[#121] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #117

Łukasz sprawdź scrolling w bok..czy jest płynny
[#122] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #120

I tak i nie bo na oryginalnej przelotce commodore Biax robi multiscana na pelny ekran natomiast przy kupionej tej szarej z amikitu np juz nie ma możliwości by wypełnić ekran w multiscanie w Benq.
[#123] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #122

Oba adaptery sprawdzane na sprzęcie i systemie Biaxa ?
[#124] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Norbert, post #123

U niego jedynie oryginalny u mnie ten amikitowy ale na Biaxa trybach i dupa zimna.
[#125] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #124

Tryby to nie wszystko. Np. Overscan

Najlepiej przygotowac dyskietkę testową, niezależną od wersji czy modyfikacji systemu.
Mogę cos takiego spreparowac po dostarczeniu mi plików z env:sys i devs:monitors
[#126] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Mariodj, post #122

Ja mam zwykłą przelotkę i działa multiscan Productivity:

Tych pasków (moire) oczywiście nie ma ;)

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 14:27:40 przez Jenot
[#127] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #126

OK, problem podłączania monitora po uruchomieniu Amigi rozwiązany i już nie ma reset loopa - nie chciało mi się robić pełnego bufora, czyli 2xNOT na HSYNC i VSYNC, zrobiłem wg schematu z Aminetu - 74LS08N, kondensator 100uF, zanegowane HSYNC i VSYNC i wszystko działa. Rozdzielczości działają HIGFX i Multiscan:Productivity, tryby Super Hires i z przeplotem nie wyglądają rewelacyjnie ale jak pojawiają się w demach czy grach to da się przeżyć, WB w takich rozdziałkach nie chciałbym raczej na tym NECu oglądać ;)
A tak to wygląda - paskudny pająk, ale zmieściło się wszystko we wtyczce DB23.
[#128] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #121

@pabloz
Sprawdzę dzisiaj i dam znać. Czy chcesz żebym sprawdził jakiś szczególny program/grę?
[#129] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #121

Tu mój filmik z neca: link
Nexus 7, przepraszam za jakość ale nie mam lepszego sprzętu do kręcenia filmów.
Chciałbym jeszcze sprawdzić Della 2001fp (sporo tego na Allegro i fajna specyfikacja) ale ponoć można się naciąć na niedziałającą w 15kHz serię.
[#130] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #128

nic szczególnego..chodzi mi o sprawdzenie scrollingu w bok czy da się oglądać czy sie nie rozmazuje. Najlepiej to widać w demowych scrollach - małe fonty szybki przesuw ...np RedSector Megademo na początku scroll na górze ( jest krótko przy ładowaniu)
[#131] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #130

Czy ktoś się bawił programikiem Moned3a z aminetu przy tuningu Benq? mi narazie udało się wykręcić 65Hz, 32Khz w DBLNTSC: high resie 720x467 jak narazie to najlepsza rozdzielczość jaką udało mi się uzyskać, przy obrazie ostrym jak żyleta i bez czarnych pasków.
[#132] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@koxy, post #131

Ja bawilem się tym programem, aby wyciągnąć jak najwięcej z monitora VGA.
A dlaczego nie uzywasz PAL, jeśli je Benq obsługuje.
Z Overscanem można osiągnąć więcej niż Tobie się udało w dblntsc?
[#133] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #130

Właśnie sprawdziłem dla Ciebie demo Red Sector - Megademo. Absolutnie nic nie smuży, ani nie rozmazuje. Obraz piękny i ostry jak żyleta. Super monitor do Amigowania za ułamek ceny scandoublera.
[#134] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #133

Masz możliwość sprawdzenia z SD? Najlepiej takim montowanym w slot Video, co daje 50Hz.
[#135] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@SuperBuster11, post #134

Niestety nie. Nie mam scandoublera. Kiedyś miałem SD/FF Elboxu oraz SD Micronika.
[#136] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Sir_Lucas, post #133

Dzięki !!!
[#137] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@pabloz, post #136

Z ryjbuka dowiedziałem się, że Nec Accusync 71VM działa na Amidze bez SD. Nie wiem tylko jaki daje obraz.
[#138] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@SuperBuster11, post #137

Samsung 941MP Ktoś mi wytłumaczy jak to możliwe że ten monitor miga (delikatnie) w Workbenchu a kiedy włączam grę migotanie ustaje? Nie rozumiem tego... sygnał idzie przez RGB>EURO nie mam karty graficznej...

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2015 23:51:38 przez BomberMAX
[#139] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #138

A przez przelotkę RGB-VGA działa?
[#140] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@SuperBuster11, post #139

niestety nie posiadam jej... jak dorwę - sprawdzę.
[#141] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #138

Posiadam Samsunga SyncMaster 940MG i nie mam takich przygód.Upewnił bym się co do ustawień w PREFS.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 08:09:33 przez Stoopi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 08:09:53 przez Stoopi
[#142] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Stoopi, post #141

Jakie masz ustawienia?
[#143] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@BomberMAX, post #142

Trudno mówić o ustawieniach.Mam Workbencha 1.3 tam niema za dużo opcji w prefs, inaczej ma się sprawa w 2.0 bodajże.Można już ustawiać rozdzielczość w monitorze jak się lubi.Natomiast używając Deluxe Painta mam ustawioną rozdziałkę 640X512 bez mrugania.W tej sprawie nie pomogę za dużo.
[#144] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@SuperBuster11, post #137

Z ryjbuka dowiedziałem się, że Nec Accusync 71VM działa na Amidze bez SD. Nie wiem tylko jaki daje obraz.

Allegro - był jeden, nikt nie licytował to ustrzeliłem w ostatnich sekundach. Tak dla testów. Działa bez scandoublera. Dzialają tryby Multiscan, Laced, Super Hires. Ma głośniki. I co dla mnie ważne - rozdzielczość 1280x1024 czyli będzie sprawnie działał z Mistem na core STe w mono w tej rozdzielczości. Właśnie strzeliłem partyjkę w SlamTilta.
Jak będzie na Allegro to kupujcie w ciemno.
[#145] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #144

Dobrze wiedzieć OK
[#146] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #144

Czy obraz z Amigi jest wycentrowany, czy tez trzeba za każdym razem robić poprawki?
Możesz zamieścić screeny ?
[#147] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #144

kupujcie w ciemno.


Mam wątpliwości. Rzućcie okiem na podane przez sprzedającego parametry na tej aukcji:
NEC AccuSync LCD71VM 43 cm (17 Zoll) 5:4 LCD Monitor

Podane tam jest:
Synchronisierungsbereich - Horizontal	31.5 - 81.1 kHz


Skorygujcie mnie, jeśli się mylę, ale wideo Amigi to 15 lub 30 kHz w poziomie, a ten monitor ma od 31.5 w górę, czyli poza zakresem. Chyba że coś źle rozumiem.
[#148] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Umpal, post #147

Nie patrz na to - wiele monitorów nie ma w specyfikacji wpisane, że obsługuje 15kHz, niemal wszyscy producenci wpisują od 31kHz, podobnie jak nie wpisują czy obsługuje 50Hz VSYNC. Mam też bliźniaczy model (72VM) i nie działa z Amigą a 71VM bez problemu od razu wyświetlił PAL.
Są też modele (Dell 2001FP) "ryzykowne" - część działa w 15kHz, a część nie działa (zależnie od daty produkcji i nr seryjnego).
[#149] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Umpal, post #147

I jeszcze na potwierdzenie (tych pasków oczywiście w rzeczywistości nie ma, tylko na fotce):





Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 18:53:12 przez Jenot
[#150] Re: Monitor LCD dla Amigi bez SD

@Jenot, post #148

Aha, no to dzięki za wyjaśnienie. Spróbuję go kupić.

Jeszcze mi powiedz, jak masz podłączoną Amigę do tego monitora - zwykła przelotka, czy jakaś kombinowana?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 18:58:21 przez Umpal
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem