kategorie: A1200, Programy, Sprzęt
[#1] Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter
Mam problem z konfiguracją jak w temacie. Jeśli kopiuję np katalog z pendrive'a na dysk Amigi o nazwie "Moduły" to FileMaster widzi mi katalog na pendrive o nazwie "ModuBy" a podczas kopiowania wywala błąd odczytu takiego katalogu.

Jeśli natomiast wkładam tą kartę/pendrive do czytnika kart PCMCIA i montuję przez CF0 wtedy normalnie mam polskie ogonki w nazwach plików i kopiowanie działa.

Czy Trident/Poseidon mają jakiś problem z ogonkami?

Partycja jest w FFS international a system to WB3.1 z nowym SCSI.device.
[#2] Re: Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter

@pong777, post #1

Co do pierwszego to standard - Amiga i PC (Windows) mają inne kodowania znaków polskich. Zrób podobny myk, ale na odwrót, nazwij coś pod Amigą i podłącz pod PC.

Co do CF0: to widocznie masz konwersję kodowania spod CF0:

Co do kopiowania, spróbuj skopiować spod WB, ewentualnie innym programem (np Directory Opus). Też miałem nieraz "złe znaki" z PC, ale nigdy nie miałem problemów z kopiowaniem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 16:02:17 przez Solo Kazuki
[#3] Re: Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter

@Solo Kazuki, post #2

Konwersje załatwia fat95.
Czy na pewno w obu przypadkach jest to samo fat95?
Dla pewnosci porownaj obie mountlisty
[#4] Re: Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter

@Norbert, post #3

Konwersje załatwia fat95.

Gratulacje, odkryłeś amerykę

Nie sądzę żeby pod CF0: "samo się konwertowało" bez FAT95

Co do mountlisty to też pomyślałem że może być różnica pomiędzy nimi

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2015 16:58:41 przez Solo Kazuki
[#5] Re: Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter

@Solo Kazuki, post #4

Ktoś kiedyś musiał.
Mogłeś to zrobić przede mną, a tak to ja będę na kartach historii.

Tak jak juz napisałem wcześniej. Albo różne fat95 albo trochę zmienione mountlisty
[#6] Re: Rapidroad USB na clockport + Poseidon + FAT95 = brak PL liter

@Norbert, post #5

Mogłeś to zrobić przede mną, a tak to ja będę na kartach historii.

Nie pisałem, bo nie wiem czy Poseidon potrzebuje w ogóle jakiejś mountlisty... ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem