kategoria: Sprzęt
[#271] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@wsklive, post #270

No jak kto woli. Ja osobiscie `ryzykuje` i czekam na Ferrari.
[#272] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@wsklive, post #270

To zapisuj sie na Vampire, wyglada ze wysylka startuje jutro.

Hi All,

I am very busy, if you have set me a email requesting one then you are on the list. and i am working through it in chronological order. I have 10 boards done that will be mailed tomorrow and then i am waiting for the bigger order to arrive. As i work through the list i will send emails out to those at the top. Even with the preorder handled by Majsta there has been a huge demand so we will work through it.
[#273] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Sir_Lucas, post #262

To nie dosbox tylko ScummVM (nawet pisze jak byk), a to zupełnie co innego (nie emuluje tylko uruchamia natywnie obsługiwane gry).
[#274] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #273

@MadMan15
@sanjyuubi
Macie racje Panowie. Jestem chyba jakiś nieprzytomny dzisiaj. Pisze przeciez, ze chodzi o Dosboxa, a ja wrzucam Scumma. Tak czy inaczej, nieźle to chodzi. Jak się wrzuci stery gfx to bedzie jeszcze lepiej.
[#275] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Sir_Lucas, post #274

Na Vampire będzie pomykało. Tak się zastanawiam, co można zrobić z PC Taskiem na Vampire, może by dało rady w coś pograć? Ktoś kiedyś włączał Tomb Raidera na winUAE z JIT (prędkość dla masochistów, ale działało).
[#276] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #275

To był Tomb Raider na 040 i pc-task, na winuae i jit powinno chodzic normalnie.
[#277] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Sir_Lucas, post #274

Tak, niestety z tego co wiem w vampirach wysyłanych obecnie jest core bez grafiki. Producenci vampira muszą się dogadać co do licencji na P96 z autorami.
[#278] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@madman15, post #277

Dogadają się. Najgorsze jest to że w świecie Amigi, takie Picasso 96 to istny cud. I te cudowne prawa autorskie to także chronią. Normalnie parodia. 😂
[#279] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #278

Ja nie wątpię że się dogadają, tylko wymaga to jeszcze nieco czasu. Do tego sam sterownik póki co jest we wstępnej wersji i obsługuje 1 czy tam 2 rozdzielczości (stąd każdy filmik jest w 800x600).
Moim zdaniem lepiej żeby na razie popracowali nad tym, a wsad z grafiką i sterownik udostępnili jak wszystko będzie zapięte na ostatni guzik.

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:49:43 przez madman15
[#280] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #278

Niech lepiej pogadają z programistami amigowymi i zrobią własne API, które będzie można rozwijać, a nie pchać się w jakieś licencjonowane dinozaury (ewentualnie bounty na wykupienie źródeł).
[#281] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #280

a ten SAGA to co to jest ? Super AGA - jeśli tak to po co p96 ?
[#282] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #280

Z Cybergraphix 4 to chyba się ni3 da nic zrobić, może faktycznie jest szansa na pozyskanie/uwolnienie źródeł P96?
[#283] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@djpiotrs, post #281

ten akcelerator ma jakiąś SAGA'tę?
nie pomyliło Ci się z śp. Natami?
[#284] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@XoR, post #283

Ma mieć.
[#285] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@madman15, post #284

FINALNA WERSJA GOTOWA
Link 1
link 2
link 3

Jestem pod wrażeniem, naciskamy i jest OK
[#286] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #285

Gdyby Amiga działała tak w 97 roku, to dzisiaj na tym forum pisalibyśmy pewnie z zupełnie innych komputerów :)
[#287] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Duracel, post #286

Gdyby Amiga działała tak w 97 roku, to dzisiaj na tym forum pisalibyśmy pewnie z zupełnie innych komputerów :)


Gdyby tak działała w 97 roku, to wtedy kupiłbym Amigę, a nie peceta...
M.
[#288] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@moneo, post #287

No ale tak nie jest niestety .
Nie mam co gdybać
[#289] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Duracel, post #286

Jest rok 2016 - siedzimy na forum ppp.pl (Polski Portal Pecetowy) rozmawiając o wysokich cenach klawiatur DIN, procesorów 486 Overdrive i zabytkowych monitorów VGA, konfiguracji ostatniej wersji DOSa i Windows 3.1, scena pisze dema i robi grafikę w rozdziałce 320x200x256 kolorów albo 640x480x16 kolorów, strim przedstawia projekty:
- interfejsu klawiatur bezprzewodowych od Amigi do DIN i PS/2,
- przejściówki SIP-SIMM bo SIPPy są nieosiągalne,
- scanhalfera do współczesnych płaskich monitorów Commodore,
- majsta właśnie wypuszcza wkładaną w gniazdo Socket 3 ultraszybką turbinę na FPGA, szybszą od łabędziego śpiewu pecetów lat osiemdziesiątych - NexGena 5x86...
a my zastanawiamy się jak pięknie wyglądałby świat gdyby takie cudo ujrzało światło dzienne 30 lat temu. ;)
[#290] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Jenot, post #289

Zabiłeś mnie, zwłaszcza tym scanhalferem :D
[#291] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Jenot, post #289

To samo mialem pisac. Jakby Amiga w 1997 roku tak dzialala i teraz zdominowala by swiat to najprawdopodobniej teraz niemal, ze wszyscy siedzielibysmy na forum pecetowym :)
[#292] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sordan, post #291

...taaa i co 10 z nas na swoim wypasionym Pentium 1 odpalałby Glooma 5 i się cieszył, że też się da OK
[#293] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Czy ktoś wie kiedy majsta zacznie wysyłkę vampirków z preorderu.?
A może już ktoś ma :)
[#294] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@harrik, post #293

Już zaczął.
http://www.amibay.com/showthread.php?71144-Vampire-600-V2-Amiga-600-FPGA-accelerator-Pre-order
Zjedź sobie na dół i zobacz listę preorderów, zaczęły pojawiać się daty wysyłki przy ksywach.
[#295] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@radzik, post #282

Z Cybergraphix 4 to chyba się ni3 da nic zrobić, może faktycznie jest szansa na pozyskanie/uwolnienie źródeł P96?

jest aros cybergraphics, kompatybilne z cgx3, ktore na arosie 68k lyka sterowniki do p96. rozwiazanie wlasciwie idealne. tyle tylko trzeba by ktos przeportowal to na os3, albo by podkrecic arosa tak by sie mogl stac priorytetowym systemem operacyjnym na igh-end amigi. ale jesli sie tym nie ma kto zajac, to watpie czy uwolnienie zrodel p96 cos dalo.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 12:03:19 przez wawrzon
[#296] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Don_Adan, post #272

A da się jeszcze to zamówić, lub ew. zamówić to wspólnie z jakimś forumowiczem?

Niestety, nie mogę się mailowo dogadać z twórcą. Coś mi się właśnie wydawało, że nie odpisuje z powodu urwania głowy.

Bo na samej karcie dość mocno mi zależy. Przy obecnej ilości ramu na Furii, nie wyciągnę w Lightwave3D większych rozdzielczości przy takiej ilości polygonów/obiektów jakie mam zamiar wykorzystywać...
[#297] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Jedras, post #296

Nie mam Amigi 600 (a szkoda), to bym dołączył do zakupu karty.
Czekam wytrwale na wersję do A 1200.
Czy ktoś wie jak karty trafią do klientów, czy będzie jakaś oficjalna "premiera"?
Fajnie jakby ktoś jakąś porządną reckę skumulował. Warto potestować jakieś Black Crypty itp..
[#298] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #297

Takie rzeczy najlepiej potestować na Cywilizacji, UFO, Frontierze.... ;)

(Choć parę dni temu widziałem, że Duke3D na tym całkiem przyzwoicie chodzi) :)
[#299] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #297

Karty do A600 już powoli trafiają do nabywców.
[#300] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@madman15, post #299

Cieszta oczy :)



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem