kategoria: Sprzęt
[#61] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #60

Na razie nie chcę wysyłać.... to bardzo leciwy sprzęt i chciałem tego uniknąć...
[#62] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #60

Akurat gry to najmniej mnie interesują. Oprócz Dooma, na IndivisionECS można jeszcze odpalić grę Nemac IV http://youtu.be/qTNJzEpu97A
[#63] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #62

[#64] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #63

kurcze już się nie mogę doczekać , aż ktoś będzie miał..... ba , aż będzie realnie szybko dostępne....
[#65] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #63

to dorobił sie, lutowanie Vampira 600 V1 to partyzantka była...
[#66] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #63

Szkoda, że filmiki w kiepskiej jakości kręci
[#67] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #60

cytujac

2.Sakura, Gotek HXC lub HXC

Sakura -brak dostepnosci -brak informacji kiedy wogule beda

3.Sanjubi A6095 /Boris Krizma FuriaS628
4.Sanjubi Ninentails 020/ Boris Krizma FuriaEC020


Brak oczekiwanie pare miesiecy od planowanej sprzedazy /problmey z wsadem
w koncu sprzedaz i znow niedostepne
-luzna informacja z RETROAMI ze pojawia sie w ciagu 3 ch miesiecy
5.ACA630praktycznie niedostepna ceny z sufitu w 2011 cena nowej to 160-200 EUR
teraz uzywana 1 szt mozna zakupic po ok 1300 zl w efunzine lub na ebay po podobnych cenach ...
producent nie przewiduje produkcji tych kart
Vampire 600 z phoenix core
praktycznie tez niedostepna

czy podobnie bedzie z VAMPIRE 2 ?
[#68] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AmigaFAN, post #67

No kiedy to wreszcie będzie , no kiedy.... może faktycznie zamówimy w grupie z 10 szt.... wszak to będzie najmniejsze (nie licząc CD32) a zarazem najpotężniejsza ultraklasyczna Amiga... Na takim powerze to będzie można odpalić i open offica o ile ktoś skompiluje...
[#69] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #68

Jestem chętny do zbiorowego zamówienia.
[#70] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AmigaFAN, post #67

Vampire 1 poszło w ledwie kilkuset egzemplarzach, a phoenix core był dostępny tylko w wersji beta jako dobrowolny upgrade/beta test czyli pewnie tylko kilkunastu-kilkudziesięciu użytkowników "zblastowało" sobie fpga. Kompletny rdzeń w cyclone II się nie zmieści.
Vampire 600 V2 i Vampire 500 (V2) mają szanse być szerzej dostępne dzięki softcore o znacznie większych możliwościach i konkurujących cenowo z tradycyjnymi dopałkami - jak również opcją późniejszego dodania softcore fpu.
[#71] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #68

Open office na ekranie 640x256 ? :) chyba nie o samą moc proca chodzi. Już bardzie jakiegos Quake na ecs się doczekamy.
[#72] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Dexterek, post #69

Dołaczam sie
[#73] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@twardy, post #71

Masz jeszcze te magiczne tryby 2-kolorowe 1024x1024, w końcu ktoś może z nich pożytek zrobić. Uprzedzam pytanie - libre office ma bardzo ładny zestaw ikonek czarnobiałych ;)

Taka dopałka by zmniejszała liczbę powodów uruchamiania peceta. Myślę, że bym się na takową szarpnął.

Co do V1 - są dostępne schematy na stronie Majsty. Ale wykonywanie własnej partii chyba mija się z celem, skoro Phoenix nie wejdzie w jego FPGA.
[#74] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Dexterek, post #69

Ja rowniez jestem chetny na jedna sztuke :)
[#75] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@abcdef, post #70

Vampire 600 V1 poszło tylko koło 80 sztuk, tak powiedział Majsta.
[#76] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@teh_KaiN, post #73

Co do V1 - są dostępne schematy na stronie Majsty. Ale wykonywanie własnej partii chyba mija się z celem, skoro Phoenix nie wejdzie w jego FPGA.


http://youtu.be/B69-EA3XOBM
[#77] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@teh_KaiN, post #73

Hmm a to nie bedzie interlace ? No i chyba ECS wąskim gardłem będzie...
[#78] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@twardy, post #77

Ludziska, no to niech ktoś zapoda wiarygodne info kiedy tego vampirka można będzie ale tak realnie po prostu kupić.... bo to czekanie sami rozumiecie..
[#79] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #78

Widzę że po euforii temat zamarł jak szansa kupienia... można się tylko jarać filmikami siedząc ze smartfonem na sedesie - dla rozładowania zaparcia.... A parcie jest duże by se toto kupić... Może na święta będzie? Widziałem gdzieś listę osób z przedsprzedaży w tym obecnego na forum Dez'a , że zamówił 2 szt. Ciekawi mnie czy ci przedsprzedażmi mają choć perspektywę dostania tej karty? Bo od niej chcę zbierać komplet do A600: vampire, 604, scandoubler, usb

...

do tego widzę , że na sklepiku poza ACA furia jest , ale jakby jej nie było... trochę mnie dziwi ta sytuacja przy perspektywie dużego popytu... chyba w końcu sam skorzystam (albo jak jakiś zaradny WAS jest tutaj) i wyślę jakiś otwarty schemat turbocza do dłubiącej skośnookiej fabryczki w chinach niech zlutują - oni już to robią od 10 szt. a tu pewnie ze 100 pójdzie licząc zagranicę...

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 14:50:53 przez xtro
[#80] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #79

w retroami partie furii ktora miala byc 15tego kwietnia dostali na koniec czerwca
rozeszla sie w ciagu 2 tygodni
Pytalem kiedy bedzie kolejna dostalem lakoniczna odpowiedz ze za 1-3 miesiace

Furie z tego co mi wiadomo robi Lotharek wiec to u niego by trzeba pytac kiedy partia kolejnych kart bedzie gotowa mysle ze na gwiazdke powinna byc -)

a diabel pewnikiem tkwi w szczegolach ze jest tak jak jest
Moze ktos coś wie o procesie zamawiania,produkcji i wgrywania wsadu to nam wyjaśni sprawe ?
[#81] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AmigaFAN, post #80

No ja się kiedyś z jakimś chyba Czechem po pół czesku kontaktowałem i to było już dość dawno... chyba przed nowym rokiem i dowiedziałem się, że jakoś na wiosnę... Trochę szkoda bo jak ma się czekać to chyba jednak bardziej teraz już na Vampa 2... Tym bardziej że ja chcę z A600 zrobić totalnie kanapkowego Highenda - coś co dorówna w pracy mocą UAE... by tego używać, ale raczej nie do gier, do 3D (tak - imagine wraca - zawsze lubiłem w nim modelować) i do mojego DeluxeViodeo, a może skuszę się na kurs Hollywood ?
[#82] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #81

Amigowanie to też czekanie na to co się (nie) pojawi.
[#83] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@xtro, post #78

Na razie dalej nic nie wiadomo
lotharek walczy z wsadem dalej /jesli chodzi o karte Furia/

czesc, nie odpowiadam bo nie mam o czym pisac..sa problemy...
P.K.

Ciekawe na jakim etapie sa tutaj

link
[#84] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@AmigaFAN, post #83

Ja z tego upału i niecierpliwości zaczynam składać do świnki skarbonki na upgrade u Stacha. A już prawie się zdecydowałem , że stałą ami będzie A600. Jednak to czekanie to jest masakra, temat turbo do A600 ciągnę już z rok. Niemniej kusi ta moc... nawet uwzględniając jedynie ECS.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 16:33:00 przez xtro
[#85] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

[#86] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #85

Wygląda obiecująco - ale niestety narazie tylo wygląda
[#87] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #85

tam na zrzucie ekranu oprócz 040 jest obecne (?) FPU i MMU (NOT IN USE), wcześniej było niedostępne (N/A).

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 18:59:52 przez charliefrown
[#88] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@charliefrown, post #87

Vampire-2
Full Apollo CPU
including FPU
including truecolor Video out

http://www.apollo-core.com/bringup/index2.htm
[#89] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #88

No, to jeszcze nowy copper, blitter i jest NatAmi ;d
[#90] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@teh_KaiN, post #89

W sumie gdyby wszyscy Ci, którzy teraz tworzą w FPGA usiedli razem, połączyli swoje wysiłki, to takie NATAMI byłoby realne, do tego sponsor jak Trevor i mamy sprzęt w ciągu roku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem