kategoria: A500
[#1] Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?
Witam.... kompletuje, kompletuje i kompletuje i ręce opadają.

ale wracając do tematu....

mam dylemat odnośnie stacji dysków. Już sam nie wiem co zrobić a jest kilka opcji:

Opcja 1 - Kupić jakać stacje PC i ja dostosować
Pytanie 1 - Jak już to jaką stacje PC polecacie do takiego zabiegu ?

Opcja 2 - kupić oryginalna stacje i raczej to będzie stacja pełnoletnia
Pytanie 2 - Jak już kupować to jaką? (są przecież różni producenci)

Pytanie 3.
Mam stacje przerobioną SONY MPF920 i mam z nią problemy - raz działa dobrze a innym razem ma problem - czyli zakładam, ze czyta tylko "najlepsze dyskietki" macie jakieś pomysły jak ją poprawić - zwiększyć czułość głowicy albo coś... może nie wiem regulacja głowicy ... doradźcie coś :D

a)
[#2] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@Oxyron, post #1

Można zamówić w AmigaKicie nową stację ale z wysyłką i ich jakimiś dziwnymi opłatami wyjdzie około 150 zł.
Ważna jest jakość nośnika - niestety dyskietki które mają x-lat nie są już w tak dobrej kondycji - rozmagnesowują się.
Można u mnie zamówić Goteka (już Cię wpisałem na listę), kupić u Lotarka HxC (będzie 3 razy drożej niż u mnie), kupić RaspberryPi + zrobić mod aby działał jako FDD do Amigi (można zapisać na raz max 4 dyskietki - to duże ograniczenie).

Niestety każde z rozwiązań ma jakieś wady. Trzeba się zdecydować które wady są akceptowalne...
[#3] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@Oxyron, post #1

Oryginalna stacja wewnętrzna nie będzie Ci potrzebna, bo większość stacji od PC da się przerobić i będą działać, jak oryginalne stacje Amigowe (linki do stron z opisami przeróbek są na forum).

A jak byś chciał stację zewnętrzną, to możesz zamówić tą: link
[#4] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@RomanWorkshop, post #3

Takie obudowy z blaszki 0,5 - 1.0 mm ocynk mogę zrobić u Siebie w pracy.... obudowę wypalić laserem, zagiąć ja na krawędziarce a na koniec dać do malowania proszkowego wg koloru z palety RAL.
Takie rzeczy mogę na pęczki zrobić. pozostaje więc tylko kwestia samej stacji PC.
Która wiec stacje PC najprościej przerobić?
[#5] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@Oxyron, post #4

To nie jest sama obudowa z blachy tylko kompletna zewnętrzna stacja z interfejsem, który umożliwia również podłączenie dowolnego emulatora jako DF1, DF2 lub DF3 na złączu DISK DRIVE. Każdy może wszystko zrobić, tylko pozostaje kwestia czy wyjdzie to taniej, niż bardziej masowa produkcja...

Każdą stację od PC przerabia się podobnie prosto, pytanie jaką masz? Nie zapominaj o opcji "Wyszukiwarka" na forum, bo ten temat był wałkowany nie raz i to nie tylko na tym forum, ale i na zagranicznym EAB.
[#6] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@Oxyron, post #1

Pytanie 3.
Mam stacje przerobioną SONY MPF920 i mam z nią problemy - raz działa dobrze a innym razem ma problem - czyli zakładam, ze czyta tylko "najlepsze dyskietki" macie jakieś pomysły jak ją poprawić - zwiększyć czułość głowicy albo coś... może nie wiem regulacja głowicy ... doradźcie coś :D


Najlepiej jakbyś porobił testy w X-Copy z tymi "dobrymi" dyskietkami. Sprawdź, czy podczas odczytu za pomocą opcji Checkdisk pojawiają się jakieś błędy, może być tak, że pojawi się błąd na czerwono a po chwili zmieni się na zielono. Przetestuj kilka takich dyskietek i zobacz, czy nie pojawiają się na nich błędy w różnych miejscach.
Potem sprawdź prędkość napędu za pomocą opcji DiskSpeed. Jeśli wartość za każdym razem jest zbliżona, to OK, jeśli występuje duża rozbieżność, to prawdopodobnie trzeba w stacji wymienić kondensatory.
[#7] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@SuperBuster11, post #6

Oki sprawdzę tak jak mówisz, z tym, ze na stacji to jest pełno kondensatorków i wszystkie SMD. I choć nie mam problemu z lutowaniem/rozlutowywaniem to jednak niektóre rozmiary elementów mnie dobijają robię taki jeden projekt dla Commodore 64/128, właśnie siedzę teraz nad assemblerem i programuje AtXmege128 i czeka mnie jeszcze lutowanie jednej malej płytki (4mm2x79mm)na której mam 120 szt. elementów 0402 i nie mogę złapać weny na lutowanie. na głównej płytce miałem ponad 30 szt tych malusich elementów i była niezła zabawa



i ta mała która czeka na wenę



Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 06:43:07 przez Oxyron
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?
[#12] Re: Stacja dyskow do amigi 500 - co zrobić ?

@Oxyron, post #7

Nie doczytałem wcześniejszych odpowiedzi, proszę o skasowanie wpisu

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 21:51:44 przez elroy

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 21:52:43 przez elroy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem