kategoria: A600
[#1] SAKURA 4MB PCMCIA
Witam czy ktoś orientuje się gdzie można kupić kartę PCMCIA SAKURA fast 4MB? bardzo prosze o kontakt prywatny, dziekuje pozdrawiam
[#2] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #1

No widzisz, opchnąłeś na allegro i nie masz. Trzeba było nie sprzedawać .

A tak poważnie, to karty nie są już produkowane i sprzedaż została zakończona.


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 11:49:48 przez strim_
[#3] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@strim_, post #2

a prócz sakury co jest na sprzedaz? chodzi mi zeby miało 4MB wiecej nie musi byc prosze o oferty ... taka zeby mi pasowała do A1200
[#4] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #3

w tej chwili to chyba ciężko coś znaleźć :) ja jestem w trakcie składania sakury we własnym zakresie bo miałem problem ze znalezieniem czegokolwiek. czekam tylko na płytki i pamięci, resztę już mam
[#5] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #4

odsprzeda mi pan 1sztuke? prosze o prywatna wiadomosc
[#6] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #3

Daj ogłoszenie w dziale GIEŁDA albo rozważ zakup karty turbo z serii ACA 12XX gdzie masz znacznie więcej pamięci FASTRam i akcelerację. W RetroAmi dostępne od ręki ACA 1233 lub ewentualnie poczekaj na tańszą opcję ACA 1221 (info o tej karcie TUTAJ)
[#7] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@strim_, post #2

... i sprzedaż została zakończona

No sprzedaż to nie trwała zbyt długo, bo ile? 2 tygodnie jak była sakura
do kupienia to max.
Preorder był dosyć długi, ale te pare sztuk "nadprodukcji" to się szybko
rozeszło a chętnych nie brakuje po dziś dzień.

Ogólnie to sakura 4mb byłaby najlepsza. 4mb wystarczy a nie występują
żadne problemy z kompatybilnością, ryzyko, że potrzebny timing fix na płycie
przy sakurze nie występuje.
[#8] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@Sounder, post #6

Przełom lutego i marca już nastąpił :) Są jakieś nowe wieści o ACA 1221 ?
[#9] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@g0trek, post #8

a czy wiecej pamieci niz 4mb cos daje? bo whdload smiga juz na 4... a co dodaje wieksza ilosc tej pamieci prosze mi wytlumaczyc bo niebardzo sie znam... mi by styklo te 4MB do amigi 1200 szkoda ze nikt z was nie ma :(
[#10] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@g0trek, post #8

Jest ponoć opóźnienie i premiera przełożona jest na maj.
Kolega ITU będzie miał zapewne więcej informacji w tym temacie.
[#11] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #9

Daje ci poczucie wyższości nad posiadaczami 4MB.
[#12] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@sanjyuubi, post #11

Dobre.
[#13] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@JaraB, post #12

tylko poczucie wyzszosci? ;) a whd load bedzie mial lepszego kopa niz nad 4megami? serio pytam
[#14] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #13

Ilość pamięci nie przekłada się na szybkość. Policz sobie, w 4MB zmieszczą się 4.5 obrazów dyskietki, sporo gier ma góra 3 dyskietki, więc nie powinieneś odczuwać braku pamięci. Brak pamieci w WHDLAOD odczuwalny jest przez miganie ekranu, kiedy to whdload musi na chwilę włączyć z powrotem system, aby doładować brakujące dane. NA PCMCIA i tak nie włożysz więcej niż 4MB, bo tylko tyle jest przydzielone fizycznie na ten port w mapie pamięci.
[#15] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@sanjyuubi, post #14

Też jestem chętny na takie 4mb w pcmcia. Jaka była cena tego sakurowego?? Może kolega eross robi nadprogramowe sztuki to bym był 2gi w kolejce ;)
[#16] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@Sounder, post #10

Dziś dzwoniłem do Retro-ami i rozmawiałem zapewne z ITU. I się dowiedziałem, że ACA 1221 na pewno w kwietniu się nie pojawi. A kiedy to nie wiadomo.

Z drugiej strony ja myślę - lepiej by było poszukać do A1200 jakiejś pamięci FAST, ponieważ jest szybsza niż Sacura wkładana do złącza PCMCIA.
[#17] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@zeter, post #15

jedna albo dwie nadprogramowe sztuki bede mial tylko niestety cena na pewno nie bedzie zachwycajaca...nie mialem chetnych na pamieci wiec musialem zaplacic 60 dolcow za wysylke co automatycznie podnosi cene...
[#18] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #17

Skąd żeś brał? Trzeba by przerobić tą Sakurę na 5mils, wtedy można robić to w dirtyPCB.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 19:16:48 przez sanjyuubi
[#19] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@sanjyuubi, post #18

z digikey. w tej chwili tylko oni sprzedaja na sztuki
same plytki to grosze.niecale chyba 25zl za sztuke tylko uruchomienie produkcji w pcb technoservice kosztuje pobad 60zl takze dla pojedynczych sztuk sie nie opyla

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 19:22:09 przez eross
[#20] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #19

O maj gad 200zl wysyłka?? To rzeczywiście drogo może wyjść takie 4mb :) Ile byś sobie liczył za nadprogramową sztuke złorzonej płytki??
[#21] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@zeter, post #20

nie wiem jeszcze. koszt samych czesci plus ta nieszczesna wysylka to wyszlo cos kolo 300zl/szt dokladnie nie pamietam. jeszcze kolega strim zgodzil sie pomoc w zaprogramowaniu CPLD takze i jemu dobra flacha sie nalezy
[#22] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #21

CPLD się bardzo łatwo programuje urjtagiem i klonem xilinx jtag cable III, chyba, że nie masz portu LPT (urjtag obsługuje tez inne interfejsy).
[#23] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@sanjyuubi, post #22

no własnie nie mam lpt. niedawno pozbyłem się stacjonarki i teraz tylko na lapku siedzę.
a budować programator czy go kupować dla raptem pewnie 3-4szt to też się raczej mija z celem
[#24] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #23

Jedna czy dwie sztuki do sprzedania i już są dwie osoby chętne. Trochę szkoda,
że od początku nie zaplanowałeś/zaproponowałeś nieco wiekszej skali.
[#25] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@Andrzej11, post #24

wiesz, początkowo to miałem zrobić tylko dla siebie i dla brata ale kupiłem 4 pamięci bo dwóch się najzwyczajniej w świecie nie opłacało. reszte części zamówiłem w nadwyżce w razie jakby coś stwarzało problemy. nie myślałem nawet o sprzedaży dlatego napisałem, że jak u mnie wszystko się uruchomi za pierwszym razem to będę miał coś na sprzedaż z reszty gratów.
jeżeli znajdzie się trochę osób chętnych to dla mnie nie ma problemu, mogę zamówić więcej części i zrobić te rozszerzenia, może strim zgodzi się zaprogramować więcej.
[#26] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #25

tak jak pisalem ja tez bylbym chetny te 4mb wzias fastu do amigi 1200 panowie ja mam propozycje- troche taniej sprzedawac a bedzie tylu chetnych ze lepiej sie wyjdzie jak drozej i mniej taka moja sugestja... ja jestem chetny na 100% na jedna plytke 4MB fastu, gdyby co czekam na info
[#27] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #26

No ja ewntualnie 2 w kolejce ;) nie wiem kiedy finisz, rozglądam się także w między czasie za pamięcią ale również czekam na info.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 21:46:55 przez zeter
[#28] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@zeter, post #27

w przyszlym tyg mam miec plytki i pewnie pamieci. takze przy dobrych wiatrach jak sie zgadam ze strimem to do konca miesiaca powinny byc zrobione. dam znac na forum jak bede mial cos zbednego
[#29] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@eross, post #28

Bede czekał z niecierpliwością :) Pozdrawiam i proszę pamietac
[#30] Re: SAKURA 4MB PCMCIA

@erhlik, post #29

Przypnę się przy okazji ze swoim pytaniem - dorwałem kartę SRAM 1MB, działa w A600, ale ona ma zasilanie bateryjne. Idzie coś zrobić, żeby to brało prąd z samej Amigi?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem