[#91] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@KrisbA, post #90

do tego jeszcze zostaje GBS 8200 za 70 zł.
[#92] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #83

Skorzystałem i kupiłem dzisiaj na Allegro za 55zł NEC MultiSync 1550M. Jest na liście którą zapodałeś. Zobaczymy jak śmiga. :)
[#93] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #92

No i przyszedł wczoraj monitorek. Kupiłem dokładnie ten: link. Kilka zdjęć zrobionych dzisiaj. Oczywiście wszystko bez scandoublera - wyjście RGB kablem DB23->DSub podłączone do wejścia CV64, wyjście do monitora.










Monitor ma głośniki więc to idealne rozwiązanie na Party. Zauważyłem że w niektórych grach AGA (Slam Tilt, Pinball Fantasies, UFO) obcina kawałek dołu i nie da się tego skorygować w ustawieniach monitora. Nie jest to dużo i da się z tym żyć. Spróbuję jeszcze znaleźć instrukcję serwisową - może jest jakieś ukryte menu do dodatkowych ustawień. Na drugiej fotce obraz z CV64 1024x768 16bpp. Fotki w pełnej rozdzielczości: link

Pabloz - dzięki za link do zestawienia monitorów :)



Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 11:31:19 przez Jenot
[#94] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #93

No to zakup rewelka widze :)
[#95] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #93

Suuper że mogłem pomoc a nie zaszkodzić :) !!!
[#96] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #93

Tylko ma jedną wadę..................................... był jedyny na Allegro
[#97] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #93

Co to za złącze CV64
[#98] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@QkiZ, post #97

Cybervision64 - ma wejście przelotowe i wyjście DSub (bez scandoublera jak w PicassoIV) - nie muszę przełączać się między wyjściem CV64 a RGB.
@KRISS: No to prawda :) zaryzykowałem chociaż nie byłem pewny czy zadziała. Mam kupiony w jakimś przetargu w firmie niemal identyczny 1550V (wizualnie różni się jedynie brakiem głośników i huba USB) i za cholerę nie łapie nic poniżej 30kHz (Out of Range).
[#99] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #98

Też mam jednego NEC-a ale nie łapie 15kHz
[#100] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@KRISS, post #96

Ma jeszcze jedną wadę - A4000 wykrywa go jako genlock i jeśli jest podłączony przy starcie Amigi to jest reset loop. Wystarczy podpiąć kabel z DB23->DSub po starcie i wszystko jest OK. Może ktoś ma odsprzedać srebrną Commodorowską przejściówkę DB23->DSub z buforem? Ona eliminuje problem.
[#101] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #100

Mam pytanie. Ponieważ, tak się przypadkiem trafiło, że dostałem od znajomego taką przejściówkę:

To czy bez żadnych kombinacji z Amigą 1200 i tego typu monitorem będzie ona działać ? Czy coś trzeba w niej przerabiać ? Pytam, bo wiem, że standardowo one były dodawane do Amig 4000 ?
[#102] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@gilban, post #101

Będzie. Właśnie takiej szukam. Farciarz :)
[#103] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@biax, post #72

Benq w Palu u mnie naprawdę nieźle śmiga ale jak BiaX pokazal mi jak ustawił go w Multiscanie to wymiękłem tyle ze u mnie ni hu hu nie mogę go tak ustawić.

Próbowałem tony różnych trybów multiscan z różnych WB i dupa :(

Nie idzie rozciągnąć po całości.
[#104] tapeta

@Jenot, post #102

Gratuluje dobrego nabytku.
Czy moglbys dac link do tej tapety ze skrotami?
http://chal.pl/amiga/nec/2.jpg
[#105] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #102

od biedy można to sobie zrobić samemu nawet na pająka, układ dać w SMD choć nawet w DIP powinien zmieścić się w obudowie wtyku DB23

[#106] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Kilos, post #105

Wiem, widziałem ten schemat, jeśli nie uda mi się kupić to tak zrobię. Scalak kosztuje złotówkę, może jakoś uda mi się to upchnąć we wtyczce DB23.
[#107] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #103

Mariodj, postaram się wieczorkiem podesłać moje tryby o które prosiłeś. Mam zainstalowanego SCALOS-a. Fotki są w dziale Graffiti.
link
[#108] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@biax, post #107

Super :) to i ja spróbuje systemik ze Scalosem odpalić.

Dziękuje pięknie Biax :)
[#109] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #103

Skorzystaj z programu ModeEd.
Można sobie dopasować sterownik do własnych wymagań. (Oprócz PAL i NTSC)
[#110] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Kilos, post #105

A dlaczego przewód Hsync podłączyłeś pod 12V na złączu DB23?
I źle opisane na schemacie.
A najlepiej to w ogóle zmazać sygnały Hsync i Vsync i poprowadzić poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 12:32:40 przez Kamikadze
[#111] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Kamikadze, post #110

to nie moja robota, zdjęcie pochodzi z tego wątku i istotnie wygląda na to, że Zetr0 popełnił babola, w ostatnim poście ktoś to nawet zauważył
[#112] Re: tapeta

@powerzx, post #104

Proszę bardzo: link
[#113] Re: tapeta

@Jenot, post #112

Dzieki!
[#114] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #1

Używam Syncmastera 710MP
17 cali 1280x1024 (czyli 2x 640x512) - 5:4

wejścia:
SCART
antenowe
VIDEO (cinch) + audio stereo (cinch)
VGA
S-Video

praktycznie wszystko do niego podłączysz (poza cyfrowymi HD szeroki uśmiech )
obraz żyletka (dzisiejsze matryce są ... mgliste przy nim)

podłączałem Amigi, C64, Spectrum, WinUAE (tryb obrazu z filtrem hq2x - świetny szczególnie do programowania w AMOSie)

Możesz podłączyć jednocześnie PCta, Amigę, C64, ZX Spectrum lub antenę/kablówkę - oglądać TV, oprócz tego np. magnetowid

Szczerze polecam.
[#115] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Zuzikofon, post #114

Mówimy o monitorach podłączanych przez wyjście video za pomocą przelotki RGB-->VGA z układem buforującym obraz .... RGB-->SCART to inna bajka
[#116] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@biax, post #107

Na zdjęciu widzę, że w "Monitors" masz też "Super72". Czy to Ci działa?
[#117] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #63

Właśnie odebrałem swoje BenQ. Naprawdę miałeś rację. Obraz żyleta, działa świetnie. Jestem maksymalnie zadowolony. Dzięki MarioDJ :D
[#118] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #117

No naprawde chyba się skusze na takie rozwiązanie bo od tej "bańki" oczy bolą :) Czy taki monitor VGA (jak wyżej) podłącze do amigi 500 za pomocą kabla monitorowego od amigi 1200???
[#119] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@zeter, post #118

Tak wyszło, że mam chwilowo na jakieś 2-3 tyg. dostęp do ok 200 różnych różniastych monitorów LCD (Benq, Samsung, Nec, LG itd), nawet jakieś kilka starych "baniek" by się znalazło. Jest ktoś ze Śląska albo skąd indziej, kto miałby pożyczyć odpowiednią przelotkę do A1200? Mógłbym porobić testy (jeśli napiszecie jak to testować, bo w temacie nie siedzę, chyba że wystarczy, że będzie po prostu obraz po włączeniu Amigi) i wpisać potem listę działających modeli. Ewentualnie wskażcie proszę gdzie na szybko można taką przelotkę nabyć.

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 11:51:46 przez lysyzastary
[#120] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@lysyzastary, post #119

Wystarczy ze obraz PAL pokaże się na monitorze.
Bardziej szczegolowe testy można pozostawic na później.
Czasami obraz może pokazać się jeśli monitor będzie włączony dopiero po starcie Amigi.

Przelotke można wykonać samemu.
Scalak w środku nie jest potrzebny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem