kategoria: Sprzęt
[#181] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@XoR, post #180

można by uzyskać dużo wyższy zegar niż Cyclone III który w sumie jest tanim budżetowym starociem


Ech... Amigowcy... Zawsze skazani na strucle...

[#182] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@recedent, post #181

Niekoniecznie.

Mialem juz Pegasosa 2 i PPC w klasyku z Amiga OS 4.x. Mam Maca Mini z zarejestrowanym Mosem i odpalam go jak dobrze pojdzie raz na rok. Za to caly czas mnie ciagnie do Amig klasycznych, ktore odpalam niemal, ze codzienie. 80 MHz w Amidze 1200 sprawia mi wieksza radoche niz 1.5 GHz w Macu Mini. Nie wiem czemu tak jest u mnie, nie potrafie tego wytlumaczyc w sensowny sposob. I obserwujac jaki robi sie ostatnio szał na retro komputery widze, ze nie tylko ja tak mam.

Czytajac przykladowego newsa o Vampire 2 w Amidze 600 jestem mokry z podniecenia (specjalnie kupilem Amige 600 by zlozyc preorder na ta karte), czytajac natomiast newsa, ze Mos znowu dorobil sie kolejnego taniego sprzetu na ktorym mozna go odpalic jakos szalu na mnie nie robi.



Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 16:37:43 przez sordan
[#183] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #178

Raczej jakies 600 do 800MHz na takim FPGA by sie dalo uzyskac. Skoro z 200 MHz Cyclone III uzyskali ponad 80 MHz. No chyba, ze szybkosc CPU nie musi byc proporcjonalna do szybkosci FPGA.
[#184] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Don_Adan, post #183

Gunar zapodał bardzo ciekawego newsa.
Czekam na V1200 OK

Here is a quick update on our Roadmap.

The Vampire is close to start shipping.
Shipping can start in probably 4 weeks.

Apollo Core runs good, stable and fast.
Testing progressed well and so far all looks pretty good.
Testing is not 100% finished yet.
We assume we need about 3 month to 100% complete testing.

Our release plan will be to ship V600-V2 with so called "silver" version of the core.
Silver means with good working core, with speed of 68060 CPU.
Which plays MP3, runs games Workbench etc all well - as you have seen.

But as verification is not 100% completed
So we can not guarantee that nothing is hidden.

In 3 month we plan to release "golden" core update.
Golden Core will fix all issues if found any.
The Bios-update will be able to update from AMIGA CLI.
No extra tools will be needed for this.

At the same time with the "golden" Apollo core.
This means in about 3 month we expect the release the Vampire500.
The V500 will come bundled with golden Apollo.

Shortly after the V500 the V1200 is planned to be released.

No i filmik DEMO... Vampire demo

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 17:27:55 przez Voyox
[#185] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Don_Adan, post #183

nie musi

poza tym to inny FPGA, nawet na dwóch Alterach różniących się generacją różnie to jest z działaniem. wiele czynników ma wpływ. Tam może być przykładowo jakaś pierdółka która ogranicza zegar z tych np. 100MHz na 80MHz a na innym układzie może mnieć mniejszy lub większy wpływ

ale można się spodziewać że jeśli inne softcpu chodza np. 2x szybciej na nowszym/lepszym układzie to apollo też pewnie działałby 2x lepiej
[#186] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #184

FPGA to krok milowy w świecie AMIGi, natomiast póki co kto miał/ma V600 z phoenix_core ten wie jak jest z kompatybilnością...
kwa kwa sędzia
[#187] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@dez3, post #186

jak jest z kompatybilnością...


To dlatego w filmiku o A1200 nie było tego co mnie interesuje, czyli np. Alien Breed 2 - TKG, tylko gierki pod WHDLoad, aby pokazać że w ogóle działają?
[#188] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Andrzej Drozd, post #187

A co na pewno nie działa na vampirku ?
[#189] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Andrzej Drozd, post #187

Przeciez to jest karta do A600, a nie do A1200. Wiec jaki AB3D2?
Co do kompatybilnosci to raczej na pewno jest ona wieksza niz dla Vampire 1, moze kiedys bedzie 100% ale i tak raczej na pewno czesc gier bedzie dzialala tylko spod WHDload a to dlatego, ze Apollo procesor jest za szybki.
[#190] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Don_Adan, post #189

Jeśli ta gra działa na RTG, to po zaimplementowaniu tej funkcji powinna działać na A600, ciekawe czy Quake będzie dobrze działał.
[#191] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #190

Powoli panowie i panie, Gunnar zapodał filmik. Zaczynamy od podstaw
Wolfenstein 3D
Nie wiem jak to widzicie, nie wiem jak to chodziło na pececie.
Ale w tle conig pokazany: MC68040/85 Mhz bez FPU...
[#192] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #191

Na PC ta gra chodziła w okolicach 30 fps, ograniczenia engine nie pozwalaly na wiecej. Działa i wygląda (nie licząc tych widocznych glitchy występujących w formie poziomych linii na ekranie oraz muzyki) na pierwszy rzut oka dokładnie tak jak wersja gry z Xbox 360, która jest w sumie wersja definitywną gry.
Olać tam zresztą te doom klony.
Ciekawe jak na tym Vampire dzialalby Scumm VM...Granie w pełnej prędkości w jedne z najlepszych, z tych starych, przygodówek, na poczciwej sześćsetce, byłoby fantastyczne.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 19:00:45 przez michalmarek77
[#193] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #192

Wiadomo że nikt przecież nie nie gra w te gry. To tylko taki test play.
Jakiś wyznacznik musi przecież być. Mam nadzieję że jakiś RTG wprowadzą do karty choćby to podwoiło cenę karty. Miło by było zobaczyć taki Vampire 3 z jakąś sensowną grafiką jak na owe czasy. Co tam z RTG jest najpopularniejsze ?
Apetyt rośnie choć jeszcze ta edycja karty nie dotarła do klientów. Ja osobiście czekam na wersję do A 1200, darzę ją wyjątkowym sentymentem...
[#194] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #193

Dodawanie karty gfx do A600 i Vampire to gupota ;P Vampire 2.0 i tak już oferuje zbyt wiele - karta gfx utrudnilaby wszystko kilkukrotnie w tym projekcie.
[#195] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #194

[#196] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #195

Interesujące. Vampire ma jakiś gfx czy to po prostu jakiś magiczny ECS w 720p? Natywne 720p się nie skaluja wiec input lag powinien być relatywnie niski, równy praktycznie naturalnemu opóźnienie tv do, którego to podłączamy. Vampire to faktycznie coś niebywalego w świecie Amigi.
[#197] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #194

Wydaje mi się że to żadna głupota. Po prostu na małej powierzchni znajdzie się procek który odpowiada MC68030/500 Mhz lub szybszy, do tego jakiś CV/64 lub inne Picasso...OK
I mamy w małej obudowie to co inni mają w kanapkach...
[#198] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #197

I do tego trochę taniej. Tak że karta graficzna jak najbardziej takOK
[#199] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #194

Przecież Vampire 2.0 ma wyjście HDMI, używanie go wyłącznie jako przeglądarki obrazków na dodatkowym monitorze byłoby wg mnie wielka głupotą. Karta GFX bez akceleratora 2D i 3D (czyli pokroju VGA) jest prostym urządzeniem, wystarczy tylko bufor na ramkę, największym problemem jest sterownik.
[#200] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #196

Na razie złącze HDMI jest tylko i wyłącznie przeglądarką obrazków.
[#201] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #200

Ale sygnał został wyprowadzony i działa. Wiec jest szansa że to dalej będzie działać i będzie się rozwijać... OK
[#202] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #201

Test MP3 na Amidze 600. Nie sądziłem że Amiga 600 stanie się najszybszą z Amig.
Mogłem zapakować do szafy a nie sprzedawać kiedyś tam..
MP3 obciąża procka do około 65%
Vimeo link A600 Test MP3
[#203] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Voyox, post #202

lAmiga 600 with Vampire II beta running OS 3.5

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 20:24:48 przez Dorian3d
[#204] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Dorian3d, post #203

Zacząłem tak pobieżnie czytać temat i nasuwają mi się dwa pytania:
1. czy można już tę kartę z TYM rdzeniem dostać od ręki, czy jest jakaś kolejka/zapisy niczym do specjalisty przez NFZ?
2. gdzie i od kogo najlepiej kupić kartę?
[#205] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@michalmarek77, post #192

Ciekawe jak na tym Vampire dzialalby Scumm VM...



O tym samym myślałem, ale wypadło mi z głowy, pewnie z obsługą RTG byłoby bardzo ciekawie.
[#206] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@_arti, post #204

Jeszcze musisz chyba trochę poczekać, bo produkcja dopiero ruszyła sprzedaż pewnie rozpocznie się dopiero jak roześlą zamówienia z preorderu. U Kipper2K jest. I karta będzie na razie z "Silver Core" "Gold" ma być w przyszłym roku. Czyli karta będzie z 040LC bez wsparcia dla Picasso96, prace na IDE też chyba jeszcze trwają i bez dźwięku w hdmi. Chyba coś takiego. Czyli po nowym roku powinny być karty już.
[#207] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@sanjyuubi, post #205

Jest juz link ze scumm:
https://vimeo.com/149560986
wyglada, ze dziala przyzwoicie. Zreszta w tescie dnetc ten procesor ma osiagi pentium 233 MHz, a nowsza wersja juz nawet 350MHz.
[#208] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@Don_Adan, post #207

No na razie Amiga 600 deklasuje całą resztę. Tylko jeszcze jakieś RTG niech zaimplementuje w FPGA to już i wygląd Workbencha zyska. Wtedy tylko zebrać zbiór przyzwoitych programów, mp3 itp. i pokazywać znajomkom że Amiga dogoniła świat....

Nawet moduły 32 kanałowe z DigiBostera mieli już: DigiBoster 3 modules

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 19:21:38 przez Voyox
[#209] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@_arti, post #204

A no u kippera2k można się zapisać na preorder. Wychodzi 150euro + 8euro przesyłki untracked/uninsured i 25 eurosów śledzonych i ubezpieczonych. A kiedy będzie: "i will ship as soon as the V2 is publically released. (Hopefully in 2 weeks time)".
[#210] Re: Vampire V2 FPGA accelerator - zamówienia

@fazior, post #209

Zamówione :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem