[#301] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #300

A czy ktoś coś potrafi powiedzieć o tym urządzeniu? Jak to by się spisywało np. ze zwykłym monitorem VGA/SVGA CRT?
[#302] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Tomski, post #301

Szukaj wątków na forum o GBS-5200. W skrócie - działa ale zadka nie urywa.
[#303] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #298

Powgrywałem rózne wersje dbpal z aminetu i żadna nie działa na benq Może Classic workbench coś tu blokuje.?
Jedyna rada w Norbercie, który może mnie odwiedzi.

Najlepsze ustawienie bl702a to Szer. pasma 94, Faza 57. Wtedy mam najmniej "mor" na ekranie.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 20:50:05 przez ponior
[#304] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #303

Z tego co pamietam 90 na 30 u mnie było ideał i tak gdzieś sugerowano na forach a NEC 1550m u mnie obcina w Palu kawałek ekranu i nie da sie tego poprawić.
[#305] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #303

Było brać Samsunga, choćby dla takiej funkcjonalności:

link

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 00:24:56 przez infboras
[#306] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #305

W jaki sposób masz podłączony obraz z Amigi? Na moim Samsungu (SyncMaster 214T) PIP (picture in picture) możliwy jest tylko z Composite Video lub S-Video (tego drugiego nie próbowałem). W sumie fajna sprawa, ale wiadomo, obraz nie jest za dobrej jakości przez Composite.
[#307] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Umpal, post #306

Scart. Dawałem wcześniej foto. Na S-Video siedzi c64, na DVI pc, a na componencie tuner dvb.
[#308] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #304

jak ustawie 90 na 30 to mam takie pionowe zniekształcenia (pasy), są delikatne ale jednak są. 1550m wiem , ze obcina, zobaczymy czy mi to bedzie przeszkadzać, jak tak to się skończy na samsungu
[#309] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #305

Bede niedługo na szrocie, z tych samsungów to jaki najlepiej 710mp, 711mp , 741mp, 732mp szukac. ? Czy nie ma znaczenia?
[#310] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Tomski, post #301

A ktoś może miał do czynienia z takim wynalazkiem http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5025413189 ?
Jako że nie tylko mam Amige ale i dwie konsolki retro pomyślałem że zakupie i podepne je pod monitor który przeleżał w piwnicy. Niestety przez video cinch obraz jest raczej mało kolorowy, może czegoś nie potrafię ustawić. Jakość obrazu nie najgorsza trochę miga ale nie jest źle. Wygodniej się gra niż na dużym TV :p
[#311] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@ponior, post #309

Dlaczego w os3.9 z CW nie moge zmienić rozdzielczości wyskakuje komunikat aby zamknąć wszystkie okna, a mam wszystkie zamkniete??
Chciałem jeszcze benqu przetestowac pod os3.9..
[#312] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rex1985, post #310

Jeśli to ten sam to i tak masz szczęście, że coś wyświetla:
link
[#313] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Kilos, post #105

Witam wszystkich jaki jest prawidłowy schemat tej przejściówki?czy jest też wersja bez scalaka?
[#314] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@infboras, post #312

Te konwertery to porażka, było już o tym pisane. Najlepsze są tunery tv AverMedii zewnętrzne serii Box. Mam 5, 7 i 9 a z nich najlepszy jest kilkunastoletni Box 5. Polecam bo działa nienagannie z każdym monitorem.
[#315] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@adammis56, post #313

Możesz bez scalaka ale będą problemy z "dużymi" Amigami.
[#316] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@amigachelm, post #314

Dziękuję kolegom za odpowiedz jak taki tuner wygląda i jak go się podłącza?
[#317] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@adammis56, post #316

[#318] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@amigachelm, post #314

A nie masz w planach sprzedać któregoś?
[#319] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rex1985, post #318

W tych tunerach dostępne są gniazda: S-Video, Composite i TV, z których do podłączenia C64 i Atari wykorzystuję S-Video (obraz jak marzenie), i rezerwowo w A1200 też S-Video (mam dorobione wg schematu z tego portalu). W Amidze jednak podstawowym elementem do podłączania monitora jest scandoubler Indivision AGA MK2.

Żadnego z tych urządzeń nie planuję się pozbywać.
[#320] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@amigachelm, post #319

Mam szybkie pytanie bo kończy się mój 14 calowy tv. Czy jeśli zrobię sobie ten przewód:
To zadziała amiga z każdym LCD w jakimkolwiek trybie?
Pytanie dotyczy a500 a600 i a1200 bo interesuje mnie rozwiązanie dla wszystkich :)
[#321] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@kataklysm, post #320

Robiłem według tego schematu i działa bez problemu ze wszystkimi amigami. Natomiast nie zadziała z każdym LCD, tylko z takimi, które wyświetlą 15kHz hsync.
[#322] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@kataklysm, post #320

Ten schemat był już opisywany. Jest w nim błądok, racja
[#323] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@KRISS, post #322

Coś mi więcej napiszesz albo dasz link?
[#324] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@kataklysm, post #323

coś ci więcej napisze albo dam link proszę pana
[#325] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@kataklysm, post #323

Fioletowy przewód widoczny na schemacie powinien iść do nóżki 11 złącza db23 a nie do 22.
W ramce powyżej schematu opis jest OK

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 06:48:58 przez KRISS
[#326] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@KRISS, post #325

Piotrak odezwij się do mnie na priv mam kabelek podobny zrobiony pożyczę do testów, zobaczysz sobie czy chodzi.
A cha mam jeszcze przelotkę orginał commodore DB23-VGA
Pozdrawiam
[#327] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Moje 3 grosze w temacie.

Przerabiałem różne rozwiązania Amigi z monitorami LCD, obecnie za najlepsze uważam dwa.

1. BenQ BL702A, 17 calowy LCD, dobrze znany tu i tam, bo pracuje z Amigą bez scandoublera. Kupiłem nówkę za jakieś 365PLN, nawet dwie sztuki i to w ciemno, bazując jedynie na forumowym zachwycie użytkowników. Wszelkie tryby PAL-owskie, czyli gry i dema, tudzież np. Protracker - powiem szczerze, jestem bardzo zadowolony. Jako, że nie wszystkie tryby pracują, to Workbencha używam w DblNTSC z overscanem. Ustawienia: H Pos 67, V Pos 60, Pixel 19, Phase 28. Do tego jeszcze mam sharpness na 4 albo 5. Paski są minimalne, mi nie przeszkadzają.

Dla porównania - poprzedni konfig, czyli scandoubler Scandex (zewn.) + Monitor 19 cali HP L1950g to była "masakra w paski", nierówne pixele itd. i nie dało rady w żaden sposób ich ominąć niezależnie od trybu graficznego. Ten sam sd z monitorami CRT współpracował elegancko, tylko problemem było wypalające wzrok 50Hz.

Jakby co, to Sachy/WT jest mi świadkiem co do jakości obrazu na tym BenQ :)

2. Samsung SyncMaster 940MG, znany z tego, że daje ładny obraz z Amigi przez scarta. Jest ileś tam modeli tego telewizoro-monitora, ja akurat trafiłem taką, dałem bodaj dwie stówki na Allegro, wychodziło, że drogo ale jak go rozpakowałem to nie żałowałem ani grosika, bo wygląda i świeci jak nowy.

Odkąd podłączyłem Przyjaciółkę przez w/w scandexa do wejścia VGA, uważam scarta za masakrę :) Obraz jest śliczny, pionowe paseczki praktycznie niewidoczne. Trzeba się przyglądać, żeby to dostrzec.

Zrobiłem kilka zdjęć, trochę przekłamują ale generalnie coś tam widać: 3x BENQ BL702A (Amiga 1200 przez VGA) oraz 2x SAMSUNG SM 940 MG (Amiga 500 przez VGA + scandoubler Scandex):









[#328] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@mccnex, post #327

ale ladnie prosze pana
[#329] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@AmigaMan71, post #328

A ja pozwolę sobie wrócić do tego urządzenia http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5025413189 dziś połączyłem za jego pomocą Amige600 do starego monitora i jestem w szoku. Obraz jest bardzo dobrej jakości przez złącze video cinch. Niestety z trzema konsolami sobie nie radzi więc będę szukał czegoś innego, ale do amigi polecam.
[#330] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@rex1985, post #329

A jaką rozdzielczość miałeś ustawioną na Amidze?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem