kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@lukzer, post #5

HDMI?


OK

link
[#32] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #31

Pytanie: przez jaką przejściówkę podłączył klawiaturę na filmie z linku co zapodałeś?
[#33] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@QkiZ, post #32

Elbox
[#34] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #31

Póki co to wygenerował tylko obraz testowy, w ostateczności będzie można użyć tego tylko jako wyjście karty RTG. Dla workbenchowców, to może być dobre rozwiązanie, a dla giercowników z żadne.
[#35] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Dorian3d, post #33

Elbox Jedyne z klawiaturą co u nich znalazłem to to.
[#36] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #34

To ma być automagicznie przełączalne między RTG a układami AGA/ECS.W zalązności jaki tryb ekranu zostal wybrany.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 15:17:49 przez HanSolo
[#37] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@HanSolo, post #36

Z automatyka to ma niewiele wspólnego, gry PAL używają chipsetu więc automatycznie obraz będzie tylko na SCART/RCA.
[#38] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #37

Moze bedzie jakas nasadka na amigowe uklady? Nie wiem dokładnie bo nie opisali wiem że na tym wyjsciu HDMI ma być obraz i RTG i AGA/ESC.
[#39] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@HanSolo, post #38

To chyba jedyne wyjście, tylko czy to będzie działało jako scandoubler czy po prostu obraz będzie przesyłany z tymi samymi parametrami, czyli 50Hz, 15kHz i czy każdy monitor obsłuży coś takiego.
[#40] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #39

[#41] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #40

No dobra, czy ma ktoś już tego Vampirka?
[#42] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #41

500 zeta to trochę dużo, nie wiedziałem że będę tyle jeszcze inwestował w Ami. Choć mam wyszykowaną i podpiętą fajną A600 to trochę kusi przyznam A500 - bardziej klasyczna z takim Vamipirkiem 500
[#43] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #42

Już wiemy więc , że nie warto było chyba śpieszyć się z zakupem wersji 1... Może co do HDMI to będzie tak , że pojawi się jakiś sterownik i nowe tryby w pefsach dla obrazu , np. HDMI ham6... ? Ja niedługo ściągam wciąż pracującą A600 z jednego z piwnicznych studiów TV to będę miał dodatkowy chip i fajnie by było uczcić ten dodatek także nowym turbaczem... zobaczymy.
[#44] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #40

Facts people, please lets try to only post facts.

Ok 1st FACT is that Apollo runs as 68040 now.
This means software using 68040 features like e.g. MOVE16 can run fine now. This is an improvement.

2nd FACT : AMIGA OS can correctly identify whether you have an 68040 with or without FPU.
This means software asking the OS whether an FPU is there will work correctly.

FACT no 3 : We have a full Motorola compatible FPU.
The FPU is not enabled yet but this on the to do list.

FACT 4) Yes our FPU provides more features, but this does not mean its incompatible. APOLLO core itself also provides more features, e.g. more registers, 64bit mode etc - But APOLLO is still full compatible.
[#45] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@HanSolo, post #44

No to z faktów:
1. emulowane 68EC040 to nadal brak FPU i MMU (i żaden z dostępnych buildów FPU i MMU nie posiadał iirc)
2. rozpoznawanie ficzerów rdzenia to jeszcze nic - ważne, żeby soft stworzony na daną wersję działał w 100% poprawnie, tutaj aktualnie wcale takiej gwarancji nie ma, ale podejrzewam, że jednak znacząca większość działa ok
3. ficzery pokroju 64bit mode są bez większego znaczenia, raz, że muszą być wspierane przez system (a nie są), dwa, że musza być wspierane przez appsy (a nie są) - w tym wypadku jednak lepiej się skupić żeby to dobrze działało w istniejącym środowisku
[#46] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #45

Ktoś już posiada tutaj tę kartę? Jakieś testy może, ale nie tylko sysinfo ale np. uruchomienie Imagine, Lightwave, Image FX...
[#47] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #46

to jeszcze nie wyszło oficjalnie, póki co wziął od ludzi kupę szmalu no produkcję i testuje, albo ściemnia i siedzi na Hawajach
[#48] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@zmiennik, post #47

[#49] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #48

poczekam jeszcze trochę , ale zapewne kupię... Trzeba w końcu skorzystać z okazji powrotu do retro nostalgii bardziej realnie.
[#50] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #49

hej a może zbierzmy tu grupę ludzi i zamówmy gremialnie?
[#51] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #50

Witam
Nie wiecie moze jak wyglada sprawa z montazem tej karty w Amidze 600 ?

ciekaw jestem czy nie bedzie kolidowac z wyjsciem HDD /lub czy n akarcie jest /bedzie kontroler ??

Ile ta karta ma pamieci ?

Czy po zamontowaniu jej mozan bedzie zamknac obudowe czy tez ze wzgledu na cieplo lub brak miejsca obudowa musi byc otwarta ?

jestesm zainteresowany ta kartą .....
[#52] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AmigaFAN, post #51

Ja nie wiem, ale widzę , że temat zamarzł.... może ktoś już ma tę kartę w domu?
[#53] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #52

naprawiłeś AMIGĘ 1200?
co z Apollo?
sam czekam na Vampirka od Majsty....póki co nikt nie ma w PL
[#54] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #53

nie naprawiłem... zadawałem pytanie czy ktoś w Szczecinie ma A1200 by podejść i zobaczyć czy sama karta nie padła... ale zero odzewu. W kablówce mieli mi dać A1200 bo mieli chyba z 5 ale ponoć poszły do utylizacji.... Więc na razie jak się nie uda okazja u kogoś sprawdzić jestem na A600... DLatego tak mnie ciekawi ten vampirek
[#55] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #53

Ale podobno masz już Vampire V1 i nic o nim nie piszesz.
[#56] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

Ja nie mam Dez chyba miał z tego co pamiętam, ale chyba sprzedawał czy coś... Ja mam 9,5 MB w swojej A600
[#57] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #56

Doczytaj na który post odpowiadałem.
[#58] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #57

no cóż jestem dziś nieco niewyspany...
[#59] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #54

jak odważysz się wysłać, to zapraszam;)
[#60] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #55

miałem pisać ale czasu brakuje:(
napiszę krótko
stosunek osiągi/cena idealny
kompatybilność WHDLoad 80% (na 060 też nie wszystko działa poprawnie)
jakość wykonania średnia, patrz na filmik jak to lutują:)

dla ortodoksów polecam:
1.1MB CHIP pod klapkę i odpalanie demek i gier z dyskietek
dla mniej wymagających ortodoksów:
2.Sakura, Gotek HXC lub HXC
3.Sanjubi A6095 /Boris Krizma FuriaS628
4.Sanjubi Ninentails 020/ Boris Krizma FuriaEC020
5.ACA630
6.Vampire 600 z phoenix core (żeby wykorzystać tą moc przydałaby się karta graficzna, chociaż DOOM w wersji pod IndiECS wymiata)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem