kategoria: A500
[#31] Re: Akcelerator do ACA500

@dez3, post #17

@dez3
No, to jak masz 50ns to masz praktycznie maks tego co FATA wyciąga ok, racja

Co do Blizza to jest jeszcze jedna rzecz - DMA, które nie obciąża proca przy kopiowaniu. FATA jednak obciąża go trochę.
[#32] Re: Akcelerator do ACA500

@Sir_Lucas, post #31

Co do Blizza to jest jeszcze jedna rzecz - DMA, które nie obciąża proca przy kopiowaniu. FATA jednak obciąża go trochę.


DMA przy napędach SCSI jest wspierane od początku, bo i generalnie sam kontroler SCSI to wspiera. Przy IDE mam prymitywny interfejs w Gayle nie obsługujący DMA, a i samo SCSI.device chyba też DMA przez IDE nie obsługuje. Sterownik FATA dodatkowo sprawdza stan linii przerwania programowo, co powoduje większy spadek transferu przy obciążeniu procesora, niż gdyby przerwanie było obsługiwane sprzetowo.
[#33] Re: Akcelerator do ACA500

@sanjyuubi, post #32

Sterownik FATA dodatkowo sprawdza stan linii przerwania programowo, co powoduje większy spadek transferu przy obciążeniu procesora, niż gdyby przerwanie było obsługiwane sprzetowo.


W FastATA 1200 Mk-III i nowszych jest możliwość generowania przerwania sprzętowo. Co prawda nie daje to zbyt wiele, bo cała reszta i tak odbywa się z użyciem CPU...

Swoją drogą nigdy nie wyczaiłem do końca jak odbywa się sprawdzanie linii przerwania "programowo", dlatego sterownik FastATA 1200 dla NetBSD obsługuje tylko modele od Mk-III wzwyż.


Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 21:24:46 przez strim_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem