[#1] Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?
Witam, posiadam Apollo 1240 ze smętnym procesorem o taktowaniu 25mhz.
Chciałbym aby karta dostała kopa, co proponujecie? W karcie znajduje się Mach131.
[#2] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Ja miałem taką samą kartę, na początku wrzuciłem jej kwarc 80MHz żeby pomykała na 40MHz,
miałem wiatrak z radiatorem na niej więc za mocno się nie grzała, a różnica była dość znaczna.
Ostatnio (jakiś rok temu ;D) wysłałem ją do stacha100, żeby wlutował mi 060 i regulator
napięcia dla niej. To kosztuje sporo, ale przyspieszenie jest jeszcze większe, szczególnie gdy
masz dobrą 060, którą można kręcić.
[#3] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Przerób na 060 :) szukaj proca na ebayu...
[#4] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@twardy, post #3

ja przerobiłem na 060.
[#5] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Polecam przeróbkę na 060
Najlepiej rev.6 wtedy nie trzeba chłodzenia
przy mach 131 80MHz masz pewne a na 100MHz to już nie każda karta pójdzie
polecam montaż adaptera żeby można było wsadzić 1 simm 64MB
jak coś to polecam siebieok, racja
[#6] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@dez3, post #5

Ja polecam deza3 !!! Pełen profesjonalizm..zrobił mi kupe rzeczy i wszystko śmiga pięknie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 09:12:36 przez pabloz
[#7] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@pabloz, post #6

Dopisuję się do pabloza. Polecam deza3. ok, racja
[#8] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Jeszcze ewentualnie mozna zaczekac az wyjdzie Vampire 1200 bedzie on szybszy ponad dwu krotnie od blizzarda 060 50mhz
[#9] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Mam tak samo.Swoją podkręciłem kwarcem 80 mhz i działa na 40.Konieczny dobry radiator.
Wsadzenie 060 to fajna sprawa, bo rzeczywiście mniej sie grzeje i szybsza jest,ale wszyscy o tym wiedzą i "DOJĄ" strasznie na tej wymianie i samym procesorze.
Jeżeli masz budżęt - ofcors 060, if not - kwarc 80mhz+dobre chłodzenie i dobre ram-y.
Ja nie zamierzam-low budget, a quake`a mam na konsoli przenośnej.
POzdrawiam
[#10] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@HanSolo, post #8

Jak wyjdzie.. pytanie ile będzie to trwało, wiadomo jak jest z realizacją w czasie w amigowym światku.

No i żeby te mipsy miały sens potrzebna jest obsługa MMU i FPU!
[#11] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@Mikrobi, post #9

ale wszyscy o tym wiedzą i "DOJĄ" strasznie na tej wymianie i samym procesorze


tzn. wszyscy to kto? ty też? dla chcącego nic trudnego poszukać, w sieci można znaleźć opis i rom pod 060, kolega będzie potrzebował tylko jeszcze sprawnego procesora, zrobić reg. 5V-3.3V, odpowiedniego sprzętu i ręki.
powodzenia
[#12] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BULI, post #10

Gdyby procesor przedstawiał się jako 68060, a przedstawia się jako 68EC020.
[#13] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #12

Phoenix does support _ALL_ address modes of the 68K family
this includes _ALL_ address modes of 68020 to 68060.
Phoenix is designed to provide full compatibility to existing software. We are not aware of any incompatibilities.
[#14] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@HanSolo, post #13

Na Amidze standardem jest pełna 68060, to chyba lepiej że przedstawia się tak jak jest teraz? :)
[#15] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

chyba tak najwazniejsze ze bedzie mialo hdmi (AGA++ z rtg w fullhd , 16 bit audio wraz z dzwiekiem z pauli) ethernet i slot na karte microsd jako dysk twardy.Ile sie w ten sposub zaoszczedzi kasy w praktyce tylko do tego wampirka 1200 usb na clockport i cdrom slim z laptopa i w desktop to wszystko.Nie moge sie doczekac.
[#16] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@HanSolo, post #13

We are not aware of any incompatibilities.


Demek napisanych pod 060 wymagających MMU i FPU nie uruchomisz, ale to widocznie nie kwalifikuje się jako "incompatibilities".
[#17] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@dez3, post #5

Super, dzięki za odpowiedzi.

Pytanie czy ktoś z naszego forum PPA, posiada gotowe części i mógłby się podjąć upgrade'u?
Jeden Pan się oferował... ale rok temu za minimalną krajową - aż mnie wtedy
[#18] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #17

Zapytaj Stacha , lecz z tego co wiem to dopiero w maju może być dostępny.
Tak oto moja karta została przez niego ulepszona link .
Miałem własny procek 060 . Natomiast możesz popytać na forum czy ktoś ma na zbyciu taki procek.
Jak nie masz to radzę na tę chwilę przyspieszyć kartę poprzez zmianę oscylatora na większy i ewentualnie dodać wentylatorek na procka.
Ja miałem kartę z Elboxu taktowaną 25mhz i przez nich przetaktowaną na 40 mhz teraz poprzez stacha przerobioną na 060/50mhz.
[#19] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #17

patrz #5 i dzial gielda
[#20] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Stachu100 oraz Dez3 to ludzie o pewnej ręce jeżeli chodzi o lutowanie.
Bez mrugnięcia polecam tych panów do wszelkich modyfikacji turbin.
[#21] Re: Apollo 1240 - jak go przyspieszyć?

@BomberMAX, post #1

Podobnie jak inni - ja swoje Apollo powierzyłem Stachowi. Dodatkowo kolega wlutował mi drugą podstawkę. Mam 060/50 i bardzo szybkie simmy które chodzą bez dzielenia taktu pamięci na pół (tu niezmierne dzięki dla Flopsa, który pomógł je znaleźć i stestować). Nie chcę gnać 060 na max, bo wolę szybszą pamięć, a Killer/CNCD chodzi zadowalająco - więc aż tak bardzo mnie nie ciśnie ;).
Potwierdzam też, że samo podkręcenie 040 daje dużo. Jeśli nie na 40 to chociaż na 33 MHz. Tylko taki zabieg, imo, ma sens w wieży gdzie nie tylko radiator i wentyl się zmieszczą, ale można zapewnić odpowiednią ilość i cyrkulację powietrza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem