kategoria: A600
[#1] Warto kupić? Do ilu?
Siema!
Znalazłem fajną aukcję tzn tak mi się wydaje i powiem szczerze że trochę się napaliłem na ten zestaw:
http://allegro.pl/mega-zestaw-commodore-c64-c-64-amiga-a600-600-i5198744643.html
Nie wiem tylko ile to wszystko jest warte żeby bezsensownie nie przepłacić. Do ilu warto licytować? Pewnie bardziej się znacie na cenach, bo ja póki co jestem laikiem. Od dłuższego czasu przeszukuję allegro i zdecydowałem się właśnie na tą aukcję, ale może polecicie mi coś lepszego? Najgorsze jest to że zasilacz musiałbym kupić osobno, znacie kogoś kto chciałby sprzedać? O ile wogóle uda mi się wygrać tą aukcję

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 22:12:11 przez Maciek669
[#2] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #1

co do zasilacza, zawsze możesz sobie tymczasowo przerobić pecetowy ATX
[#3] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #1

Poza joystickiem nie ma niczego nadzwyczajnego.nic nie sprawdzone.50 pln za commodorka i 150 za szescetke.
[#4] Re: Warto kupić? Do ilu?

@snajper, post #2

Ale wtyczka w amidze jest 5pinowa, a w zasilaczu chyba chodzi ci o tą 4 pinową wtyczkę?
[#5] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #1

Nie rozumiem w ogóle takich pytań.
Jak to "ile warte"? Tyle ile jesteś skłonny za to dać.
Jeden znajdując takie coś wywaliłby na śmietnik i nie dał nawet 2 zł a inny byłby w stanie zapłacić 2000 zł.
Takie odpowiedzi dostaniesz. Ktoś napisze, że nie jest warte złotówki inny, że nawet 1000 zł.
Sprzęt retro jest wart tyle ile nabywca jest skłonny za niego dać. Rynek sam dyktuje wartość.
Jeżeli ktoś wylicytuje to za tysiąc zł to znaczy, że tyle to było warte.
Więc licytuj kalkulując ile jesteś skłonny wydać na ten sprzęt.
Wbrew temu co niektórzy by chcieli nie ma katalogu cen używanych Amig.
[#6] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #4

wtyczkę trzeba sobie sklecić samemu, da się z pinów wziętych z wtyki DIN takiej jak w starszych klawiaturach do PC były.
[#7] Re: Warto kupić? Do ilu?

@simka113, post #3

simka113, to w takim razie według Ciebie cena już jest za wysoka? To chyba dam sobie spokój. Przyznam się że skusił mnie fakt że w zestawie są 2 jednostki, miałbym za jednym zamachem więcej do zabawy btw, co z tego że niesprawdzone nawet jeśli miałbym coś naprawiać to zrobiłbym to z przyjemnością for fun.

lekarz_med, ok, masz rację. Po prostu chciałem się poradzić kogoś kto się bardziej zna na cenach takiego sprzętu żeby za bardzo nie przepłacić.
[#8] Re: Warto kupić? Do ilu?

@lekarz_med, post #5

Ale ściemniasz, pewnie to Ty wystawiłeś to na sprzedaż. :D
Skoro tak jest "Gentelmen-sko", to dlaczego znajdują się cwaniacy, podbijacze cen?
[#9] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #8

@Kamikadze ..też tak myśle :)

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 23:26:37 przez pabloz
[#10] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #8

.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 23:26:21 przez pabloz
[#11] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #8

.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 23:26:06 przez pabloz
[#12] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #8

"jakieś 10 lat temu działały aż miło"
10 lat temu dzialalo a pozniej przylecialo UFO i zepsulo.

"Magnetofon raczej niesprawny, ale może przyda się na części"
no tak bo, przeciez PODLACZENIE magnetofonu do C-64, wcisniecie poszczegolnych przyciskow i sprawdzenie czy wszystkie reaguja i walki przewijaja to wielka sztuka.

"Amiga 600 niestety nie sprawdzana, bo zagubiłam gdzieś zasilacz"
zasilaczowi wyrosly egzonogi i opuscil strych samoistnie.

"cartridge nie sprawdzane"
no tak bo, przeciez PODLACZENIE kartridza do C-64 to tez problem.

a tu ciekawostka sprawdzone kartridze do Pegasusa. Czyli jedne kartridze mozna wcisnac w gniazdo a inne juz nie...


A wiec ogolnie z tego co mozna wyczytac "miedzy wierszami" ogloszenia cena zestawu powinna wynosci gora 170zl.
200zl to juz przeplacanie, jak komus nie potrzebne pieniadze (szczegolnie bogaczom haha) to niech placi wiecej OK
[#13] Re: Warto kupić? Do ilu?

@lekarz_med, post #5

"Nie rozumiem w ogóle takich pytań."

Gdybys czytal ksiazki a nie tylko zajmowal sie handlem siedzac 24h/dobe na allegro/ebay itp. itd... to pewnie wiele rzeczy bys zrozumial.
[#14] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #8

Tym bardziej że konto zostało założone WCZORAJ !

Data rejestracji: 2015-03-27 21:31:25

Handlarzyna jak nic szeroki uśmiech
[#15] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Art, post #14

Kolejny bedzie zakladal komisje sledcza i wydawal werdykt kto wystawial, dlaczego i za jaka cene moze wystawic a za jaka nie.
Dlatego ja od dawna polaczkom nic nie sprzedaje wiec zlego handlarzyny musisz szukac dalej.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 07:53:35 przez lekarz_med
[#16] Re: Warto kupić? Do ilu?

@selur, post #13

Ban sie selerowi skonczyl i znow zaczyna ujadac.
Uwazaj bo za wycieczki osobiste kolejny rok bez ppa posiedzisz

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 07:51:57 przez lekarz_med
[#17] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Art, post #14

Jeśli podłączony magnetofon nie działa, to prawdopodobnie jest uwalony zasilacz (brak przemiennego 9V). Z tego powodu nie będzie działał też dźwięk. Ogólnie słaby ten zestaw. Trzeba dokupić dwa zasilacze, Amiga może się okazać niesprawna a cena przekroczyła już 200zł.
[#18] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #1

Kolejne idiotyczne pytanie
[#19] Re: Warto kupić? Do ilu?

@selur, post #12

Tak, to jest sprzęt prawie niesprawdzony. Amiga może być uszkodzona. A to że C64 się odpala nic nie znaczy. Może mieć uszkodzony port na cartridże, a wtedy jest masakra z ładowaniem turboloadera z kasety, a jeżeli jeszcze kaseciak wysiadł to już porażka. Może mieć też uszkodzony dźwięk, gdy ktoś podłączał go na załączonym do wzmacniacza. Wtedy nie uruchomi się część gier (np. Pole Position) no i co to za radocha bez dźwięku.
Ja jakbym sprzedawał sprawny, to nagrałbym film i wrzuciłbym na YT.
[#20] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Andrzej Drozd, post #19

Ja dostałem C64 od znajomego - wszystko cacy, bielutki, niby wszystko sprawne, już miałem kupować sobie s2diec do tego. Na szczęście jeszcze pobawiłem się magnetofonem, podłączyłem się z lapkiem do głowicy i heja ładować gierki kasetowe. Okazało się, że wgrywanie każdej gierki kończy się syfem. Owszem, gierki ładują się, można potem wpisać RUN, uruchamiają się intra pirackie, po czym same gierki wywalają krzaki na ekranie. Gra dźwięk, ale jak grać skoro nic nie widać. Także przestrzegam przed kupnem C64 "sprawnego" na podstawie fotki ekranu Basica.
[#21] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Art, post #14

Ja nie sprzedaję tego zestawu, tylko zastanawiam się nad kupnem. Skoro piszecie że cena już przerosła realną wartość przedmiotu to sobie odpuszczę.
Akurat jak sprzęt jest niesprawdzony to czasem warto zaryzykować, jeśli ma się trochę wiedzy, bo sprzedający z reguły g...o wie o tym co sprzedaje wtedy można tanio wyrwać coś dobrego.
A co sądzicie o tym zestawie: http://allegro.pl/commodore-amiga-a600-i5192517498.html ?
Albo o tym: http://allegro.pl/commodore-amiga-a-600-akcesoria-i5188807203.html ?
[#22] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #21

Obie aukcje wydają się OK, bo oferta nie jest prywatna tylko firmowa i sprzętu nie sprzedaje np. Zuzia5200 czy ZenekMonter666

Pierwsza firma sprzedała bardzo dużo rzeczy, jednak ma około 200 zażaleń na czerwono i odstrasza napis "(NIE PRZYJMUJEMY EWENTUALNYCH ZWROTÓW)". Czyli sprzęt trzeba traktować jako "na części."
Druga oferta wydaje się całkiem OK. Zapytaj drugiego sprzedającego o filmik.

Dodane, sprawdź jeszcze pozytywne komentarze, czy nie jest to czasami celowa masówka.

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 09:19:48 przez Andrzej Drozd
[#23] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Andrzej Drozd, post #22

Słabią mnie te wpisy z kont firmowych - nie przyjmujemy zwrotu.
Do 14 dni można zwrócić, a żeby było śmieszniej to jeszcze koszta wysyłki muszą zwrócić, więc nie wiem po co to piszą
[#24] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #21

Akurat jak sprzęt jest niesprawdzony to czasem warto zaryzykować, jeśli ma się trochę wiedzy, bo sprzedający z reguły g...o wie o tym co sprzedaje wtedy można tanio wyrwać coś dobrego.


Oj, bardzo możesz się przejechać na takim myśleniu, w 90-95% przypadków to znaczy, że sprzedający doskonale wie, że sprzęt jest zwalony lub wybrakowany, a Ty nie będziesz miał prawa do zwrotu, bo przecież było w opisie, że niesprawdzony i potem jeszcze dostaniesz info, że nikt Ci nie kazał niesprawdzonego kupować. Przeszukaj forum pod tym kątem, oj znajdziesz trochę postów na temat różnych sprzedawców na allegro, oj znajdziesz... Albo tekst - 10 lat temu działał, no na pewno działał, ale teraz nie działa, a ja nie mam zasilacza żeby sprawdzić (a zasilacz wystawiony na innej aukcji albo innym OLX, a środku kompa płyta przeżarta kwasem z rozlanej baterii, więc najlepiej napisać niesprawdzony i jeszcze nie dawać fotek od środka).

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 11:10:10 przez lysyzastary
[#25] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Maciek669, post #21

Tę drugą amigę to zdaje się ja kupię.
Bo 3godź się zostały i cisza, a ja więcej nie dam.
[#26] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Kamikadze, post #25

O tym co myślicie?
link

Szukam jakiejś Amigi do gier - priorytetowo The Chaos Engine, Darkmere, Alien Breed, Cadaver i Centurion. Zapewne będę ją w przyszłości dopalał i wtedy chciałbym pobawić się też w jakieś oprogramowanie.

Taki zestaw w boksie to ile może być wart? Zamierzam złożyć propozycję sprzedawcy.
Ponadto - czy to prawda, że z punktu widzenia gracza OCS/ECS jest lepszym wyborem niż AGA?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 16:26:42 przez Geekboy68k

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 16:27:03 przez Geekboy68k
[#27] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Geekboy68k, post #26

Zależy w co chcesz grać, jeśli w gry wymagające AGA, to jednak OCS nie jest najlepszym wyborem. Dzięki WHDLoad chyba jednak lepiej zaopatrzyć się w A1200 z Fastem, lub jakimś tanim 030 i grać wygodnie na takim zestawie.
[#28] Re: Warto kupić? Do ilu?
Zamiast trollować, może ktoś odpowie mi na moje pytanie?
[#29] Re: Warto kupić? Do ilu?

@Geekboy68k, post #26

Jeśli cena nie skoczy powyżej 350 zł (choć dla mnie to i tak dużo, jak za A600), to bym brał, tylko że zasilacz ma angielską wtyczkę, trzeba będzie przerobić, albo zastosować inny zasilacz.

No i przydałby się kick co najmniej 37.350 ;)
[#30] Re: Warto kupić? Do ilu?

@SuperBuster11, post #29

Nie ma potrzeby przerabiać wtyczki. Wystarczy kupić przejsciówke za kilka
zł. A ten zestaw jak najbardziej ok. The wild, weird and wicked. Zasilacz jest
cięzki, myszka ciekawe ze do a600 dodali myszke taka jak wczesniej dodawali
do a500? No i pewnie made in England, kto wie moze i jakosc lepsza. Zapytalbym
sie sprzedawcy, czy plomba gwarancyjna jest nienaruszona.


Ostatnia aktualizacja: 29.03.2015 00:04:01 przez Andrzej11
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem