kategorie: A1200, Minimig, NatAmi, Sprzęt
[#1] FPGA Arcade
Witam, czy ktos juz jest szczesliwym posiadaczem FPGA Arcade?
[#2] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #1

Oprócz testerów chyba nikomu się jeszcze nie udało nabyć tego sprzętu. Na forum projektu nie ma za wiele informacji kiedy w końcu uda się rozpocząć sprzedaż.
[#3] Re: FPGA Arcade

@pamp3rs, post #2

Na forum wiekszosc to beta testerzy, czyzbym byl number 1?
[#4] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #3

Numer 1 w czym?
[#5] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #1

Ja złożyłem pre-order jakieś 1.5 roku temu. Kilka dni temu dostałem info że zaczynają sprzedaż właśnie dla tych którzy wcześniej zamówili. Jako że AGA core nadal niedopracowane to się wstrzymują z zakupem. Zobaczę co i jak nieco później, zwłaszcza że bardziej mi zależy na wersji z daughterboard 060....
[#6] Re: FPGA Arcade

@Dopuser, post #5

u kogo zamowiles? Laurent czy bezposrednio od Mike'a?
[#7] Re: FPGA Arcade

@pamp3rs, post #4

Wplacilem sume, a przesylka bedzie nadana w nastepnym tygodniu.
[#8] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #7

Kurde ja swoj preorder zrobilem dobre 2 lata temu.. musze odkopac maile i sprawdzic.
[#9] Re: FPGA Arcade

@pamp3rs, post #8

Kurde mój order jest z 2011 roku i cisza...
[#10] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #6

Zamawiałem u Laurenta.
[#11] Re: FPGA Arcade

@pamp3rs, post #9

Piszcie po polsku, bo ktoś pomyśli, że rozmawiacie o odznakach. :)
[#12] Re: FPGA Arcade

@sanjyuubi, post #11

order=porządek=zlecenie=zamówienie
[#13] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #7

Widzę w Graffiti, że masz już FPGA Arcade.
Tylko płyta głowna? Podłączałeś pod monitor? Jak się sprawuje?
[#14] Re: FPGA Arcade

@pamp3rs, post #2

A co to jest ?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 20:27:08 przez Dorian3d
[#15] Re: FPGA Arcade

@Dopuser, post #13

Witam, fotka przedstawia płyte FPGA po rozpakowaniu przesyłki. Dokupiłem do tego oryginalny adapter ATX oraz zaślepke (maskownice portów). Wszystko wsadziłem do obudowy ANTEC ISK110 VESA. Nie obyło się bez problemów np. mało miejsca w obudowie, płyta idealnie styka się o laminat bezglośnego zasilacza. Szczerze nie dałem rady jeszcze przetestować na grach, jedynie zainstalowałem os 3.1 na partycji pliku HDF, który uruchamia się bardzo szybko. Pobawiłem się opcjami w OSD i to tyle. Nie udało mi się użyć myszy i klawiatury USB przez przejściówki PS/2. Laurent z Francji podobno przetestował tuzin i żadna nie współpracowała. Po próbach kupiłem mysz i klawiature na PS/2. Wsadziłem karte microSD 32GB na adapterze SD i działa poprawnie. Uwaga też na kable DVI, są z tym problem i ja miałem również. Kupiłem VGA<>VGA i dodatkowo adapter VGA/DVI i zaskoczyło. Po czasie padł mi adapter ATX więc nie mam możliwości używania FPGA w obudowie ale odpaliłem to na dużym 700W zasilaczu DELL'owskim. Na urlopie w PL w Rzeszowie odwiedziłem pare serwisów elektronicznych i podobno padł chip (zreszta jedyny na laminacie) którego nie ma w ogóle w Polsce i jakiekolwiek informacje są w jezyku Chińskim. Tak więc czekam na nowy bo nie chce używać zasilacza większego od FPGA oraz ten nieład w postaci pajęczyny. Odnośnie konfiguracji karty SD. Wgrywasz wsad, pliki ini, oraz kickstart 3.1, ale nie dawajcie tego z Amiga Forever (Cloanto) tylko orygniał z A1200. Można w plikach ini zamienic ścieżki i nazwy plików (wsadu, a także plików HDF dysku twardego). Jak są jakieś pytania to śmiało.
[#16] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #15

Hej,

Dzięki za info. Pytanek pare.

1. Też byłeś zapisany w kolejce i cierpliwie czekałeś, czy dostałeś jakoś poza kolejką? Można zapytać kiedy się zapisałeś?
2. Co jest nie tak w Kicku od Cloanto?
3. Coś wiadomo o daughterboardach z 060?

Dzięki i pozdrawiam,
SokOK
[#17] Re: FPGA Arcade

@Sokok, post #16

1. Czekalem dlugo chyba 2012/13. Pozatym mam staly kontakt z Laurentem I chyba odstapil mi zarezerwowana dla niego. 2. Kickstart Cloanto jest sparowany z kluczem w oddzielnym pliku. 3. Nic nie wiadomo mi tylko tyle ze kto jest FPGA ten jest w kolejce po daughter board bez procka 060. Czy bedzie obslugiwal wersje EC mam nadzieje bo tylko taki mam. Fajnie by miec kontakt do Jakuba. Sorry pisze z telefon.

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 10:45:29 przez luminiac
[#18] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #17

2. Zakodowany kluczem Kickstart można rozkodować pod WinUAE i zapisać do pliku. Opisałem to na przykładzie ROMu diagnostycznego: link.
[#19] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #17

Dzięki śliczne. Ja zapisałem się w październiku 2012.
[#20] Re: FPGA Arcade

@Sokok, post #19

SysInfo 3.24 wykazał:

A) Mips 2.75, Dhrystones 2638, 52.80 MHz
B) Mips 2.66, Dhrystones 2553, 20.80 Mhz
C) Mips 1.81, Dhrystones 1737, 20.80 Mhz

Konfiguracja w panelu OSD:

A) CPU TYPE: 68020, CPU SPEED: Turbo+Cache, CHIPSET TIMING: FASTEST, CHIPSET AGA
B) CPU TYPE: 68EC020, CPU SPEED: FAST ~32MHz, CHIPSET TIMING: FASTEST, CHIPSET AGA
C) TYPE: 68EC020, CPU SPEED: A1200 ~16MHz, CHIPSET TIMING: FASTEST, CHIPSET AGA
[#21] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #20

Te wszystkie wyniki poszły z SysInfo bezpśrenio z dyskietki adf, a teraz uruchomilem pod worbenchem 3.1 (wyniki odpowiednio do konfiguracji powyżej):

A) Mips 3.35, Dhrystones 3215, 56.50 MHz
B) Mips 3.22, Dhrystones 3092, 22.60 MHz
C) Mips 1.82, Dhrystones 1751, 22.00 MHz

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2015 23:25:33 przez luminiac
[#22] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #21

a jest jakies ustawienie maksymalne by bylo wiecej mipsów ? Czy tylko to co napisałes ?
[#23] Re: FPGA Arcade

@djpiotrs, post #22

Wypisane są maksymalnymi. Można ustawić typ cpu na: 68000, 68010, 68EC020, 68020 oraz prędkość A500 ~8MHz, A1200 ~16MHz, FAST ~32MHz, Turbo+Cache. Natomiast chipset to: AGA, ECS, OCS-A1000, OCS-A500. Chipset Timing: Fastest (najszybszy), Accurate (dokładny).
Jeśli chodzi o ram to CHIP < 2MB, SLOW < 1.5MB, FAST < 8MB, XRAM 48MB CHIP lub 48MB FAST.

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 20:06:42 przez luminiac

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 20:07:49 przez luminiac
[#24] Re: FPGA Arcade

@luminiac, post #23

Moze kogos zainteresuje, prezentacja Jima Drew:

https://m.youtube.com/watch?v=IPsxtaxYndQ
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem