kategoria: CD32
[#31] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Trzeba będzie sprawdzić o czym piszą.
[#32] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Nie ma żadnego wsparcia dla IDE.
Akiko po prostu posiada kanał DMA, który obsługuje urządzenia podłączone od "dupy strony".
Nie mniej jednak trzeba podłączyć dodatkowe sygnały do interfejsu IDE.
Nie wiedział bym o tym.
[#33] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Ender, post #26

Prędzej zaadoptujesz turbo od A1200 niż A600, po za tym adaptacja akceleratora od A600 nie ma sensu.
[#34] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Czy scsi.device obsługuje DMA dla IDE?
[#35] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@sanjyuubi, post #33

No nie wiem. Szyna CD32 nie ma wyprowadzonych sygnałów jak A1200, więc turbo nawet od A600 oparte na 020 i nakładane na procesor wydaje się jakoś bardziej przystępne, tym bardziej, że złącze w A600 też nie ma sygnału procesora jak w CD32 i w przeciwieństwie do A1200. Czy jakoś tak.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 20:30:40 przez Ender
[#36] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Ender, post #35

W slocie do którego podłączasz promodule masz wszystkie potrzebne sygnały, akcelerator do A600 ma 16-bitowa szynę danych na złączu, a CD32 32-bitową. Furia nie jest podłączana do żadnego złącza w A600, tylko nakładana na procesor, od razu mówię, że taki zabieg nie jest możliwy w przypadku A1200/CDTV, bo nie istnieją takie podstawki.
[#37] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@sanjyuubi, post #34

Czy Amiga 4000 ma DMA? Jeśli tak, to obsługuje.
[#38] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@SuperBuster11, post #37

Nie ma, Jaqube zrobił nowy firmware do GALi w A4000, który umożliwia działanie dysku w PIO2.

DMA jest obsługiwane przez kontrolery SCSI, a kontroler IDE w Amigach jest zbyt prymitywny.
[#39] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@sanjyuubi, post #38

Prawda jest taka, schematy są dostępne dla wszystkich.
Jeśli złącze IDE nie ma podłączonego pinu DMARQ i DMACK, to nida gips, o DMA można marzyć.
Żadna amiga standardowo nie ma podłączonych tych pinów.
Jestem ciekaw czy ma ktoś schemet tego ustrojstwa do CD23 sx32, Bo na szynie nie widzę sygnałów sterujących DMA.
Sygnały te są konieczne, spójrzcie na PAULĘ.
Akiko potrafi do fast ramu wrzucać zapewne przy pomocy DMA, dla urządzeń muszą być sygnały sterujące.
Ide jest zapewne buforowany bo w trybie PIO2 lub więcej pracuje.
Możemy sobie gdybać bez schematu.
W opisie jest tylko tyle napisane by wyobraźnia zrobiła swoje. :)
[#40] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Kamikadze, post #39

Ok ok ok. Zrozumiałem. Proste rozbudowanie CD/32 nie jest możliwe. Zaopatrzyłem się w 160in1, 200in1, 400in1 itd. Działa świetnie i szczerze powiedziawszy do szczęścia potrzebny był by tylko napęd dyskietek do zapisywania stanów gry. A takowy jest dość łatwo znaleźć.
[#41] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Drupi77, post #40

No i super. Po ci kombiniwac, od tego sa inne modele.
[#42] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@twardy, post #41

Było fajnie ale...........
No tak. Chyba coś nie halo.
Oryginalne płyty chodzą bardzo dobrze. CD z muzyką też bez zastrzeżeń i cięć.
Ale CD nagrywane to już całkiem inna historia. Nie wiem czy coś robię źle nagrywając czy po prostu napęd nie radzi sobie z CD-RW.
Co może być?
[#43] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Drupi77, post #42

Czytałem gdzieś, że CD-32 odczytuje dobrze tylko płyty CD-R. Poza tym powinny być nagrywane z możliwie najmniejszą prędkością (do 4x).

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 22:21:28 przez RomanWorkshop
[#44] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@RomanWorkshop, post #43

Ja proponuję kupić płyty CD-R koniecznie firmy SONY i nie będzie problemów. One działają ze wszystkimi starymi czytnikami CD. CD-32 CD-RW nie obsłuży.
[#45] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@gilban, post #44

Używam CD-R Verbatim. A te płyty ni dają się nagrywać z prędkością niższą od x16.



Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 08:23:23 przez Drupi77
[#46] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Drupi77, post #45

Masz za szybką nagrywarkę.
[#47] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Drupi77, post #45

Ja rozumiem. Ja nagrywałem na płytach SONY i takie płyty widzi mi konsola SONY PS ONE również stary odtwarzacz płyt Yamaha cdx-470, więc i CD-32 też je powinno zobaczyć. A też nagrywałem razy 16 gdyż te obecnie produkowane wolniej nie umieją nagrywać.

Robiłem też testy w CDTV i też to bez problemu działało.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2015 12:21:46 przez gilban
[#48] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Drupi77, post #45

NAgrywaj tak szybko jak chcesz.Mi czytała wszystko. Cd-rw nie działa
[#49] Re: Kupilem Amige CD-32 i co dalej.

@Mikrobi, post #48

Wykonałem regulacje czytnika. Teraz idzie jak ta lala. Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem