kategoria: A1200
[#1] Podlaczenie dysku HDD do A1200
Witajcie.

Mam taki mały problem.
Dawno, dawno temu w mojej Amidze 1200 montowałem 2 karty CF ( 2x4GB ).
Po wielkich bojach udało się i wszystko ładnie działało i działa, ale mam zbędny dysk SSD na mSATA i postanowiłem go jakoś wykorzystać.

Pamiętam, ze jak instalowałem karty CF to ich maksymalna wielkość mogła być 4GB, a gdzieś mi się obiło o uszy, ze można podmienić scsi.device i można podpinać większe dyski.

Tak więc chciałbym mój 64GB dysk SSD podpiąć i podzielić na partycje.

posiadam teraz cos takiego:




Możecie mi doradzić, czy w ogóle warto się w to bawić i jak to zrobić?
Nie mam jak tego dysku podpiąć do laptopa ..... no chyba ze bym kupił adapter ATA<>USB i wtedy jakoś przez WinUAE - z tym, ze pamiętam, ze z kartami CF to musiałem walczyć na żywca w Amidze 1200 i tylko wtedy to poprawnie działało.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 09:42:13 przez Oxyron
( dlaczego nie widać zdjęć? )

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 09:49:28 przez Oxyron
[#2] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Oxyron, post #1

[#3] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Norbert, post #2

to kwestia kosmetyczna.... przejdźmy do pytań :D
[#4] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Oxyron, post #3

Warto się w to bawić.
Zapomnij ze to ssd i postępuj jak przy normalnym dysku
[#5] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Norbert, post #4

oki oki nie tak szybko.... przecież Amiga z WB 3.1 nie zobaczy całego dysku 64GB, jest ograniczenie do 4GB (to co pamiętam) dlatego wcześniej instalowałem 2 karty CF po 4GB.

Potrzebuje nowy scsi.device , może ktoś podesłać lub dać linka aktualnego skąd to pobrać ? :D
[#6] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Oxyron, post #5

Masz tę Amigę w wieży ? Może Fast-Atę byś sobie kupił. Wtedy z tym Blizzardem ładnie ta Amiga by śmigała.
[#7] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@gilban, post #6

Amigę moja kofaną mam w obudowie klasycznej, jakoś nie rajcuje mnie Amiga w towerze :D

Zresztą myślę, ze moja Amiga 1200 jest dobrze rozbudowana i to jej wystarczy :D
Amiga dla mnie traci sens z wytryskami nie "Amigowymi" w stylu Karta grafiki, SoundBlaster itd.

Amiga ma być Amigą niczym więcej.
Podobnie Amiga 500 - jestem za zamkniętymi systemami i jedyne co akceptuje to rozszerzenia RAMu, HDD no i ewentualnie Blizard1260 i w Amidze 500 Action Replay MK III

Inne typy poprawiania wydajności Amigi to dla mnie profanacja.... której nie akceptuje :D
[#8] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Oxyron, post #7

1260 w A1200 to też profanacja.
Jakoś pewne gierki niestety kochają tą profanację...
Trochę to nielogiczne, bo po co 60-tka z AGĄ
[#9] Re: Podlaczenie dysku HDD do A1200

@Voyox, post #8

Wszystko zależy co rozumiemy przez profanacje .... to ze szybszy jest procek, ze mamy dużo RAMU i scsi to nie profanacja, układy wykonawcze, sa bez zmian no i do tego wszystko wchodzi w standardową Amigę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem