejście nie zostało wprowadzone do oficjalnego firmware'u, najlepiej raportuj to sprzedawcy lub Jensowi (np. wątek "ACA500 tested" na EAB).
[#8] Re: ACA500 + Gotek

@Jacques, post #7

Możliwe, że winna jest też procedura resetu zastosowana w pliku Selector.exe
Szkoda, że autor firmware nie rozwija tego oprogramowania.
[#9] Re: ACA500 + Gotek

@Norbert, post #8

@g0trek
Spróbuj zrobić "reboot" (np. ten zawarty w pakiecie ClassicWB) z shella, albo wejść do Early Menu i dać dowolny boot. Jeśli będzie zwiecha, to jest to ten typowy problem ACA500 z niektórymi A500.
[#10] Re: ACA500 + Gotek

@g0trek, post #1

U mnie podobny problem nie występuje - dokładnie taki sam konfig: aca500 + gotek + selector.adf
Z tym, że ja mam CF Kingstona z kwiatkiem. Firmware aca500 to v0.99.
[#11] Re: ACA500 + Gotek

@void, post #10

To bardziej zależy od konkretnej A500 w połączeniu z ACA500 niż od innych dodatków
[#12] Re: ACA500 + Gotek

@Jacques, post #11

To dlaczego na moich 2 amigach (rev 6a i 8a) jest ten problem gdy używam karty sandiska a na Kingstonie i Canonie nie ?
[#13] Re: ACA500 + Gotek

@sunater, post #12

Może niektóre karty dokładają jeszcze inny problem
[#14] Re: ACA500 + Gotek

@Jacques, post #13

Może niektóre karty dokładają jeszcze inny problem

Uroki amigowania ? XD
[#15] Re: ACA500 + Gotek

@sunater, post #12

Faktycznie, na karcie Kingston z kwiatkiem nie ma tego problemu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem