kategoria: Sprzęt
[#361] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #360

Mylą się i nie dbają o swe zdrowie.
Wiem jednakże, że dla amigowca 5fps potrafi być płynne :P
[#362] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #356

Na tym filmiku chodzi to o wiele płynniej niż oryginalny Breathles na mojej 030/56 MHz.
Więc patrząc na tego Duke dałoby się grać, w Breathles to masochizm...

@Michalmarek
dla amigowca 5fps potrafi być płynne
Trochę się nagrałem w amigowe fpsy. Najwięcej na CD32/ProModule 8 Fast+68882 50MHz
Standardowy procek 020-14 Mhz był tak szybki że w większości gier było owe 5 fps.
Więc trzeba było robić okienko wielkości widokówki i nosem dotykać monitora.
No to była frajda...
Ale niektóre gry chodziły znośnie, właśnie Breathless łaził tam lepiej niż na tym co mam teraz, może wykorzystywał FPU, Gloom także działał normalnie.
AB2 TKG to była masakra nad masakrę. Gra potrzebowała ze 200 MHz a oni ją dali amigowcom.
To co widzę na tym Vampirku naprawdę robi wrażenie, nawet 060 tego nie potrafi, przynajmniej to co pooglądałem na sieci...

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 17:53:31 przez Voyox
[#363] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #361

Pograj sobie w Plants vs Zombies 2 na Ipadzie, cos po 100 levelu, zobaczysz mniej niz 5 fps, na tym "super" sprzecie.
[#364] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #362

Oczywiście, że Vampir robi wrażenie. Ba, wywala z trampek. Jednakze wszystko ma swe granice. Jesli cos nie działa wystarczająco dobrze to po co się męczyć. Dla mnie niepojete było właśnie jak ktoś może zadreczac się (bo trudno to nazywać graniem) jak coś działało/dziala w kilku fps. Ten Duke3d kilkanaście klatek wyciaga ale to zbyt mało do przyjemnego grania. Zresztą, jak wspomniałem, po co się męczyć skoro ta wyższa rozdzielczość bardzo mało wnosi a gra śmiga (>25fps) w 320x200. Dzis to nie czasy Spectrum, gdzie co druga gra działała w kilku fps. Granie z odświeżaniem mniejszym niż te min. 25 fps to rzeź dla oczu i blednika.
[#365] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #362

AB2 TKG to była masakra nad masakrę. Gra potrzebowała ze 200 MHz a oni ją dali amigowcom


Ja grałem na 040/40 i było super , masakra to była jak odpalałem na a1200 z rozszerzeniem pamięci. Na 040 to była już rewelacja - tak to pamiętam.
[#366] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #362

niż oryginalny Breathles na mojej 030/56 MHz.

Breathless w wersji 1.1 powinien być grywalny na Twoim sprzęcie, działa ponad 20% szybciej niż wersja 1.0.
[#367] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@waldiamiga, post #366

Muszę sprawdzić. Mam zaległości w Amigowaniu na klasyku
Ze jeden miesiąc ami odpoczywa...Śpioch i jej smutno jest.
Jak pokaże się Vampirek do 1200 to chyba bezwłocznie będzie więcej w użytkowaniu...
[#368] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@djpiotrs, post #365

To lepiej nie odświeżaj sobie tych wspomnień
[#369] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #362

Przeszedłem Alien Breed 3D II: The Killing Grounds na A1200 + Blizzard IV - 030/50MHz na telewizorze czarno-białym (bo odbierał PAL). Gra bardzo trudna. W mojej opinii klimatem i różnorodnością przeciwników i scenerii dystansuje pierwowzór - Dooma.

Wtedy przez wiele lat moim głównym monitorem do A1200 był monitor VGA, który nie odbierał PALu. Na co dzień pracowałem albo grałem w gry PD. Od Święta (np. w Sylwestra) przenosiłem sobie do pokoju telewizor brata by pociupać w gry.

Mimo, że pogrywałem również w Quake, Quake 2 na PC, to zawsze wracałem do Glooma, czy Alien Breed 3D II z przyjemnością.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 20:46:38 przez Hexmage960
[#370] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Hexmage960, post #369

No to trzeba kiedyś zrobić sesję tym bardziej że mój monitorek ładnie prezentuje obraz.
Jak sie od niego odsunę na 1,5 metra to i pixelozy w Gloomie nie zobaczę
[#371] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Hexmage960, post #369

Telewizory SECAM odbierały obraz PAL jako czarno-bialy.
[#372] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Hexmage960, post #369

Na VGA można było spokojnie pograć. Przez długi czas używałem takiej konfiguracji. Civilization, RailRoad Tycoon, Colonization, DukeNukem3D, Doom, Allied General - Warcraft niestety działał dość słabo - ale Settlers2 już śmigało. W Glooma też chyba można było zagrać...

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2016 21:11:25 przez Ocelot
[#373] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Norbert, post #371

To był taki mały czarno-biały telewizorek z anteną. Już nie pamiętam, czy był PAL czy SECAM.
[#374] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Ocelot, post #372

Na tym VGA pogrywałem głównie w proste gry PD, które działały na promowanym ekranie. W gry, które wymieniłeś, na Amidze nie grałem.
[#375] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Hexmage960, post #373

Każdy TV SECAM odbieral PAL jako czarno-bialy
[#376] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@_arti, post #368

No dokładnie szeroki uśmiech bo masakrą było zbieranie na apollo 040/40
[#377] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@_arti, post #368

Ja też przeszedłem AB3D2-TKG na 040/40 i było ok. Jedyne co - to na niektórych planszach trzeba było albo zmniejszyć okno albo 1x2 pixela włączyć. Miałem jakąś spatchowaną wersję - która chodziła naprawdę ok. Inna sprawa, to że gra była naprawdę trudna. Ale przynajmniej frajda wysoka :)
[#378] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@baderman, post #377

Na Aminecie widziałem źródła tego gniota.
[#379] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Hexmage960, post #373

Chyba wiem o którym mówisz, był szary i u góry miał pokrętła, dość popularny model.
[#380] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

[#381] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #380

Czyżby produkcja V2 miała zostać komuś zlecona?
In a week or so production will increase and it will be much faster because of various things but I ll talk about that when all is set.
[#382] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@jimmy, post #381

Witam, a da się na niego jeszcze zapisać?
[#383] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@ryshard, post #382

[#384] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@madman15, post #383

Czy ktoś orientuje się jak obecnie wygląda sprawa zamówień Vampira do A600?
[#385] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Pentanteles, post #384

W chwili obecnej produkcja V600 troszkę odstaje - kipper ma chyba jakieś problemy natury zdrowotnej. W tej chwili najszybciej idzie V500 od majsty (w zasadzie z fabryki).
[#386] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@pisklak, post #385

Wg mnie w ogóle nie idzie.
[#387] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@tbone, post #386

Czy warto jeszcze czekać na pojawienie się kolejnej partii Vampira?
Nie udało mi się znaleźć żadnej oferty...czy zamiast tego warto zainwestować w FurięEC020?
[#388] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Pentanteles, post #387

Zamiast vampire polecam winuae , taniej łatwiej szybciej tez emulator jak vampire
Ale nie potrzeba starego zasilacza czytaj płyty głównej amigi
[#389] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Pentanteles, post #387

Do A600 na razie z Vampirami będzie kłopot, Kipper zrezygnował z produkcji, ciężko powiedzieć kto teraz przejmie pałeczkę, może ta sama firma, która produkuje V500. Furia jest ok, polecam osobiście, ale V600 to sprzęt z innej bajki, zupełnie nie ta liga produktu. Aczkolwiek nie jest bez wad osobiście. Poczekaj na wyjście Gold3, tam ma być dużo poprawek i usprawnień. Wtedy zdecydujesz. A Blendorowi polecam do nicku dopisać AntyVampir
[#390] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@kwaku85, post #389

Blendorowi polecam do nicku dopisać AntyVampir

Chyba antywszystkocosiedoamigirobi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem